Informacje25 października 2017, 12:15,

Promowaniem zawodu policjanta - spotkanie z licealistami w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Policjanci i przedstawiciel kadr Komendy Stołecznej Policji spotkali się z uczniami tarczyńskiego liceum, by rozmawiać o perspektywach, jakie daje służba w policji. Program realizowany jest w ramach działań związanych z "Promowaniem zawodu policjanta".

PROMOWANIEM ZAWODU POLICJANTA - SPOTKANIE Z LICEALISTAMI W TARCZYNIE

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie oraz policjantów z komisariatu w Tarczynie. W dzisiejszej lekcji przeprowadzonej dla uczniów klasy maturalnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarczynie tematem wiodącym było promowanie zawodu policjanta.

Uczniom zaprezentowano zarówno wymogi, jakie musi spełnić kandydat na policjanta oraz omówiono jak wygląda proces rekrutacji.

Przedstawiona została możliwość rozwoju i kształcenia zawodowego. Atrakcyjność służby obrazował przedstawiony uczniom film, a także osobiste doświadczenia policjantów współprowadzących dzisiejsze zajęcia.

Założeniem działań podjętych w całym garnizonie stołecznym, a skierowanym do klas maturalnych jest chęć rozpowszechniania informacji dotyczących rekrutacji oraz wymogów formalnych związanych z przyjęciem do policyjnej służby. Policjanci przypominają, że wszyscy chętni podjęcia służby w policji znajdą szczegółowe informacje na stronie komendy stołecznej policji pod adresem www.policja.waw.pl

W dzisiejszym spotkaniu w Tarczynie uczestniczyli: Pani Anna Misztal reprezentująca wydział doboru KSP, Pani Iwona Dykowska z wydziału wspomagającego KPP w Piasecznie oraz sierż. Małgorzata Witak z komisariatu policji w Tarczynie i kom. Jarosław Sawicki.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje4 grudnia 2017, 05:00,

W grudniu w centrum Piaseczna zostanie uruchomiona strefa płatnego parkowania


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

4 grudnia 2017 roku w centrum Piaseczna zostanie uruchomiona strefa płatnego parkowania. W systemie działać będzie 12 urządzeń do pobierania opłat, które obsłużą 197 miejsc parkingowych.

W CENTRUM PIASECZNA ZOSTANIE URUCHOMIONA STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA

Dobra informacja dla osób chcących załatwić w centrum miasta najpilniejsze sprawy jest taka, że parkowanie przez pierwsze 45 minut będzie darmowe. – To pokazuje, że naszą intencją nie jest obciążanie mieszkańców dodatkowymi opłatami, a chęć rozwiązania problemów z zaparkowaniem samochodu poprzez stworzenie systemu rotacyjnego – mówi burmistrz Zdzisław Lis. Decyzja o stworzeniu strefy podjęta została na wniosek kupców i osób prowadzących działalność gospodarczą. – Dziś obserwujemy, że większość miejsc postojowych wzdłuż ul. Kościuszki jest zajmowana w dni powszednie przez samochody osób dojeżdżających do pracy, którzy zostawiają swoje auta na 8 godzin, blokując dojazd do lokali użytkowych i punktów handlowych – dodaje burmistrz.

Z myślą o tych osobach przygotowywane są alternatywne, darmowe miejsca postojowe. W chwili obecnej trwa procedura przetargowa na wykonanie ok. 100 takich tymczasowych miejsc przy ul. Nadarzyńskiej. – Parking ten wykonany będzie z geokraty i powstanie już w listopadzie, następnie przygotujemy miejsce na kolejne 100 samochodów na gminnej działce przy ul. Kilińskiego – wyjaśnia Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza. – W pierwszym etapie będziemy mieli więc łącznie z parkingiem na ul. Sierakowskiego trzy miejsca, gdzie będzie można bez opłat zostawić samochód na dłużej. Docelowo planujemy budowę parkingów wielopoziomowych – dodaje wiceburmistrz.

Parkomaty dostarczone są przez firmę MBS Computergraphik z Błonia, która obsługiwać będzie też system od strony technicznej. Pierwsze 45 minut, raz na dobę będzie darmowe, zaś pierwsza płatna godzina kosztować będzie 2,5 zł. To oznacza, że np. wrzucając 1 zł możemy stać 1:09. Kierowca będzie musiał wpisać numer rejestracyjny pojazdu, odebrać bilet i umieścić go w widocznym miejscu za szybą w samochodzie.

– Opłat dokonywać będzie można zarówno bilonem, jak i przy użyciu kart płatniczych – wyjaśnia Wiesław Sokołowski z Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego. – Planujemy również umożliwienie uiszczania opłat poprzez aplikację mobilną – dodaje.

Kierowca, który nie zapłaci za parkowanie lub będzie miał przeterminowany bilet musi liczyć się z karną opłatą w wysokości 30 zł jeśli dokona jej w ciągu 48 godzin, lub 50 zł jeśli nie zmieści się w tym terminie. Co ciekawe, będzie możliwa dopłata do już ważnego biletu jak również dokonanie opłaty karnej bezpośrednio w parkomacie za pomocą karty płatniczej.

Strefa płatnego parkowania obejmowała będzie:
– ulicę Kościuszki zaczynając od ul. Kościelnej aż do Ronda Solidarności,
– łącznik przed urzędem między ul. Kościuszki a ul. Sierakowskiego,
– ul. Sierakowskiego wzdłuż placu Kisiela,
– ulicę Rynkową.

Płatne parkowanie obowiązywać będzie w dni powszednie w godz. 8.00-18.00
Pierwsze 45 min. – 0,00 zł
za pierwszą godzinę – 2,50 zł
za drugą godzinę – 3,00 zł
za trzecią godzinę – 3,50 zł
za czwartą i każdą kolejną godzinę – 2,50 zł

Biuro Promocji i Informacji gminy Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie