Informacje24 kwietnia 2007, 00:00,

Mamy więcej policyjnych patroli w powiecie piaseczyńskim

Od 1 kwietnia 2007 roku na terenie całego powiatu piaseczyńskiego pełni służbę dodatkowych 50 policjantów. Patrole funkcjonariuszy służby kandydackiej Oddziału Prewencji Policji w Warszawie można spotkać w każdej gminie naszego powiatu piaseczyńskiego.

Młodzi policjanci do końca roku (2007) będą wspierać piaseczyńskich stróżów prawa w zapewnianiu spokoju i porządku publicznego w czasie i miejscach, gdzie najczęściej występują zagrożenia. Dodatkowe patrole, to również realizacja założeń programu "Razem Bezpieczniej" w ramach, którego realizowane są działania pod hasłem "Bezpieczne Miasta".

Funkcjonariusze służby kandydackiej w czasie pełnionej służby patrolowej będą strzec spokoju i porządku publicznego na naszych ulicach, osiedlach i w miejscach zamieszkania. Większa liczba pieszych patroli policyjnych pozwoli zminimalizować przestępstwa pospolite najbardziej dokuczliwe dla społeczeństwa i wykroczenia. (...)

Cele programu osiągane będą poprzez podejmowanie kompleksowych działań w obszarach takich jak: bezpieczeństwo w miejscach publicznych, w szkole, w ruchu drogowym, w środkach komunikacji publicznej, w działalności gospodarczej, przeciwdziałanie przemocy domowej, ochrona dziedzictwa narodowego przed kradzieżami, dewastacją i nielegalnym wywozem za granicę. (...)

Więcej informacji przeczytacie na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie: kpppiaseczno.policja.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje24 kwietnia 2007, 00:00,

Dzisiaj nerwy w gimnazjach - trwa egzamin gimnazjalny

Rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne, które potrwają przez 2 najbliższe dni. Dzisiaj 24 kwietnia odbywa się część humanistyczna, natomiast jutro 25 kwietnia, będzie część matematyczno – przyrodnicza. Egzamin gimnazjalny jest egzaminem zewnętrznym i powszechnym, który zdają w tym samym terminie uczniowie trzecich klas gimnazjów w całej Polsce.

Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać. Liczba punktów uzyskana na tym egzaminie nie ma wpływu na ukończenie szkoły; nawet wówczas, gdy wynik będzie zerowy, gimnazjalista ukończy szkołę (pod warunkiem, że w wyniku klasyfikacji końcowej z obowiązkowych zajęć edukacyjnych uzyska oceny klasyfikacyjne wyższe od oceny niedostatecznej). Wynik egzaminu gimnazjalnego ma znaczenie zarówno informacyjne, jak i selekcyjne. Jest brany pod uwagę przez szkoły ponadgimnazjalne (średnie) przy przyjmowaniu uczniów do tych szkół.

Egzamin gimnazjalny sprawdza umiejętności między przedmiotowe, uwzględniając powiązania między różnymi dziedzinami wiedzy. Zdawany jest w dwóch częściach:
Pierwsza część obejmuje wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, muzyki oraz uwzględnia ścieżki edukacyjne: filozoficzną, regionalną - dziedzictwo kulturowe w regionie, czytelniczą i medialną, europejską, kulturę polską na tle tradycji śródziemnomorskiej.
Druga część obejmie wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno - przyrodniczych: matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki i astronomii oraz uwzględnia ścieżki edukacyjne: filozoficzną, prozdrowotną, ekologiczną, czytelniczą i medialną, regionalną - dziedzictwo kulturowe w regionie, europejską, obronę cywilną.

Czy wśród osób, które czytają nasz serwis są zdenerwowani rodzice gimnazjalistów zdających dzisiaj swój egzamin? Może podzielicie się z nami swoimi uwagami na temat egzaminów gimnazjalnych w naszym regionie. Czekamy na wasze komentarze.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy: