Informacje28 kwietnia 2017, 08:00,

Przebudowa S7 odcinek B od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


GDDKiA informuje o otwarciu ofert dla zadania „Projekt i budowa południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca – Odcinek B od węzła Lesznowola (bez węzła) do węzła Tarczyn Północ (z węzłem) – długość odcinka ok. 14,80 km”.

PRZEBUDOWA S7 ODCINEK B OD WĘZŁA LESZNOWOLA DO WĘZŁA TARCZYN

Na budowę S7 od Lesznowoli do Tarczyna złożono 12 ofert, najniższą cenę, 388,6 mln zł, zaoferowała firma IDS-BUD S.A. Termin podpisania umowy zaplanowany został na połowię 2017 r., przy braku odwołań konkurentów biorących udział w przetargu.

Zadanie zostało podzielone na 3 odcinki:
– węzeł Warszawa Lotnisko – Lesznowola – ok. 6,6 km
– Lesznowola – Tarczyn – ok. 14,8 km
– Tarczyn – obwodnica Grójca – ok. 7,9 km

Zadaniem wykonawców będzie wybudowanie dwujezdniowej trasy ekspresowej o łącznej długości ok. 29 km. Dostępność do drogi będzie możliwa poprzez węzły drogowe:
– węzeł Zamienie
– węzeł Lesznowola
– węzeł Antoninów
– węzeł Złotokłos
– węzeł Tarczyn Północ
– węzeł Tarczyn Południe

Więcej informacji na stronie: www.gddkia.gov.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 kwietnia 2017, 08:00,

Imigranci wszczęli awanturę w szkole w Coniewie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Do niepokojącej sytuacji z udziałem imigrantów doszło w Coniewie (w województwie mazowieckim,, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria). Według doniesień świadków troje mieszkańców pobliskiego ośrodka dla uchodźców wkroczyło na teren szkoły i wszczęło awanturę.

IMIGRANCI WSZCZĘLI AWANTURĘ W SZKOLE W CONIEWIE

Według rodziców uczniów szkoły we wsi Coniew, imigranci wszczęli awanturę w środę, po tym jak doszło do nieporozumienia między uczniami szkoły – Polakami i mieszkańcami ośrodka dla uchodźców w Lininie.

– Na teren szkoły wkroczyła mama jednego z uczniów mieszkającego w Ośrodku dla Uchodźców w Lininie w asyście dwóch młodych mężczyzn. Mężczyźni ci rzucili się z pięściami na ochroniarza, w efekcie zadali cios nauczycielowi, który próbował uspokoić sytuację. Po całym zdarzeniu drzwi szkoły zamknięto, dzieci siedziały pozamykane w klasach przez dwie godziny, a napastnicy walili w drzwi i okna w klasach chcąc wtargnąć do środka – opisuje sytuację mama jednego z uczniów.

Z kolei lokalna policja twierdzi, że incydent nie miał aż tak dramatycznego obrotu. Potwierdzają natomiast, że w szkole musiało dojść tego dnia do policyjnej interwencji.

Pod koniec tygodnia doszło do spotkania części rodziców uczniów szkoły w Coniewie z burmistrzem i komendantem policji z Góry Kalwarii. Jego celem było ustalenie jakichś działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów szkoły. Na spotkaniu nie doszło do żadnych wiążących ustaleń, które satysfakcjonowałyby rodziców.

Więcej informacji na portalu: gorakalwaria.net

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie