Informacje12 grudnia 2012, 00:00,

Relacja z Mazovia Cup International Tarczyn 2012

W ubiegłą sobotę odbyła się VI edycja najbardziej prestiżowej imprezy federacji UFR - Mazovia Cup International. Zakończyła się ona wielkim sukcesem. To wynik nie tylko pracy organizatorów, ale wysiłek jej uczestników, miłośników sztuk walki. - Wszyscy, sędziowie, trenerzy, zawodnicy a nawet kibice włożyli dużo serca w to, by zawody spełniły nasze wspólne oczekiwania - Mówi Prezes UFR Piotr Bąkowski. Efekt był zadziwiający. W zawodach udział wzięło 552 zawodników a każdy z nich walczył w kilku regulaminach, co łącznie dało ponad 1500 stoczonych pojedynków.

RELACJA Z MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE

Walczących oceniało około 100 sędziów i tyle samo wspierało ich trenerów oraz kibiców. £ącznie zgłosiło się 71 klubów z pięciu krajów: Niemiec, Czech, Mołdawii, Egiptu i oczywiście Polski. Reprezentowali oni kilka sztuk i styli walki: taekwondo, kickboxing, karate, kung fu, K1, muay thi, MMA, boks. Bardzo licznie stawili się zawodnicy stylu tang soo doo. Nie bez powodu, bo właśnie Polska Federacj Tang Soo Do wzięła na siebie rolę współorganizatora zawodów, występując gościnnie i organizując rywalizację także w swoich regulaminach. Dzięki temu zawody nabrały "tradycyjnego" kolorytu. Mogliśmy podziwiać nie tylko walczących w kimonach zawodników ale także łamiących deski i wykonujących "układy", w tym także z bronią.

RELACJA Z MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE

Większość rywalizacji odbywała się w regulaminach federacji sztuk walki UFR (Universal Fighting Rules). Do najciekawszych należały: Point Fighting (techniczna walka do tzw pierwszego trafienia), Free Fight (walki na zasadach MMA), Musical Forms (bardzo widowiskowe układy "artystyczne" do muzyki) oraz UFR Rules (autorski regulamin federacji UFR). Ten ostatni zyskał sobie ogromną popularność gdyż jedna konkurencja łączy w sobie kilka regulaminów walki. Pierwsza runda toczona jest na zasadach bokserskich, druga z dopuszczonymi kopnięciami w głowę i tułów, trzecia odbywa się na zasadach K1, z kopnięciami low kick i uderzeniami kolanami. Taki regulamin pozwala wyłonić najbardziej wszechstronnych zawodników. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także rywalizacja dla dzieci Touch Contact, walka na piankowe, miękkie pałki. Ta zabawa z elementem rywalizacji nie niesie ze sobą ryzyka kontuzji a za to dostarcza wielkich emocji najmłodszym.

RELACJA Z MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE
Zdjęcia można obejrzeć na fanpage: www.facebook.com/rundazero.funclub

Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom uczestników i obniżyć koszty udziału w zawodach, organizatorzy postanowili skrócić czas imprezy z trzech, do jednego dnia. Było to ogromne wyzwanie. Ale udało się! Praca sędziów trwała niemal bez przerwy na 9 stanowiskach, w tym 7 matach, miejscu do "rozbić" desek i ringu. Zawody zakończyły się o godzinie 22 i wszystkie ekipy mogły spokojnie wrócić do domów, zamiast kolejny dzień spędzać na zatłoczonej hali sportowej. Niemal wszyscy uczestnicy Mazovia Cup International zapowiedzieli swój udział w 7 edycji w 2013 roku.

Ze sportowym pozdrowieniem
autor/źródło: Runda Zero Promotion i Federacja UFR - piotr-bakowski.blogspot.com
Tematy:Tarczyn

Informacje10 grudnia 2012, 00:00,

Zimowa Ekspedycja Wisła 2012 w Górze Kalwarii

11 grudnia 2012 roku w Górze Kalwarii będziemy gościć p. Marka Kamińskiego wraz z ekipą biorącą udział w wyprawie kajakowej Zimowa Ekspedycja Wisła 2012. Spotkanie z p. Markiem Kamińskim oraz uczestnikami wyprawy odbędzie się podczas konferencji zorganizowanej w Ratuszu o godz. 17.00. Chętnych do udziału w konferencji prosimy o kontakt z Biurem Promocji UMiG Góra Kalwaria. E-mail. promocja@gorakalwaria.pl, tel.22 727-34-11,12,13 wew.192-194. Na spotkanie zapraszają organizatorzy: Fundacja Marka Kamińskiego, oraz partnerzy: Miasto Płock, Miasto Góra Kalwaria, Miasto Tczew.

ZIMOWA EKSPEDYCJA WIS£A W GÓRZE KALWARII

Zimowa Ekspedycja Wisła 2012 to nie jest zwykła wyprawa kajakowa. To próba zmierzenia się z największą Polską rzeką, z własnymi słabościami i doświadczeniami Marka Kamińskiego z 2010 roku. Przez trzy tygodnie, wytrawni kajakarze pokonają kolejne kilometry rzeki, udowadniając, że Wisła to miejsce na ekstremalną przygodę. Codziennie pokonają 50 km zimnej wiślanej wody, dobijając do brzegów Krakowa, Sandomierza, Góry Kalwarii, Warszawy, Płocka, Torunia, czy Tczewa. Przepłyną ponad 1000 km spotykając się mieszkańcami i samorządowcami gmin wiślanych, rozmawiając o ekstremalnej Wiśle, o ostatniej dzikiej rzece Europy. Wyruszą 2 grudnia z miejscowości Wisła, tak by po trzech tygodniach, 22 grudnia dotrzeć do Gdańska, z którego wpłyną do Morza Bałtyckiego.

Zimowa Ekspedycja zmierzy się z doświadczeniami zdobytymi w 2009 i 2010 roku. Nie patrzymy jednak na rozwój projektu krótkodystansowo. Wierzymy, że w 2013, 2014 i w kolejnych latach znów zanurzymy wiosła w wodach Wisły, coraz czystszej, coraz lepiej zagospodarowanej, coraz bardziej atrakcyjnej i w liczniejszym składzie. Zaczynamy w Oświęcimiu 2 grudnia, a do Gdańska przybywamy 21 grudnia. Po drodze przybijemy do brzegów miast wiślanych, spotkamy się z mieszkańcami, porozmawiamy o Wiśle, o perspektywach i szansach dla Wisły. Harmonogram: zimowa-ekspedycja-wisla-2012.pdf
autor/źródło: Jolanta Jawień - Biuro Promocji Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria