Informacje1 marca 2007, 00:00,

Prawdziwe oblicze nadzwyczajnych posiedzeń w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Kilka dni temu pisaliśmy Wam, że 27 lutego odbędą się dwie Nadzwyczajne Sesja Rady Miejskiej w Piasecznie, z czego 3 Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Piasecznie, będzie nawiązywała do naszej informacji sprzed kilku dni, zaczerpniętej z gazety regionalnej Kurier Południowy, na temat burmistrza Piaseczna: Józefa Zalewskiego. Oczywiście na stronie Gminy Piaseczno: www.piaseczno.eu, panuje "cisza" i nikt nic nie opisuje. Chyba uważają, że nadzwyczajne posiedzenie poruszające ważne kwestie z życia Gminy Piaseczno nikogo nie interesują? Dziwny jest ten brak bieżącego informowania mieszkańców o sprawach Gminy Piaseczno. Przejrzałem znane mi strony internetowe i na Forum Osiedla Słowicza w Piasecznie (link na dole informacji) znalazłem komentarz Radnego, pana Jarosława Chińskiego:

W efekcie zwołanych nadzwyczajnych posiedzeń: posiedzenie 3 zostało już na samym początku przerwane przez grupę rządzącą i odłożone do 19 marca do godz. 9:00 rano bez podjęcia jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji. W składanych oświadczeniach Centrum i PO odwoływało się do ostatniego przypadku Premiera RP opisywanego we Wprost, że skoro ten o czymś zapomniał i nie wpisał to i Panu Burmistrzowi Zalewskiemu też wolno. PO argumentowało dodatkowo, że Burmistrz jest tym bardziej niewinny, bo skoro vice-premier jest osobą wielokrotnie skazaną, to nasz burmistrz przy nim jest niewiniątkiem. Wszystko odbywało się przy akompaniamencie sporej grupy klakierów burmistrza, ale za to przy jego nieobecności.

Na 4 nadzwyczajnej sesji przegłosowano szybko obie uchwały, pomimo że skierowywanie wniosków do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy "Prawo wyborcze" Radzie Gminy nie przysługuje, o czym świadczą stosowne wyroki wymienionego Trybunału. Ale takimi drobnostkami się tutaj nikt nie przejmuje. Prawnik obsługujący sesję robi wszystko, aby na wierzchu było koalicji rządzącej. Przeprowadził piękny wywód na podstawie, którego nie przegłosowano niekorzystnego dla rządzących mojego wniosku formalnego, chociaż do takiego głosowania zmusza obowiązujący Statut Gminy.

To niech Państwu uświadomi, co jest najważniejsze dla rządzących: nie liczy się nasza społeczność gminna, liczy się tylko dobro Burmistrza nawet przy ewidentnym łamaniu prawa. Niech to będzie sygnałem jak spójna jest to grupa interesów.


autor tekstu: Jarosław Choiński (Radny)
źródło informacji: Forum Osiedle Słowicza w Piasecznie: post

Informacje powiązane tematycznie:
Dwie Nadzwyczajne Sesje Rady Miejskiej w Piasecznie
Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść

Zapraszam do komentowania tej informacji i wyrażania swojej opinii na ten temat.
autor/źródło: Marcin Borkowski - powiat piaseczyński gmina Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje1 marca 2007, 00:00,

Jeździmy bez świateł?


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od dziś możemy jeździć bez świateł mijania. Ulga dla zapominalskich i "oszczędnych". Jak zapewniają specjaliści, oszczędności wynikające z tego faktu są mizerne. Większość użytkowników dróg (w tym ja) i Policja jest zdania, że włączenie świateł mijania zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Drogi naszego powiatu są przepełnione, co u wielu powoduje agresję. Nie brakuje "piratów drogowych", "niedzielnych kierowców", osób bez doświadczenia, czy nawet kierowców źle widzących, którzy usiłują poradzić sobie z traktorami, śmieciarami, szambiarkami, tirami, autobusami, itp. Jazda na światłach sprawia, że jesteśmy bardziej widoczni, nie tylko w szarych samochodach i nie tylko pochmurny dzień. W Senacie czeka ustawa obligująca nas do jazdy z włączonymi światłami przez cały rok.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor strony powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie