Informacje31 sierpnia 2015, 09:00,

Projekt Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie piaseczyńskim 2015

Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie ogłasza uzupełniający nabór wniosków na zorganizowanie stażu dla bezrobotnych kobiet posiadających maksymalnie średnie wykształcenie w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie piaseczyńskim (I)” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizowanego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie

Projekt skierowany jest do pracodawców, którzy zorganizują miejsca stażu najpóźniej 1 września 2015 r. dla bezrobotnych kobiet zarejestrowanych w PUP w Piasecznie posiadających maksymalnie średnie wykształcenie, w tym ukończona szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum ogólnokształcące, liceum profilowane, technikum uzupełniające, zasadnicza szkoła zawodowa (z ustalonym II profilem pomocy).

Staże muszą zakończyć się do 30 listopada 2015 roku.

Druki wniosków są dostępne
- w siedzibach Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie ul. Szkolna 20 oraz ul. Chyliczkowska 20A,
- na stronie internetowej Urzędu www.puppiaseczno.com -> formy aktywizacji -> bieżące -> Staż w ramach PO WER (EFS).

Szczegółowe informacje: tel. 22 737 62 18

Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z pozytywnym rozpatrzeniem przez Komisję i zorganizowaniem stażu. Wnioskodawcy składający wnioski, którzy są przedsiębiorcami i działają na podstawie Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) lub wpisu do ewidencji działalności gospodarczej będą zobowiązani do zatrudnienia bezrobotnego/ych po odbyciu stażu na okres co najmniej 3 pełnych miesięcy z minimalnym wynagrodzeniem za pracę. Uwaga: wniosek nie może zawierać niewypełnionych pól, a w przypadku wydruku komputerowego każda strona musi być parafowana przez wnioskodawcę. Uczestnik projektu powinien przed rozpoczęciem udziału w projekcie wskazać numer rachunku bankowego, na który Powiatowy Urząd Pracy będzie przekazywał świadczenie przysługujące uczestnikowi projektu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=345&start=165
Informacje28 sierpnia 2015, 21:15,

Operacja Argo w Kinie Plenerowym w Amfiteatrze Konstancin-Jeziorna

28 sierpnia 2015 roku o godzinie 21:15 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Kina Plenerowego w Konstancinie-Jeziornie, podczas którego będzie można obejrzeć film pt. Operacja Argo. Projekcja filmowa odbędzie się w Amfiteatrze Parku Zdrojowego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Operacja Argo w Kinie Plenerowym w Amfiteatrze Konstancin-Jeziorna

Operacja Argo (ang. Argo) - amerykański thriller z 2012 roku w reżyserii Bena Afflecka. Film został nakręcony na podstawie książki oficera CIA Tony'ego Mendeza pt. The Master of Disguise, którego fabuła opisuje autentyczne wydarzenia uratowania sześciu amerykańskich dyplomatów z Teheranu podczas tzw. Iran hostage crisis w latach 1979-81. Jest rok 1979, w Iranie trwa rewolucja. 4 listopada radykalni studenci szturmują amerykańską ambasadę w Teheranie i biorą 52 zakładników. Sześciorgu z nich udaje się uciec. Znajdują schronienie w domu kanadyjskiego ambasadora. Jednak ich życiu wciąż zagraża niebezpieczeństwo. Rządy USA i Kanady zwracają się do CIA o pomoc. Agencja zleca zadanie swojemu specjaliście od spraw ewakuacji ludzi z wrogich terytoriów. To Tony Mendez (Ben Affleck), który wkrótce wymyśla zuchwały plan ucieczki. Mendez po obejrzeniu z synem filmu „Bitwa o Planetę Małp” postanawia, że ekipa ratunkowa pojawi się w Iranie pod pretekstem kręcenia filmu science fiction. Tony i jego szef Jack O'Donnell (Bryan Cranston), kontaktują się z Johnem Chambersem (John Goodman), hollywoodzkim specjalistą od charakteryzacji, który już kiedyś przygotowywał przebrania dla CIA. Ten z kolei przedstawia ich producentowi Lesterowi Siegelowi (Alan Arkin). Wkrótce w mediach pojawiają się informacje o planach nakręcenia filmu „Argo”, w stylu „Gwiezdnych wojen”, a część zdjęć do niego ma powstać w orientalnych irańskich plenerach. Mendez jako producent jedzie do Iranu i nawiązuje kontakt z uciekinierami. Ekipa filmowa zaczyna pracę nad filmem, który nie istnieje – ale może uratować życie sześciu osobom.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=8817&start=15