Informacje24 lutego 2016, 18:48,

Relacja z Turnieju Bardów Piaseczno

20 lutego 2016 roku w Centrum Kultury w Piasecznie odbyła się ósma już edycja Turnieju Bardów, zorganizowanego przez Rycerzy Dobrej Opieki, przy współpracy z Centrum Kultury oraz Gminą Piaseczno.

Patronat nad imprezą objął burmistrz Zdzisław Lis. Inicjatywa, jaką jest Turniej Bardów, dała możliwość wyłonienia najlepszych spośród muzyków i bardów, wykonujących swoje utwory w strojach z epoki Jagiellonów i grających na rekonstrukcjach instrumentów z zamierzchłych czasów.

RELACJA Z TURNIEJU BARDÓW W PIASECZNIE

Najlepszym wykonawcą muzycznym okazał się Jacek Tlaga, który zachwycił jury oraz zgromadzoną publiczność swoim głosem, oraz rozległą wiedzą na temat muzyki dawnej i stylu śpiewania w czasach średniowiecza.

Tegoroczna edycja Turnieju, została również urozmaicona o występ teatralny wzorowany na przedstawieniach o tematyce miłosnej. Wyróżnieni w tej konkurencji, historię wokół której obracał się scenariusz zaczerpnęli wprost ze średniowiecza. Jurorzy przyznali wyróżnienia Grupie Teatralnej Pocztu Rycerskiego Herbu Fastolf z Bel i Nienną na czele przy gościnnym udziale Grupy Najemnej z Ełku.

Nie zabrakło również filmu, za który wyróżnienie odebrała w imieniu całej ekipy Małgorzata Krasna-Korycińska. Po części konkursowej film Fantasy zaprezentował tegoroczny juror i znakomity twórca filmów o tematyce rekonstrukcji historycznej - Michał Drzewiecki.

Popisy artystyczne amatorskich twórców, śledzili nie tylko współcześni odtwórcy historii, ale także spora grupa mieszkańców Piaseczna i okolic.

Po zakończeniu zmagań turniejowych, Artyści oraz Goście przenieśli się do Restauracji Zawrotnica, gdzie kontynuowano zabawę w formie Jam Session z udziałem laureatów Turnieju Bardów. Wieść niesie, że zabawom i uciechom nie było końca.

Organizatorzy serdecznie dziękują za wsparcie Gminie Piaseczno, Centrum Kultury, Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy oraz Restauracji Zawrotnica.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=4553&start=30
Informacje26 lutego 2016, 09:00,

Malarstwo Anny Kwiatkowskiej

Do 19 marca 2016 r. zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Piasecznie na wystawę malarstwa i rysunku Anny Kwiatkowskiej. Niniejsza wystawa to pierwszy indywidualny pokaz twórczości autorki, od prac powstałych w szkole średniej, po obrazy i rysunki z ostatnich lat. Otwarcie wystawy odbyło się 19 lutego 2016 r. Miejsce: Muzeum Regionalne w Piasecznie, pl. Piłsudskiego 10 (godziny otwarcia: wtorek, środa, sobota: 9.00 - 16.00, czwartek, piątek: 9.00 – 17.00). Zapraszamy na wystawę Anny Kwiatkowskiej.

MALARSTWO ANNY KWIATKOWSKIEJ

Anna Kwiatkowska urodziła się w 1988 r. w Piasecznie. Jest historykiem sztuki, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej. Na co dzień pracuje w Muzeum Warszawy oraz prowadzi zajęcia edukacyjne w Muzeum Narodowym w Warszawie. W wolnym czasie zajmuje się sztuką od strony praktycznej. Twórczość plastyczną rozpoczęła w dzieciństwie, zapełniając rysunkami stosy papieru. Następnie młodzieńczą pasję rozwijała pod okiem nauczycieli i instruktorów. Ukończyła klasę plastyczną w Liceum Ogólnokształcącym im. Miguela de Cervantesa w Warszawie, uczestniczyła w zajęciach Państwowego Ogniska Artystycznego „Nowolipki” oraz Konstancińskiego Domu Kultury. Od 2008 roku jest członkiem Grupy Plastycznej Piaseczno. Brała udział w plenerach malarskich oraz wystawach grupowych: Złoty Potok 2008, Uher 2009, Chełmno 2010, Lanckorona 2013, Zamość 2015. W poszukiwaniu twórczych inspiracji chętnie wyrusza na wyprawy. Szczególnie ceni urocze polskie zakątki i piękne włoskie krajobrazy. Więcej prac autorki  na www.annakwiatkowska.net

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

MALARSTWO ANNY KWIATKOWSKIEJ