Informacje30 listopada 2013, 00:00,

Projekcja dokumentu Historia Kowalskich

Akcja Katolicka oraz Rada Duszpasterska w parafii św. Rocha w Jazgarzewie zapraszają na przejmujący dokument fabularyzowany Arkadiusza Gołębiewskiego i Macieja Pawlickiego pt.: HISTORIA KOWALSKICH. Organizatorzy Dyskusyjnego Klubu Filmowego zapraszają w poniedziałek 2 grudnia 2013 roku, po mszy świętej o godz. 18:00 do salki katechetycznej obok ogrodzenia kościoła (ul. Główna 2, Jazgarzew).

HISTORIA KOWALSKICH

HISTORIA KOWALSKICH - 6 grudnia 1942 roku w Starym Ciepielowie i Rekówce koło Radomia Niemcy wymordowali rodzinę Kowalskich i dwie inne rodziny wraz z ukrywanymi żydami. Po 71. latach proponujemy obejrzenie fabularyzowanej rekonstrukcji tych wydarzeń. Pochylmy nasze głowy przed prawdą i bohaterami tamtych dni. Zapraszamy w poniedziałek 2 grudnia 2013 roku po mszy świętej o godz. 18:00 do sali w nowej plebanii. Czas projekcji: 59 min. Reżyseria: Arkadiusz Gołębiewski i Maciej Pawlicki.

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje28 listopada 2013, 00:00,

Baśnie i legendy - Bajki z kliszy w Piasecznie

Wszechnica Rodzica i Przystanek Kultura w Piasecznie zapraszają na Bajki z Kliszy pn. BAŚNIE I LEGENDY. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 30 listopada 2013 roku o godz. 11.00 w Przystanku Kultura, przy Placu Piłsudskiego 9 (sala 39) w Piasecznie. Wstęp wolny. Specjalnymi gośćmi spotkania będzie WOLONTARIAT AKTYWNA KSI¡żKA. Zapraszamy na prezentację bajki z kliszy w Przystanku Kultura w Piasecznie.

BAŚNIE I LEGENDY - BAJKI Z KLISZY PIASECZNO

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na poranki z bajkami czytanymi przez wspaniałych gości. Wspólne głośne czytanie jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Takie spotkanie to niezwykłe doświadczenie dla dzieci a dla ich opiekunów podróż sentymentalna do czasów swojego dzieciństwa.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno