Informacje28 sierpnia 2015, 21:15,

Operacja Argo w Kinie Plenerowym w Amfiteatrze Konstancin-Jeziorna

28 sierpnia 2015 roku o godzinie 21:15 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Kina Plenerowego w Konstancinie-Jeziornie, podczas którego będzie można obejrzeć film pt. Operacja Argo. Projekcja filmowa odbędzie się w Amfiteatrze Parku Zdrojowego. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny!

Operacja Argo w Kinie Plenerowym w Amfiteatrze Konstancin-Jeziorna

Operacja Argo (ang. Argo) - amerykański thriller z 2012 roku w reżyserii Bena Afflecka. Film został nakręcony na podstawie książki oficera CIA Tony'ego Mendeza pt. The Master of Disguise, którego fabuła opisuje autentyczne wydarzenia uratowania sześciu amerykańskich dyplomatów z Teheranu podczas tzw. Iran hostage crisis w latach 1979-81. Jest rok 1979, w Iranie trwa rewolucja. 4 listopada radykalni studenci szturmują amerykańską ambasadę w Teheranie i biorą 52 zakładników. Sześciorgu z nich udaje się uciec. Znajdują schronienie w domu kanadyjskiego ambasadora. Jednak ich życiu wciąż zagraża niebezpieczeństwo. Rządy USA i Kanady zwracają się do CIA o pomoc. Agencja zleca zadanie swojemu specjaliście od spraw ewakuacji ludzi z wrogich terytoriów. To Tony Mendez (Ben Affleck), który wkrótce wymyśla zuchwały plan ucieczki. Mendez po obejrzeniu z synem filmu „Bitwa o Planetę Małp” postanawia, że ekipa ratunkowa pojawi się w Iranie pod pretekstem kręcenia filmu science fiction. Tony i jego szef Jack O'Donnell (Bryan Cranston), kontaktują się z Johnem Chambersem (John Goodman), hollywoodzkim specjalistą od charakteryzacji, który już kiedyś przygotowywał przebrania dla CIA. Ten z kolei przedstawia ich producentowi Lesterowi Siegelowi (Alan Arkin). Wkrótce w mediach pojawiają się informacje o planach nakręcenia filmu „Argo”, w stylu „Gwiezdnych wojen”, a część zdjęć do niego ma powstać w orientalnych irańskich plenerach. Mendez jako producent jedzie do Iranu i nawiązuje kontakt z uciekinierami. Ekipa filmowa zaczyna pracę nad filmem, który nie istnieje – ale może uratować życie sześciu osobom.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=8817&start=15
Informacje28 sierpnia 2015, 20:30,

Film Gwiazd naszych wina w Kinie Plenerowym w Piasecznie

W ostatni piątek sierpnia 28 sierpnia 2015 roku o godzinie 20.30 na parkingu pomiędzy ul. Sierakowskiego a Zgody w Piasecznie, odbędzie się ostatni już w tym roku pokaz filmowy w ramach Kina Plenerowego. Wyświetlony będzie film pt. Gwiazd naszych wina. W imieniu organizatorów zapraszamy na film.

Film Gwiazd naszych wina w Kinie Plenerowym w Piasecznie

Film pt. Gwiazd naszych wina, który wyemitowany zostanie na zakończenie tegorocznych wakacji, to opowieść o wyjątkowym uczuciu, jakie połączyło dwójkę młodych ludzi. Doświadczona przez los para nastolatków poznała się na spotkaniu grupy wsparcia dla osób chorych na raka. Pomimo choroby postanawiają spełnić swoje marzenia. W rolach głównych zobaczymy Shailene Woodley, aktorkę znaną z filmów dla młodzieży, oraz Ansela Elgorta.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=2843&start=255