Informacje31 maja 2015, 11:00,

Poznaj sekrety powstawania cukierków w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Jak z gorącej i ciągliwej masy powstają słodkie i kolorowe cukierki? Dowiedzą się tego wszystkie maluchy, które w najbliższą niedzielę odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Piaseczno. Z okazji Dnia Dziecka w galerii odbędzie się pobudzający wyobraźnię dzieci pokaz cukierniczy, a także kreatywne warsztaty plastyczne dla najmłodszych. Wstęp wolny! W Dniu Dziecka maluchom nie odmawia się dwóch rzeczy – słodkości i dobrej zabawy! Tych dwóch elementów z pewnością nie zabraknie w najbliższą niedzielę 31 maja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno.

Poznaj sekrety powstawania cukierków w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno

W pasażu galerii handlowej na dzieci czekać będzie wyjątkowa atrakcja – pokaz tworzenia cukierków. W fabryce słodkości cukiernicy pokażą, jak krok po kroku powstają ukochane przez maluchy kolorowe i słodkie landrynki. Uczestnicy pokazu będą również mogli skosztować tych małych dzieł sztuki. Na wszystkie dzieci czekać będzie również kreatywny kącik, w którym maluchy będą mogły puścić wodze fantazji podczas warsztatów plastycznych. Atrakcje z okazji Dnia Dziecka odbędą się w niedzielę 31 maja w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Pokazy produkcji cukierków oraz kreatywne warsztaty rozpoczną się o godzinie 11.00 i potrwają do godziny 17.00. Udział w atrakcjach jest bezpłatny!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Poznaj sekrety powstawania cukierków w Galerii Handlowej Auchan Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=1263&start=120
Informacje27 maja 2015, 19:30,

Poprawić komunikację w Józefosławiu - trwają konsultacje społeczne


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Trwają konsultacje społeczne w sprawie propozycji zmian niektórych piaseczyńskich linii komunikacyjnych. Wiosną tego roku w związku z licznymi głosami płynącymi od mieszkańców Józefosławia i Julianowa gmina Piaseczno wystąpiła do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie z prośbą o rozpatrzenie możliwości zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów linii 739. W odpowiedzi ZTM poinformował, że nie ma możliwości zwiększenia liczby kursów bez konieczności modyfikacji tras już funkcjonujących linii. 14 maja na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej przedstawiciel ZTM Daniel Złamal przedstawił szczegółowo propozycje zmian oraz wyjaśniał wszystkie, argumentując, że przedstawiony przez ZTM projekt wynika z licznych wniosków i zapytań płynących do ZTM bezpośrednio od mieszkańców. Większość z zaproponowanych przez ZTM rozwiązań nie spotkała się jednak z przychylnością zarówno piaseczyńskich specjalistów od komunikacji, jak i obecnych na spotkaniu radnych, którzy wyrazili opinię, że poprawa funkcjonowania połączeń autobusowych w jednym rejonie miasta nie powinna odbywać się kosztem pogorszenia sytuacji komunikacyjnej w innym miejscu. – Pojawiła się propozycja ZTM zwiększenia ilości kursów dla 739 kosztem kursów na linii 727, której w żadnym wypadku nie braliśmy pod uwagę – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Obie te linie są dla nas strategiczne i będziemy dążyć do zwiększenia ilości kursów, ale nie kosztem osłabienia innych tras – dodaje burmistrz.

Poprawić komunikację w Józefosławiu

Jedną z bardziej realnych propozycji, służących poprawie obsługi komunikacyjnej Józefosławia i Julianowa, wydaje się skrócenie obecnej trasy linii 739 do pętli przy cmentarzu komunalnym oraz równoczesne uruchomienie nowej lokalnej linii L, np. L39, która zapewniłaby dojazd do Piaseczna. Takie rozwiązanie pozwoli na jednoczesne zwiększenie liczby kursów na linii 739 oraz poprawi kontakt z miastem. Oczywiście uruchomienie dodatkowej linii lokalnej wiąże się z kosztami rzędu 70 tys. zł miesięcznie. Na chwilę obecną w budżecie gminy nie zaplanowano takich środków, jednak burmistrz obiecał, że będzie zabiegał, aby znaleźć niezbędną kwotę na poprawę obsługi komunikacyjnej w tym rejonie. – Będziemy również chcieli zapytać o zdanie samych mieszkańców. To oni przecież na co dzień będą korzystać z tej linii. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie wypracować najlepsze rozwiązanie – mówi burmistrz Piaseczna.

Kolejne spotkanie piaseczyńskich radnych z przedstawicielem ZTM odbędzie się w czerwcu. Poznamy wtedy nową propozycję ZTM dotyczącą możliwych w ramach obecnej współpracy modyfikacji na liniach komunikacyjnych obsługujących gminę Piaseczno. Do tego czasu Wydział Infrastruktury i Transportu Publicznego przy uzgodnieniach z ZTM powinien przedstawić realny projekt uruchomienia nowej linii lokalnej obsługującej Józefosław i Julianów.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
No i gdzie to "kolejne spotkanie piaseczyńskich radnych z przedstawicielem ZTM"? Ktoś nas chyba w balona robi...
Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=5&t=1205&start=1230

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie