Informacje13 czerwca 2008, 00:00,

Rajd Polskie Safari Mistrzostwa Samochodów Terenowych

14 czerwca 2008 roku, w Górze Kalwarii odbędzie się III Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych czyli 35 Rajd Polskie Safari. Organizatorami rajdu są Automobilklub Polski oraz Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Piasecznie. Rajd Polskie Safari zostanie przeprowadzony zgodnie z postanowieniami międzynarodowego Kodeksu Sportowego, Przepisami FIA, Regulaminem Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Nad przebiegiem rajdu będą czuwać Sędziowie Sportowi, Komisja Techniczna oraz niezbędne służby zabezpieczenia pomocniczego. Start do rajdu jest przewidziany na dzień 14 czerwca 2008 roku, o godzinie 9:30, spod Urzędu Miasta w Górze Kalwarii, ul. Ratuszowa 1.

Tegoroczna trasa rajdu jest bardzo podobna do zeszłorocznej z małymi modyfikacjami. Odcinki specjalne, przegrupowanie oraz park serwisowy są usytuowane na terenie dawnego poligonu wojskowego przy ul. Wojska Polskiego. Rajd składa się 8 odcinków specjalnych (2 odcinki powtarzające się 4 razy). Całkowita długość Rajdu wyniesie ok. 90 km, z czego długość odcinków specjalnych ustalono na ok. 39 km. Rajd Polskie Safari będzie imprezą jednoetapową i podzieloną na 2 sekcje rozgrywane w terenie żwirowo - piaskowym, o zróżnicowanym stopniu trudności i niezapomnianej scenerii widokowej. Meta jest przewidziana programem rajdu na ten sam dzień na godzinę 16:00, na terenie Euro Hotelu 2, ul. Rybie 4. Więcej informacji na temat 35 Rajdu Polskie Safari, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.polskiesafari.pl Zapraszamy na III Rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych czyli 35 Rajd Polskie Safari.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje7 czerwca 2008, 00:00,

Piknik Rodzinny Mysiadło i Olimpiada Dziecięca Mysiadło

Sołectwo Mysiadło serdecznie zaprasza do udziału w II Pikniku Rodzinnym w Mysiadle, który odbędzie się 8 czerwca 2008 roku w godzinach od 15:00 do 22:00 nad stawem w Mysiadle. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin. W programie m.in.: koncert Polskie Przeboje, występy dla dzieci, konkursy z nagrodami, pokazy modeli zdalnie sterowanych, przejażdżki bryczką, ścianka wspinaczkowa, trampolina dla dzieci, pokazy eksperymentów chemicznych, taniec z ogniem i śpiewy przy ognisku. W alejce zdrowia i urody spróbujesz i ewentualnie zakupisz produkty zdrowej żywności, miody prosto z pasieki, kosmetyki. W ramach troski o zdrowie sprawdzisz sobie ciśnienie i poziom cukru. Dla zgłodniałych: grill, kawiarenka z domowymi ciastami, wata cukrowa, lody.

PIKNIK RODZINNY W MYSIADLE

W godzinach 13:00-15:00 odbędą się zawody sportowe dla dzieci: II Olimpiada DziecięcaMysiadło 2008. Olimpiada sportowa, będzie rozgrywana w pięciu konkurencjach: skok w dal, bieg krótki (40 metrów), bieg w workach, rzut piłką lekarską oraz bieg dookoła stawu (około 250 metrów). Zgłoszenia przyjmowane będą o godzinie 12:30 u organizatorów nad stawem w Mysiadle. Olimpiada rozgrywana będzie w czterech grupach wiekowych dla chłopców i dziewczynek. Organizatorzy zapraszają roczniki: 1997, 1998, 1999 oraz 2000 a także młodsi. Dekoracja zwycięzców i rozdanie nagród przewidziane jest na godzinę 15:00, czyli przed rozpoczęciem Pikniku Rodzinnego w Mysiadle. Zachęcamy do wzięcia udziału w Olimpiadzie Dziecięcej Mysiadło 2008.

Piknik Rodzinny Mysiadło program niedzielnego festynu:

13:00-15:00 Spartakiada sportowa dla dzieci z kl.0-4 (zapisy o 12:30).
15:00 Rozpoczęcie festynu Pikniku Rodzinnego Mysiadło.
15:00-15:15 Dekoracja zwycięzców spartakiady sportowej w Mysiadle.
15:15-15:40 Występ uczniów Szkoły Podstawowej w Mysiadle.
15:40-15:45 Pokaz Metamorfozy cz. I.
15:50-16:30 Koncert Polskie Przeboje w wykonaniu chóru i zespołu szkoły muzycznej Maestro.
16:30-16:50 Występ przedszkolaków z Mysiadła.
16:50-17:30 Zabawy z teatrzykiem Dur-mol.
17:30-17:50 Pokazy ratownictwa medycznego Centrum Medyczne Puławska.
17:50-18:20 Konkursy rodzinne.
18:20-18:30 Metamorfozy cz. II.
18:30-19:10 Zabawy z teatrzykiem Dur-mol.
19:10-19:30 Zabawna nauka czy naukowa zabawa? Pokazy studentów Wydziału Chemii Politechniki Warszawskiej.
19:30-20:00 Mini Koncert Rockowy w Mysiadle.
20:00-20:30 Taniec z ogniami.
20:30 Ognisko oraz śpiewy przy gitarze.
21:30 Taniec z ogniem.
22:00 Zakończenie Pikniku Rodzinnego w Mysiadle 2008.

Podczas Pikniku Rodzinnego rozstawiony zostanie również punkt informacyjny sołectw Mysiadło i Nowa Iwiczna. Oprócz tego dostępny będzie również kącik zdrowia i urody, punkt medyczny: badanie poziomu cukru, ciśnienia, wagi ciała, pokazy manicure, punkt firmy Avon, degustacja i sprzedaż miodów (tegoroczny miód prosto z pasieki), susze warzywne (firma Sys), stoisko, degustacje, zdrowe przekąski - stoisko uczniów ZSP w Nowej Iwicznej, sękacze własnego wypieku oraz stoisko firmy Neste (wody naturalne i smakowe). Jeśli nie masz jeszcze planów na niedzielne popołudnie 8 czerwca 2008 roku, to Mysiadło czeka właśnie na Ciebie. Zapraszamy na Piknik do Mysiadła!
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Lesznowola Mysiadło
Tematy:Lesznowola