Informacje13 listopada 2016, 18:00,

Recital Chopinowski Yuko Kawai


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


13 listopada 2016 roku o godz. 18.00 na scenie Konstancińskiego Domu Kultury wystąpi światowej sławy japońska pianistka Yuko Kawai. Miejsce: KDK Hugonówka, ul.Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Podczas recitalu zabrzmią utwory Fryderyka Chopina, m.in. Koncert fortepianowy e-moll op.11 (wersja na fortepian solo), Allegro maestoso, Romance. Larghetto, Rondo. Vivace. „Śmiało można uznać, że liryzm przenikający jej pełną śpiewności grę godny jest Lipattiego.” – The Art of Records, 2008. Jako pierwsza zaprezentowała światowe prawykonanie Koncertów fortepianowych e-moll i f-moll Chopina w wersji na fortepian solo według Wydania Narodowego.

RECITAL CHOPINOWSKI YUKO KAWAI

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Yuko Kawai urodziła się w Nagoi (Japonia). Gra na fortepianie od piątego roku życia. W trakcie studiów podyplomowych w Aichi została zauważona przez przebywającego wówczas w Japonii prof.Jana Ekiera. Rezultatem spotkania była kontynuacja studiów w Akademii Muzycznej w Warszawie pod jego kierunkiem i uzyskanie dyplomu tej uczelni w 1994 roku. W 1995 roku Yuko Kawai zdobyła III nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im.Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach. W październiku tego samego roku wzięła udział w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im.F.Chopina w Warszawie. Pomimo, że nie została laureatką, zdobyła uznanie jurorów, publiczności oraz krytyków muzycznych. Yuko Kawai prowadzi intensywną działalność koncertową; występuje w Europie i Japonii. Często zasiada w jury międzynarodowych konkursów pianistycznych. Dokonała licznych nagrań płytowych dla wytwórni: Platz, Imagine oraz BeArTon, a jej utrwalone na płytach interpretacje muzyki Chopina są wysoko cenione. W 2008 r. Yuko Kawai wykonała cykl recitali złożonych ze wszystkich sonat Mozarta w Nagoya praz w Anjo, a w 2009 r. odbyło się w jej udziałem japońskie prawykonanie Koncertu fortepianowego As-dur op.127 F. Kalkbrennera. W roku 2010 odbyła tournée po Japonii (Osaka, Okazaki, Nagoya, Hamamatsu oraz Tokio) z Kwartetem Smyczkowym Filharmonii Warszawskiej, podczas którego wykonywała Koncerty fortepianowe Chopina.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje9 listopada 2016, 12:16,

Zderzenie busa z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe w Nowej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W Nowej Iwicznej pod Piasecznem bus zderzył się z pociągiem Kolei Mazowieckich. Ruch pociągów na linii radomskiej jest wstrzymany. Pierwsze informacje dostaliśmy na Kontakt 24.

ZDERZENIE BUSA Z POCIĄGIEM NA NIESTRZEŻONYM PRZEJEŹDZIE W NOWEJ IWICZNEJ

Do wypadku doszło po godzinie 11. - Pociąg relacji Warszawa - Radom uderzył w osobowego busa marki Ford. Kierowca i maszynista byli trzeźwi - poinformował nas Jarosław Sawicki, rzecznik policji w Piasecznie.

Kierowca busa miał wyjątkowe szczęście. Składy w tym miejscu jadą bardzo wolno, ponieważ na jednym z torów trwają prace remontowe.

- Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowo-drogowym, gdzie ustawione były znaki STOP i krzyże św. Andrzeja. Okoliczności będzie wyjaśniać specjalna komisja. Ranny został kierowca samochodu, nikomu z pasażerów pociągu nic się nie stało - poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.

W związku z tym, że ruch pociągów jest wstrzymany, wprowadzono honorowanie biletów KM w pojazdach ZTM na trasie z Piaseczna do Warszawy.

- W związku z zablokowanym przejazdem w rejonie stacji kolejowej Nowa Iwiczna występują utrudnienia w kursowaniu pociągów KM - ostrzega Zarząd Transportu Miejskiej.

źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl
w
ątek na forum mieszkańców: zderzenie busa z pociągiem w Nowej Iwicznej

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie