Informacje24 kwietnia 2017, 08:00,

Imigranci wszczęli awanturę w szkole w Coniewie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Do niepokojącej sytuacji z udziałem imigrantów doszło w Coniewie (w województwie mazowieckim,, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria). Według doniesień świadków troje mieszkańców pobliskiego ośrodka dla uchodźców wkroczyło na teren szkoły i wszczęło awanturę.

IMIGRANCI WSZCZĘLI AWANTURĘ W SZKOLE W CONIEWIE

Według rodziców uczniów szkoły we wsi Coniew, imigranci wszczęli awanturę w środę, po tym jak doszło do nieporozumienia między uczniami szkoły – Polakami i mieszkańcami ośrodka dla uchodźców w Lininie.

– Na teren szkoły wkroczyła mama jednego z uczniów mieszkającego w Ośrodku dla Uchodźców w Lininie w asyście dwóch młodych mężczyzn. Mężczyźni ci rzucili się z pięściami na ochroniarza, w efekcie zadali cios nauczycielowi, który próbował uspokoić sytuację. Po całym zdarzeniu drzwi szkoły zamknięto, dzieci siedziały pozamykane w klasach przez dwie godziny, a napastnicy walili w drzwi i okna w klasach chcąc wtargnąć do środka – opisuje sytuację mama jednego z uczniów.

Z kolei lokalna policja twierdzi, że incydent nie miał aż tak dramatycznego obrotu. Potwierdzają natomiast, że w szkole musiało dojść tego dnia do policyjnej interwencji.

Pod koniec tygodnia doszło do spotkania części rodziców uczniów szkoły w Coniewie z burmistrzem i komendantem policji z Góry Kalwarii. Jego celem było ustalenie jakichś działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów szkoły. Na spotkaniu nie doszło do żadnych wiążących ustaleń, które satysfakcjonowałyby rodziców.

Więcej informacji na portalu: gorakalwaria.net

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 kwietnia 2017, 16:00,

Spotkanie autorskie z Martą Precht w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

25 kwietnia 2017 roku o godz. 18.00 zapraszamy do Domu Kultury w Piasecznie na spotkanie autorskie z Martą Precht, promujące nowy tomik wierszy pt. "Słowa na wiatr". Marta Precht poetka, pisarka, animatorka, operator filmowy, grafik. Wydała takie książki jak: Cień waszki, Opowiadania z Lumpeksu oraz dla dzieci Bajki ze śniegu.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARTĄ PRECHT 24 Kwi 2017 06:23	 Drukuj  Email Tagi:Piaseczno Centrum Kultury w Piasecznie spotkanie autorskie Spotkanie autorskie z Martą Precht

Organizatorzy spotkania: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie. Wstęp wolny.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie