Informacje12 grudnia 2012, 00:00,

Relacja z Mazovia Cup International Tarczyn 2012


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W ubiegłą sobotę odbyła się VI edycja najbardziej prestiżowej imprezy federacji UFR - Mazovia Cup International. Zakończyła się ona wielkim sukcesem. To wynik nie tylko pracy organizatorów, ale wysiłek jej uczestników, miłośników sztuk walki. - Wszyscy, sędziowie, trenerzy, zawodnicy a nawet kibice włożyli dużo serca w to, by zawody spełniły nasze wspólne oczekiwania - Mówi Prezes UFR Piotr Bąkowski. Efekt był zadziwiający. W zawodach udział wzięło 552 zawodników a każdy z nich walczył w kilku regulaminach, co łącznie dało ponad 1500 stoczonych pojedynków.

RELACJA Z MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE

Walczących oceniało około 100 sędziów i tyle samo wspierało ich trenerów oraz kibiców. £ącznie zgłosiło się 71 klubów z pięciu krajów: Niemiec, Czech, Mołdawii, Egiptu i oczywiście Polski. Reprezentowali oni kilka sztuk i styli walki: taekwondo, kickboxing, karate, kung fu, K1, muay thi, MMA, boks. Bardzo licznie stawili się zawodnicy stylu tang soo doo. Nie bez powodu, bo właśnie Polska Federacj Tang Soo Do wzięła na siebie rolę współorganizatora zawodów, występując gościnnie i organizując rywalizację także w swoich regulaminach. Dzięki temu zawody nabrały "tradycyjnego" kolorytu. Mogliśmy podziwiać nie tylko walczących w kimonach zawodników ale także łamiących deski i wykonujących "układy", w tym także z bronią.

RELACJA Z MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE

Większość rywalizacji odbywała się w regulaminach federacji sztuk walki UFR (Universal Fighting Rules). Do najciekawszych należały: Point Fighting (techniczna walka do tzw pierwszego trafienia), Free Fight (walki na zasadach MMA), Musical Forms (bardzo widowiskowe układy "artystyczne" do muzyki) oraz UFR Rules (autorski regulamin federacji UFR). Ten ostatni zyskał sobie ogromną popularność gdyż jedna konkurencja łączy w sobie kilka regulaminów walki. Pierwsza runda toczona jest na zasadach bokserskich, druga z dopuszczonymi kopnięciami w głowę i tułów, trzecia odbywa się na zasadach K1, z kopnięciami low kick i uderzeniami kolanami. Taki regulamin pozwala wyłonić najbardziej wszechstronnych zawodników. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także rywalizacja dla dzieci Touch Contact, walka na piankowe, miękkie pałki. Ta zabawa z elementem rywalizacji nie niesie ze sobą ryzyka kontuzji a za to dostarcza wielkich emocji najmłodszym.

RELACJA Z MAZOVIA CUP INTERNATIONAL W TARCZYNIE
Zdjęcia można obejrzeć na fanpage: www.facebook.com/rundazero.funclub

Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom uczestników i obniżyć koszty udziału w zawodach, organizatorzy postanowili skrócić czas imprezy z trzech, do jednego dnia. Było to ogromne wyzwanie. Ale udało się! Praca sędziów trwała niemal bez przerwy na 9 stanowiskach, w tym 7 matach, miejscu do "rozbić" desek i ringu. Zawody zakończyły się o godzinie 22 i wszystkie ekipy mogły spokojnie wrócić do domów, zamiast kolejny dzień spędzać na zatłoczonej hali sportowej. Niemal wszyscy uczestnicy Mazovia Cup International zapowiedzieli swój udział w 7 edycji w 2013 roku.

Ze sportowym pozdrowieniem
autor/źródło: Runda Zero Promotion i Federacja UFR - piotr-bakowski.blogspot.com
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz

Informacje8 grudnia 2012, 00:00,

Zimowe Kłopoty Pana Mroza w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza mieszkańców na Bajkową Niedzielę, podczas które zaprezentowana zostanie bajka: Zimowe Kłopoty Pana Mroza. Przedstawienie odbędzie się 9 grudnia 2012 roku o godz. 12.00, w Budynku OSP w Gassach. Jeżeli ktoś z Was nie zdąży, to będzie można obejrzeć ten spektakl o godz. 16.00 w KDK przy ul. Jaworskiego 18. Na oba występy wstęp wolny. Zapraszam na Zimowe Kłopoty Pana Mroza.

ZIMOWE K£OPOTY PANA MROZA W GASSACH

Pan Mróz nie jest lubiany, nie wiadomo dlaczego? Może dlatego, że jest zimny, lodowaty, nie potrafi się z nikim zaprzyjaźnić? Pan Mróz to również zawadiaka i kłamczuch, złośliwy i skąpy. Bałwanek razem z dziećmi odkrywa tajemnicę Pana Mroza, przygotowując radosną zimę do śnieżnych zabaw. W atmosferze pełnej przyjaźni i radości pojawia się Św. Mikołaj… Przedstawienie grane w planie żywym z dodatkiem lalek, kukiełek i pacynek. Wszystko na tle cudnej, malowniczej dekoracji, zmienianej trzykrotnie podczas spektaklu. Scenografia stylem przypominająca obraz XIX-wiecznej Anglii, z latarenkami, konikami oraz zimą jak z bajki o Dziewczynce z zapałkami.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie