Informacje16 października 2015, 16:57,

Porozumienie w sprawie rewitalizacji Parku Miejskiego w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W dniu 16 października br. w Starostwie Powiatowym w Piasecznie podpisane zostało długo oczekiwane przez mieszkańców Piaseczna porozumienie dotyczące rewitalizacji Parku Miejskiego w Piasecznie. Dokument podpisali: starosta piaseczyński Wojciech Ołdakowski, członek Zarządu Ksawery Gut i burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. Samorządowcy nie ukrywali satysfakcji z zakończenia ponad dwudziestoletniego okresu problemów z nieuregulowanym stanem prawnym obszaru parku.

Porozumienie w sprawie rewitalizacji Parku Miejskiego w Piasecznie

Szczegóły czekających nas wydarzeń omówił i przedstawił – jeszcze przed podpisaniem porozumienia - przewodniczący Rady Powiatu Daniel Putkiewicz.

Z prezentacji tej wynika, że kolejnym krokiem będzie przedstawienie Radzie Powiatu oraz Radzie Miejskiej projektów uchwał zabezpieczających środki finansowe na realizację konkretnych już działań rewitalizacyjnych.

Następnie, na mocy Porozumienia, Powiat podejmie kroki w celu przekazania Gminie Piaseczno części parku (na mapie oznaczonej kolorem zielonym) w dzierżawę na 10 lat za kwotę 500,00 zł rocznie. Do Gminy Piaseczno będzie należała rewitalizacja tego obszaru.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Porozumienie w sprawie rewitalizacji Parku Miejskiego w Piasecznie

Gmina, po wyrażeniu zgody przez Radę Miejską, przekaże Powiatowi działki wokół budynku Starostwa (na mapie oznaczone kolorem niebieskim) .

Powiat Piaseczyński ze swej strony, również po wyrażeniu zgody Rady, wyremontuje boisko przy ulicy Chyliczkowskiej.

Pierwsze prace renowacyjne zaczną się już wczesną wiosną przyszłego roku, koncentrując się wokół boiska. Workout przeniesiony zostanie w głąb terenu boiska i sąsiadować będzie z placem rekreacji zabawowej dla dzieci. Od strony ulicy Chyliczkowskiej urządzona będzie nowa parkowa zieleń, aby stworzyć ekoprzestrzeń oddzielającą odpoczywających w parku od ruchu ulicznego.

Kolejnym ogniwem prac będzie renowacja domu znanego Piasecznianom jako Poniatówka. Wspólnie z konserwatorem zabytków omówiony zostanie zakres koniecznych i możliwych zabiegów remontowo-konserwatorskich. Obiekt ten ma odzyskać swój niewątpliwy urok, aby móc spełniać funkcję publiczną i kulturalną.

Porozumienie w sprawie rewitalizacji Parku Miejskiego w Piasecznie

Najważniejsze, że udało się w końcu zakończyć drogę przez administracyjną mękę. Piaseczno odzyska swój Park Miejski, który stanie się prawdziwą wizytówką miasta i ulubionym miejscem odpoczynku przez cztery pory roku.

Szczegółowe zobowiązania samorządów i etapy rewitalizacji będą regulować odrębne umowy.

Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje19 października 2015, 10:00,

Księżniczka Muzalinda w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

19 października 2015 roku o godz. 10.00 zapraszamy do obejrzenia bajki pn.: Księżniczka Muzalinda. Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp: 8 PLN Cykl bajek muzycznych dla dzieci. Są to barwne opowieści o wesołej, pogodnej lecz nieco szalonej Księżniczce, która odkrywa, że w jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy. Spotyka różne stwory, wróżki, królów, wiedźmy o których istnieniu nic nie wie. Bajkom towarzyszy muzyka grana na żywo. Podstawowym instrumentem jest fortepian , drugi instrument jest dobrany w zależności od tematyki baśni. Podczas przedstawień dzieci są zapraszane do wspólnej zabawy a muzyka w idealny sposób pobudza i rozwija ich wyobraźnię. Program przygotowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas 0-1.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie