Informacje24 kwietnia 2007, 00:00,

Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie organizuje Targi Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Piasecznie zaprasza pracodawców i osoby poszukujące pracy na Targi Pracy, które odbędą się w środę 9 maja 2007 roku, w godzinach od 10:00 do 14:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, przy ulicy Chyliczkowska 14.

Informacja pochodzi ze strony internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Piasecznie: www.puppiaseczno.com (plakat.jpg). Więcej informacji na temat targów pracy w Piasecznie uzyskacie pod numerem telefonu: (022) 757 20 28 wewnętrzny 16.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje23 kwietnia 2007, 00:00,

Piknik Przyjaciół Ziemi i koncert zespołu Gadająca Tykwa

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Referat Ochrony Środowiska i Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zapraszają w sobotę 5 maja 2007 roku, w godzinach 15:00 - 20:00, na Piknik Przyjaciół Ziemi. Piknik odbędzie się na parkingu przed wejściem do Kina Uciecha, ulica prowadząca na skarpę, boisko szkolne przy ulicy Ks. Sajny 16 - Góra Kalwaria.

W programie Pikniku Przyjaciół Ziemi, będą między innymi: warsztaty, zabawy i wiele innych atrakcji, a także o godzinie 18:00 odbędzie się koncert zespołu Gadająca Tykwa.

Tematy warsztatów: warsztaty bębniarskie i pokaz instrumentów etnicznych w wykonaniu Gadającej Tykwy, warsztaty czerpania papieru, 2 Koła Garncarskie - warsztaty garncarskie, które poprowadzi je Robert Jehn Olszewski z Nowej Iwicznej, Eko-Torba, Alu-Przeszkadzajki, pocztówki Makulaturówki, oraz Eko Moda. ¬ródło informacji: www.gorakalwaria.pl

Gadająca Tykwa muzykę Tykwy trudno zaliczyć do jakiegoś konkretnego nurtu. Jest etniczna, ale wszystkie kompozycie są autorskie. Jej charakter określają egzotyczne instrumenty - ich ograniczone skale i brzmienie tworzą specyficzny klimat. Dźwięki bębnów i balafonu przydają jej afrykańskiego charakteru. Na językach Afryki wzorowany jest też wymyślony przez nas niby-język, w którym ułożone są słowa do większości utworów.

Skład zespołu Gadająca Tykwa: Gwidon Cybulski - balafon, ngoni, gitara, wokal; Filip Szymborski - kontrabas; Sebastian Wielądek - flety, drumla, melodika, kalimba, wokal; Helena Mackiewicz - konga, wokal; Hubert Połoniewicz - table, bębny, perkusionalia; Ewa Morawska - wokal. Więcej informacji o zespole Gadająca Tykwa przeczytacie na ich stronie internetowej pod adresem: www.gadajacatykwa.prv.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria