Informacje1 marca 2007, 00:00,

Jeździmy bez świateł?


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od dziś możemy jeździć bez świateł mijania. Ulga dla zapominalskich i "oszczędnych". Jak zapewniają specjaliści, oszczędności wynikające z tego faktu są mizerne. Większość użytkowników dróg (w tym ja) i Policja jest zdania, że włączenie świateł mijania zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Drogi naszego powiatu są przepełnione, co u wielu powoduje agresję. Nie brakuje "piratów drogowych", "niedzielnych kierowców", osób bez doświadczenia, czy nawet kierowców źle widzących, którzy usiłują poradzić sobie z traktorami, śmieciarami, szambiarkami, tirami, autobusami, itp. Jazda na światłach sprawia, że jesteśmy bardziej widoczni, nie tylko w szarych samochodach i nie tylko pochmurny dzień. W Senacie czeka ustawa obligująca nas do jazdy z włączonymi światłami przez cały rok.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor strony powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje27 lutego 2007, 00:00,

Rozbudowa ulicy Puławskiej: Warszawa - Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W nawiązaniu do informacji, jaka ukazała się na naszej stronie informacyjnej powiatu piaseczyńskiego o planowanej przebudowie ulicy puławskiej, na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ukazała się informacja o programie przebudowy Warszawskiego węzła drogowego.

Rozbudowa drogi: Warszawa - Piaseczno
kliknij aby powiększyć

Już wkrótce nastąpi rozbudowa drogi krajowej nr 79, na odcinku granicy Warszawy (ul. Puławska) do Piaseczno (ul. Energetyczna). Długość przebudowywanego odcinka wynosi: 1,9 km. Powiązanie projektowanego odcinka drogi krajowej nr 79 z drogami publicznymi zapewnione będzie poprzez istniejące zmodernizowane jednopoziomowe skrzyżowania. Ponadto, dla poprawy warunków i bezpieczeństwa ruchu wybudowany będzie wiadukt zapewniający bezpośrednie powiązanie z CH Auchan. Planowana inwestycja obejmuje również poszerzenie istniejących jezdni o trzeci pas ruchu. Czas realizacji projektu: rok 2007-2008.

źródło informacji: www.gddkia.gov.pl
Informacje powiązane: Piaseczno - ulica Puławska ma być szersza
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie