Informacje2 lipca 2017, 09:00,

Festiwal filmowy Świat Maklaka


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


1-2 lipca 2017 roku odbędzie się festiwal filmowy Świat Maklaka. Miejsce: KDK, ul. Mostowa 15 (Hugonówka), Konstancin-Jeziorna. Festiwal Świat Maklaka jest poświęcony popularyzacji dokonań artystycznych Zdzisława Maklakiewicza, kultowego aktora, ikony polskiego filmu. Festiwal będzie się składał z dwóch części. Pierwszy to Konkurs Filmowy dla aktywnych amatorów, twórców niezależnych, studentów i absolwentów szkół artystycznych. Jego celem jest wyróżnienie artystów, którzy potrafią wnikliwie i krytycznie obserwować świat, przedstawiając go przy tym w pogodny i życzliwy sposób, sięgając po charakterystyczne dla Patrona festiwalu środki – dystans, humor, ironię czy sarkazm.

FESTIWAL FILMOWY ŚWIAT MAKLAKA

Równolegle do części konkursowej będą się odbywać pokazy filmów i widowisk telewizyjnych z udziałem „Maklaka”, a także spotkania z twórcami, którzy z nim współpracowali. W sobotę i niedzielę zapraszamy na pokazy konkursowe, a w sobotę wieczorem pod Hugonówką odbędzie się nocny plenerowy maraton kina z Maklakiewiczem. Ponadto w niedzielę zapraszamy na poranek dla dzieci z filmami, w których brał udział Zdzisław Maklakiewicz. Galę, podczas której zostaną ogłoszone wyniki konkursu, uświetni koncert Macieja Miecznikowskiego. Znany wokalista zaśpiewa ulubione piosenki patrona festiwalu. Zapraszamy na fanpage facebook festiwalu filmowego Świat Maklaka: https://www.facebook.com/swiatmaklaka/

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 lipca 2017, 15:00,

Rodzinny Piknik z Koszyczkiem Kosów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

1 lipca 2017 roku w godzinach 17:00 - 23:00 odbędzie się Rodzinny Piknik z Koszyczkiem. Miejsce: Kosów, ul. Karasia. W programie m.in. otwarcie nowego placu zabaw, mnóstwo atrakcji dla dzieci oraz rodziców, kiełbaska z grilla i wiele innych! Weź kocyk, koszyczek z czym tylko chcesz, sąsiada, znajomych i chodź do nas! Dobra zabawa gwarantowana!

RODZINNY PIKNIK Z KOSZYCZKIEM KOSÓW

Kosów to wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Lesznowola. Wchodzi w skład sołectwa Wólka Kosowska. Wieś szlachecka Kossowo położona była w drugiej połowie XVI wieku w powiecie błońskim ziemi warszawskiej województwa mazowieckiego.W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego. Dwór z II poł. XVIII w. oraz zabudowania podworskie, m.in. dobrze zachowany murowany spichlerz - obecnie siedziba Zakładu Doświadczalnego Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN. Komunikację Kosowa z Warszawą (pętla Okęcie) zapewniają linie ZTM 703 i 721 (przystanek KOSÓW).

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie