Informacje10 maja 2012, 00:00,

Relacja z Ekstremalnej EkoNiedzieli w Piasecznie

W ostatnią niedzielę kwietnia na piaseczyńskim rynku jak zwykle zagościła EkoNiedziela. Tym razem pogoda była wyśmienita, chętnych do zabawy nie zabrakło. Organizator warsztatów Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna przy wsparciu Centrum Kultury w Piasecznie oraz Piotra Kandyby Radnego Powiatowego zapewniła uczestnikom dwugodzinne pełne atrakcji i niespodzianek ekologiczno – sportowe warsztaty. Główne założeniami warsztatów to przede wszystkim upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży nawyków zdrowego stylu życia oraz kształtowanie aktywnej postawy wobec przyrody.

RELACJA Z EKSTREMALNEJ EKONIEDZIELI W PIASECZNIE

Na kwietniowej EkoNiedzieli zaprezentowano sporty ekstremalne. Chętni mogli zasięgnąć fachowych porad w dziedzinie jazdy na rolkach, BMX, hulajnodze oraz deskorolce. Dzięki zaangażowaniu Gminy Piaseczno wykonano specjalne elementy do pokazywanie umiejętno jazdy na w/w sprzęcie. Gmina ufundowała także opaski na rękę z napisem SKATEPARK PIASECZNO, które zostały wręczone uczestnikom zajęć.

RELACJA Z EKSTREMALNEJ EKONIEDZIELI W PIASECZNIE

Opaska jako symbol integracji środowiska sportów ekstremalnych będzie zobowiązywać do przestrzegania zasad fair play podczas korzystania ze skateparku, którego budowa rozpocznie się już latem. Warsztaty zakończył konkurs skoków przez poprzeczkę. Najlepsi okazali się : na hulajnodze January Gardecki wysokość poprzeczki 45cm , BMX Adrian Krawiecki i Paweł Wanat wysokość 90cm., na deskorolce Maciej Czerkawski wysokość 35cm. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę DECATHLON Piaseczno.

RELACJA Z EKSTREMALNEJ EKONIEDZIELI W PIASECZNIE

Mieszkańcy Piaseczna mogli porozmawiać i zapoznać się z planami budowy piaseczyńskiego skateparku, informacji udzielała p. Magda Woźniak przewodnicząca Komisji Promocji wraz z przedstawicielami Piaseczyńskiego Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych.

RELACJA Z EKSTREMALNEJ EKONIEDZIELI W PIASECZNIE

Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne prowadzone przez harcerzy z Hufca ZHP Piaseczno, na których dzieci wykonywały ekokotyliony, poznając przy tym zasady obywatelskiej postawy. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek (zeszyt, kredki, kolorowanki o lesie, wyklejanki o zwierzętach, czapeczki, smycze, koszulki, długopisy, ołówki, balony, breloczki, czasopisma o ekologii, gadżety na euro).

RELACJA Z EKSTREMALNEJ EKONIEDZIELI W PIASECZNIE

Na warsztatach mieszkańcy Piaseczna mogli porozmawiać oraz złożyć propozycje ulepszeń i wizji na temat ochrony środowiska oraz ładu przestrzennego Gminy Piaseczno. Konsultacje prowadzone były przez Piotra Kondybę Wiceprzewodniczącego Komisji Strategii Gospodarczej, Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Piaseczyńskiego.

RELACJA Z EKSTREMALNEJ EKONIEDZIELI W PIASECZNIE

STUDIUJ W PIASECZNIE pod takim hasłem EkoNiedziela promuje pierwsze studia w Piasecznie. Już od października 2011został otwarty oddział w Piasecznie Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej z Józefowa, gdzie między innymi możemy kształcić się na kierunku ochrona środowiska. Podczas warsztatów prowadzona była ZBIÓRKA KARTONÓW PO żYWNOŚCI P£YNNEJ - MLEKO, SOKI. I tym razem bezkonkurencyjna okazała się Wiktoria Kaszubowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołkowie , przynosząc aż 274 kartony. Po trzech EkoNiedzielach prowadzą: w kategorii najlepsza rodzina p. Mirosław Galbarski, najlepszy przedszkolak Alicja Nieśmiałek, najlepszy uczeń SP Wiktoria Kaszubowska. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na czerwcowej EkoNiedzieli.

Zwycięzcy konkursu skoku przez poprzeczkę podczas Ekstremalnej EkoNiedzieli

Restauracja Fryderyk zapewniła uczestnikom wodę, która w tak upalny dzień była zbawienna. W bezpłatnych warsztatach sportowo – ekologicznych wzięło udział ponad 210 dzieci w wieku od 2 do17 lat. Następna EkoNiedziela już 27 maja br. Zapraszamy serdecznie.

Partnerzy: Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, GOSiR Piaseczno, Piotr Kandyba, Piaseczyńskie Stowarzyszenie Sportów Ekstremalnych, Hufiec ZHP Piaseczno, Restauracja Fryderyk, Nadleśnictwo Chojnów, Decathlon, Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie oddział Piaseczno.

EKSTREMALNA EKONIEDZIELA
kliknij, aby obejrzeć filmową relację z EkoNiedzieli

Patronat medialny: Kurier Południowy, ITV Piaseczno, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego, Gazeta Piaseczyńska, Radio Mazowsze.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna

Informacje10 maja 2012, 00:00,

Wolpreza Dobrej Woli - Park Miejski Piaseczno

W imieniu Stowarzyszenia Dobra Wola zapraszam mieszkańców na Wolprezę Dobrej Woli, czyli koncert dla wszystkich woluntariuszy, który odbędzie się 12 maja 2012 roku w godz. 15.00-22.00, w Parku przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie. Podczas koncertu plenerowego zagra: prawdziwa Kapela Góralska, zespół 52 Dębiec, Chór Myśli Jana Pawła II, zespół Scream, a zakończy zespół Proletaryat.

WOLPREZA DOBREJ WOLI

Wolpreza Dobrej Woli program koncertu:

15.00 - Kapela Góralska
16.40 - 52 Dębiec
18.00 - Chór Myśli JP II
19.00 - Scream
20.20 - Proletaryat
22.00 - zakończenie festiwalu

WOLPREZA DOBREJ WOLI

Działania towarzyszące: pokazy pierwszej pomocy PCK, prezentacje partnerów i przyjaciół Dobrej Woli, Kuponada, i inne. Impreza rozpocznie się o godz. 14 paradą pojazdów wszelkich. Parada ruszy z parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno. Zapraszamy użytkowników motocykli, samochodów "różnej maści" do wzięcia udziału w paradzie. Hasło koncertu "Daj siebie innym, dobrze siebie daj!" Organizatorem Wolprezy jest Stowarzyszenie Dobra Wola (OPP KRS 0000256560) oraz Powiat Piaseczyński, a jednym ze współorganizatorów - Gmina Piaseczno. Patronat honorowy pod Wolprezą objęli: Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Kurator Oświaty, Gminy Powiatu Piaseczyńskiego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno