Informacje1 marca 2007, 00:00,

Jeździmy bez świateł?


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od dziś możemy jeździć bez świateł mijania. Ulga dla zapominalskich i "oszczędnych". Jak zapewniają specjaliści, oszczędności wynikające z tego faktu są mizerne. Większość użytkowników dróg (w tym ja) i Policja jest zdania, że włączenie świateł mijania zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Drogi naszego powiatu są przepełnione, co u wielu powoduje agresję. Nie brakuje "piratów drogowych", "niedzielnych kierowców", osób bez doświadczenia, czy nawet kierowców źle widzących, którzy usiłują poradzić sobie z traktorami, śmieciarami, szambiarkami, tirami, autobusami, itp. Jazda na światłach sprawia, że jesteśmy bardziej widoczni, nie tylko w szarych samochodach i nie tylko pochmurny dzień. W Senacie czeka ustawa obligująca nas do jazdy z włączonymi światłami przez cały rok.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor strony powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje27 lutego 2007, 00:00,

Nocna komunikacja do Piaseczna i Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Cały czas trwa reforma tras linii nocnych do podwarszawskich miejscowości. W serwisach informacyjnych pojawiają się kolejne bardziej szczegółowe informacje o uruchamianych nowych liniach, lub wydłużeniu obecnych. Dzisiaj na stronie gazety.pl możemy przeczytać kolejne informacje na ten temat. Legionowo i Jabłonna już we wtorek jako pierwsze mogą się porozumieć z Zarządem Transportu Miejskiego w sprawie wydłużenia trasy nocnych autobusów z Warszawy.

Wczoraj Zarząd Transportu Miejskiego podał, którędy chciałby puścić autobusy w 18 gminach i miastach sąsiadujących z Warszawą. Kursy - raz na godzinę od początku kwietnia. Wtedy też zmienią się trasy i numery nocnych w stolicy. Jednorazowy bilet pod miastem ma kosztować tyle, ile w Warszawie, a miesięczne i kwartalne byłyby w cenie podmiejskich sieciówek.

Wszystko pod warunkiem, że za nocną komunikację zapłacą samorządy. Od niespełna 2 tys. zł miesięcznie w Sulejówku do 15,7 tys. zł w Lesznie i Babicach. Gminy dostały ceny wczoraj, na odpowiedzi ZTM czeka do 19 marca.

Podmiejskie trasy linii nocnych do powiatu piaseczyńskiego:
601 (Konstancin-Jeziorna): od Powsina Warszawską, Piłsudskiego, Prusa, Chylicką, Długą do zawrotki przy Pańskiej w Chylicach (w drodze powrotnej postój przy pl. Sportowym).
613 (Piaseczno): Puławską, Okulickiego, Wojska Polskiego, Kusocińskiego, Puławską, Kościuszki, Kilińskiego, Sierakowskiego (postój przy urzędzie).

źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Kolejne informacje na ten temat pokazały się również na stronie Rzeczpospolitej. Z informacji podanych u nich dość istotne jest stwierdzenie, że: waha się burmistrz Piaseczna (…).

źródło informacji: rzeczpospolita.pl/warszawa

Czym kieruje się w swoich wahaniach burmistrz Piaseczna? Według nas może chodzić o to, że w Piasecznie jest linia nocna obsługiwana przez Express Piaseczno. Wspominaliśmy o tym w poprzedniej informacji na ten temat: reforma tras linii nocnych do powiatu piaseczyńskiego. Poczekamy i zobaczymy jak dalej rozwinie się sytuacja nocnych autobusów. Czekamy na wasze komentarze.
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gminy: Konstancin-Jeziorna i Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie