Informacje23 kwietnia 2007, 00:00,

Piknik Przyjaciół Ziemi i koncert zespołu Gadająca Tykwa


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Referat Ochrony Środowiska i Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii zapraszają w sobotę 5 maja 2007 roku, w godzinach 15:00 - 20:00, na Piknik Przyjaciół Ziemi. Piknik odbędzie się na parkingu przed wejściem do Kina Uciecha, ulica prowadząca na skarpę, boisko szkolne przy ulicy Ks. Sajny 16 - Góra Kalwaria.

W programie Pikniku Przyjaciół Ziemi, będą między innymi: warsztaty, zabawy i wiele innych atrakcji, a także o godzinie 18:00 odbędzie się koncert zespołu Gadająca Tykwa.

Tematy warsztatów: warsztaty bębniarskie i pokaz instrumentów etnicznych w wykonaniu Gadającej Tykwy, warsztaty czerpania papieru, 2 Koła Garncarskie - warsztaty garncarskie, które poprowadzi je Robert Jehn Olszewski z Nowej Iwicznej, Eko-Torba, Alu-Przeszkadzajki, pocztówki Makulaturówki, oraz Eko Moda. ¬ródło informacji: www.gorakalwaria.pl

Gadająca Tykwa muzykę Tykwy trudno zaliczyć do jakiegoś konkretnego nurtu. Jest etniczna, ale wszystkie kompozycie są autorskie. Jej charakter określają egzotyczne instrumenty - ich ograniczone skale i brzmienie tworzą specyficzny klimat. Dźwięki bębnów i balafonu przydają jej afrykańskiego charakteru. Na językach Afryki wzorowany jest też wymyślony przez nas niby-język, w którym ułożone są słowa do większości utworów.

Skład zespołu Gadająca Tykwa: Gwidon Cybulski - balafon, ngoni, gitara, wokal; Filip Szymborski - kontrabas; Sebastian Wielądek - flety, drumla, melodika, kalimba, wokal; Helena Mackiewicz - konga, wokal; Hubert Połoniewicz - table, bębny, perkusionalia; Ewa Morawska - wokal. Więcej informacji o zespole Gadająca Tykwa przeczytacie na ich stronie internetowej pod adresem: www.gadajacatykwa.prv.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Informacje24 kwietnia 2007, 00:00,

Mamy więcej policyjnych patroli w powiecie piaseczyńskim


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od 1 kwietnia 2007 roku na terenie całego powiatu piaseczyńskiego pełni służbę dodatkowych 50 policjantów. Patrole funkcjonariuszy służby kandydackiej Oddziału Prewencji Policji w Warszawie można spotkać w każdej gminie naszego powiatu piaseczyńskiego.

Młodzi policjanci do końca roku (2007) będą wspierać piaseczyńskich stróżów prawa w zapewnianiu spokoju i porządku publicznego w czasie i miejscach, gdzie najczęściej występują zagrożenia. Dodatkowe patrole, to również realizacja założeń programu "Razem Bezpieczniej" w ramach, którego realizowane są działania pod hasłem "Bezpieczne Miasta".

Funkcjonariusze służby kandydackiej w czasie pełnionej służby patrolowej będą strzec spokoju i porządku publicznego na naszych ulicach, osiedlach i w miejscach zamieszkania. Większa liczba pieszych patroli policyjnych pozwoli zminimalizować przestępstwa pospolite najbardziej dokuczliwe dla społeczeństwa i wykroczenia. (...)

Cele programu osiągane będą poprzez podejmowanie kompleksowych działań w obszarach takich jak: bezpieczeństwo w miejscach publicznych, w szkole, w ruchu drogowym, w środkach komunikacji publicznej, w działalności gospodarczej, przeciwdziałanie przemocy domowej, ochrona dziedzictwa narodowego przed kradzieżami, dewastacją i nielegalnym wywozem za granicę. (...)

Więcej informacji przeczytacie na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie: kpppiaseczno.policja.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie