Informacje14 lipca 2008, 00:00,

Podwodny świat Egiptu spotkanie o nurkowaniu w Mysiadle


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola zaprasza dorosłych mieszkańców, na spotkanie pod hasłem NURKOWANIE TO MOJA PASJA. Spotkanie odbędzie się we wtorek 15 lipca 2008 roku, o godzinie 19:00 w ramach cyklu poświęconego sportom ekstremalnym. Wtorkowe spotkanie o nurkowaniu, będzie miało miejsce w Ośrodku Kultury w Mysiadle w budynku Myszki przy ul. Topolowej 2 lokal 106. O swojej pasji nurkowania, opowiadać będzie Elżbieta Matuszewska-Benducka, czyli pierwsza kobieta, która ustanowiła polski rekord głębokości w nurkowaniu ze sprzętem. Tematem spotkania będzie: Podwodny świat Egiptu, podczas którego zaprezentowany będzie podstawowy sprzęt nurkowy. Przyjdź przekonać się, czy warto zostać nurkiem! Zapraszamy na spotkanie w Mysiadle.

Podwodny świat Egiptu

Elżbieta Matuszewska-Benducka jest instruktorem w CMAS (Światowa Konfederacja Działalności Podwodnej) M2; w SSI (Scuba Schools International) instruktor divecon i instruktorem trimiksowym w organizacji technicznych nurkowań ITDA (International Technical Diving Association). Elżbieta Matuszewska-Benducka jest również instruktorem pierwszej pomocy DAN. Nurkuję od 15 lat. W 2000 roku, Pani Elżbieta ustanowiła kobiecy rekord głębokości. Jako jedna z nielicznych kobiet w tym czasie na świecie zanurkowała na głębokość 137 m w Blue Hole na Synaju. W 2004 i 2005 roku, została zaproszona jako jedyna Polka w charakterze nurka zabezpieczającego Nuno Gomeza podczas bicie jego rekordu w głębokości. Ustanowił on w 2005r. rekord świata na 318 m. Podczas tego supportu spędziła w sumie pod woda kilka godzin. Była to ciężka praca, ale zakończona fantastycznym sukcesem Nuno Gomeza i całej ekipy towarzyszącej. Więcej informacji, na temat działalności Pani Elżbiety Matuszewska-Benducka, możecie znaleźć na stronie internetowej: www.elabenducka.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
Dla ciekawych wiedzy..:ustanowiłam następny rekord w nurkowaniu kobiet 191 m. pozdrawiam Ela Benducka
Informacje11 lipca 2008, 00:00,

WYCIECZKA Z M£YNEM W TLE Klub Pędziwiatr Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr Piaseczno zaprasza wszystkich wielbicieli dwóch kółek, na niedzielną wycieczkę rowerową: WYCIECZKA Z M£YNEM W TLE. Wycieczka rowerowa, odbędzie się w najbliższą niedzielę 13 lipca 2008 roku. Trasa wycieczki zaplanowana jest na dystansie około 35 km i poprowadzi na zachód od Piaseczna w okolice £osia i Prażmowa. Odpowiedź na tajemniczy tytuł wycieczki, poznacie w niedzielę!

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr

Osoby zainteresowane niedzielną wycieczką rowerową, spotykają się 13 lipca 2008 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: przed budynkiem GOSiR, przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Informację o niedzielnej wycieczce, można znaleźć również na stronie Klubu Pędziwiatr: piasmkzapowiedzi.blox.pl (współpracują z nami). Zapraszamy na wycieczkę rowerową z członkami Klubu Rowerowego Pędziwiatr.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie