Informacje28 czerwca 2017, 08:14,

Przystanek Zalesie nr 89 - Gazeta Sołecka Zalesie Górne


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Przystanek Zalesie to regularnie wydawana gazetka sołecka. Ukazuje się od maja 2008 roku jako miesięcznik w nakładzie papierowym w standardowej ilości 700 szt. Jej podstawowym celem jest informowanie lokalnej społeczności o działaniach podstawowego szczebla samorządu czyli Rady Sołeckiej i inicjatywach społeczno - kulturalnych podejmowanych w Zalesiu Górnym i sąsiednich miejscowościach.

PRZYSTANEK ZALESIE NR 89 - GAZETA SOŁECKA ZALESIE GÓRNE

Najnowszy numer gazety Przystanek Zalesie: przystanek-zalesie-89.pdf. Zachęcamy mieszkańców, do pobrania gazetki Zalesia i zapoznania się z jej zawartością.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje2 lipca 2017, 09:00,

Festiwal filmowy Świat Maklaka


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

1-2 lipca 2017 roku odbędzie się festiwal filmowy Świat Maklaka. Miejsce: KDK, ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Festiwal Świat Maklaka jest poświęcony popularyzacji dokonań artystycznych Zdzisława Maklakiewicza, kultowego aktora, ikony polskiego filmu. Festiwal będzie się składał z dwóch części. Pierwszy to Konkurs Filmowy dla aktywnych amatorów, twórców niezależnych, studentów i absolwentów szkół artystycznych. Jego celem jest wyróżnienie artystów, którzy potrafią wnikliwie i krytycznie obserwować świat, przedstawiając go przy tym w pogodny i życzliwy sposób, sięgając po charakterystyczne dla Patrona festiwalu środki – dystans, humor, ironię czy sarkazm.

FESTIWAL FILMOWY ŚWIAT MAKLAKA

Równolegle do części konkursowej będą się odbywać pokazy filmów i widowisk telewizyjnych z udziałem „Maklaka”, a także spotkania z twórcami, którzy z nim współpracowali. W sobotę i niedzielę zapraszamy na pokazy konkursowe, a w sobotę wieczorem pod Hugonówką odbędzie się nocny plenerowy maraton kina z Maklakiewiczem. Ponadto w niedzielę zapraszamy na poranek dla dzieci z filmami, w których brał udział Zdzisław Maklakiewicz. Galę, podczas której zostaną ogłoszone wyniki konkursu, uświetni koncert Macieja Miecznikowskiego. Znany wokalista zaśpiewa ulubione piosenki patrona festiwalu. Zapraszamy na fanpage facebook festiwalu filmowego Świat Maklaka: https://www.facebook.com/swiatmaklaka/

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie