Informacje27 maja 2015, 19:30,

Poprawić komunikację w Józefosławiu - trwają konsultacje społeczne

Trwają konsultacje społeczne w sprawie propozycji zmian niektórych piaseczyńskich linii komunikacyjnych. Wiosną tego roku w związku z licznymi głosami płynącymi od mieszkańców Józefosławia i Julianowa gmina Piaseczno wystąpiła do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie z prośbą o rozpatrzenie możliwości zwiększenia częstotliwości kursowania autobusów linii 739. W odpowiedzi ZTM poinformował, że nie ma możliwości zwiększenia liczby kursów bez konieczności modyfikacji tras już funkcjonujących linii. 14 maja na posiedzeniu Komisji Polityki Gospodarczej przedstawiciel ZTM Daniel Złamal przedstawił szczegółowo propozycje zmian oraz wyjaśniał wszystkie, argumentując, że przedstawiony przez ZTM projekt wynika z licznych wniosków i zapytań płynących do ZTM bezpośrednio od mieszkańców. Większość z zaproponowanych przez ZTM rozwiązań nie spotkała się jednak z przychylnością zarówno piaseczyńskich specjalistów od komunikacji, jak i obecnych na spotkaniu radnych, którzy wyrazili opinię, że poprawa funkcjonowania połączeń autobusowych w jednym rejonie miasta nie powinna odbywać się kosztem pogorszenia sytuacji komunikacyjnej w innym miejscu. – Pojawiła się propozycja ZTM zwiększenia ilości kursów dla 739 kosztem kursów na linii 727, której w żadnym wypadku nie braliśmy pod uwagę – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Obie te linie są dla nas strategiczne i będziemy dążyć do zwiększenia ilości kursów, ale nie kosztem osłabienia innych tras – dodaje burmistrz.

Poprawić komunikację w Józefosławiu

Jedną z bardziej realnych propozycji, służących poprawie obsługi komunikacyjnej Józefosławia i Julianowa, wydaje się skrócenie obecnej trasy linii 739 do pętli przy cmentarzu komunalnym oraz równoczesne uruchomienie nowej lokalnej linii L, np. L39, która zapewniłaby dojazd do Piaseczna. Takie rozwiązanie pozwoli na jednoczesne zwiększenie liczby kursów na linii 739 oraz poprawi kontakt z miastem. Oczywiście uruchomienie dodatkowej linii lokalnej wiąże się z kosztami rzędu 70 tys. zł miesięcznie. Na chwilę obecną w budżecie gminy nie zaplanowano takich środków, jednak burmistrz obiecał, że będzie zabiegał, aby znaleźć niezbędną kwotę na poprawę obsługi komunikacyjnej w tym rejonie. – Będziemy również chcieli zapytać o zdanie samych mieszkańców. To oni przecież na co dzień będą korzystać z tej linii. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie wypracować najlepsze rozwiązanie – mówi burmistrz Piaseczna.

Kolejne spotkanie piaseczyńskich radnych z przedstawicielem ZTM odbędzie się w czerwcu. Poznamy wtedy nową propozycję ZTM dotyczącą możliwych w ramach obecnej współpracy modyfikacji na liniach komunikacyjnych obsługujących gminę Piaseczno. Do tego czasu Wydział Infrastruktury i Transportu Publicznego przy uzgodnieniach z ZTM powinien przedstawić realny projekt uruchomienia nowej linii lokalnej obsługującej Józefosław i Julianów.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Anonimowy, 16 lipca 2019
No i gdzie to "kolejne spotkanie piaseczyńskich radnych z przedstawicielem ZTM"? Ktoś nas chyba w balona robi...
Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=5&t=1205&start=1230
Informacje31 maja 2015, 16:00,

Wystawa malarstwa Joanny Brzostowskiej w Kolonii Artystycznej

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Joanny Brzostowskiej, który odbędzie się 31 maja 2015 roku w godz. 16.00 - 19.00 w Kolonii Artystycznej w Zalesiu Dolnym. Wystawa potrwa do 5 lipca 2015 r. Więcej na stronie Kolonii Artystycznej, Piaseczno - Zalesie Dolne ul. Dębowa 3, strona internetowa: www.koloniaartystyczna.pl
Wystawa malarstwa Joanny Brzostowskiej w Kolonii Artystycznej
Joanna Brzostowska - absolwentka wrocławskiej ASP. Dyplom na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby uzyskała w 1976 r. Od 1986 do zajmuje się malarstwem sztalugowym. Prace artystki wystawiane były na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w kraju i poza jego granicami. Niezwykła kolorystyka, bogata faktura i otwarta kompozycja sprawiają, że obrazy Joanny Brzostowskiej znajdują się w licznych kolekcjach malarstwa w Polsce, Francji, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Japonii, Włoszech, Malezji, Szwecji, Norwegii, Finlandii, USA i Australii. Główną inspiracją dla artystki jest światło, które określa i dynamizuje kolor zawarty w obrazie. Obrazy najczęściej przedstawiają przekład z pejzażu. Pejzaż z perspektywą podkreśloną ruchem światła, nadają rytm malarstwu artystki. Rytm utrzymany jest w tryptykach tworzących kompozycję zamkniętą. Prace artystki nasycone są wrażeniowością i pozytywną energią.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=7653&start=30