Informacje7 listopada 2015, 08:00,

Podwarszawski Dom Opieki Józefina zaprasza na Dni Otwarte


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Jaki powinien być dom opieki? Przyjdź i przekonaj się sam! Dom Opieki Józefina zaprasza na Dni Otwarte w weekend 7 i 8 listopada 2015 roku. Odwiedzający będą mogli zobaczyć komfortowo urządzone wnętrza, porozmawiać z opiekunami i rehabilitantami oraz poznać ofertę zajęć terapeutycznych i aktywizujących.

PODWARSZAWSKI DOM OPIEKI JÓZEFINA

W weekend 7-8 listopada Dom Opieki Józefina zaprasza wszystkie osoby poszukujące miejsca, w którym ich Bliskiotrzyma całodobowe wsparcie pielęgniarskie i opiekuńcze. W trakcie Dni Otwartych będzie można zwiedzić dom, obejrzeć między innymi pokoje, pracownie artystyczne, sale rehabilitacyjne, kawiarnie, kino oraz Strefę Wzmożonej Opieki, Strefę Relaksu i Strefę Urody. Personel Józefiny przedstawi również zakres prowadzonych programów opieki, rehabilitacji orazzajęć aktywizujących.

O Domu Opieki Józefina

Najważniejszym wyróżnikiem Domu Opieki Józefina jest to,że jest po prostu domem oferującym seniorom nie tylko całodobową opiekę, ale przede wszystkimbogaty program aktywności, umożliwiający realizację bądź odkrycie własnych pasji i czynny udział w życiu codziennym.

W Domu Opieki Józefina, usytuowanym w pięknym parku, mogą zamieszkać osoby starsze, niezależnie od ich stanu zdrowia czy stopnia niesamodzielności. Funkcjonuje tu Strefa Wzmożonej Opieki, przeznaczona dla osób z zaawansowaną demencją, w tym chorobą Alzheimera. Opiekę świadczy wykwalifikowany personel: lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, terapeuci oraz psycholog. Dla mieszkańców została przygotowana Strefa Relaksu, w której prowadzona jest również opieka dzienna dla seniorów, którzy wymagają terapii neuropsychologicznej np. po przebytym udarze, ze względu na chorobę Parkinsona lub osoby cierpiące na chorobę Alzheimera.

Dom Opieki Józefina prowadzi firma Care Experts, należąca do Grupy Medicover, co gwarantuje najwyższą jakość świadczonych w placówce usług. Aby zapewnić najlepszą opiekę podopiecznym cierpiącym na demencję, Józefina w 2016 roku rozpocznie również proces certyfikacji przez Swedish Care International. Jego najważniejszym elementem jest szkoleniewszystkich pracowników – od opiekunów począwszy, a na managerach kończąc – zgodnie ze standardami fundacji Stiftelsen Silviahemmet, założonej przez Jej Wysokość Królową Szwecji Sylwię.Dni otwarte w Domu Opieki Józefina
Data: 7 listopada, w godzinach 12:00 – 18:00
8 listopada, w godzinach 14:00 – 17:00
Adres: ul. Sikorskiego 123, 05-420 Józefów
Kontakt i potwierdzenie przybycia na Dni Otwarte:dniotwarte@careexperts.pl

Więcej informacji na temat Domu Opieki Józefina można znaleźć na stronie internetowej: www.seniorzy.careexperts.pl/dom-opieki-jozefina.html

Care Experts to firma świadcząca szeroki wachlarz usług opiekuńczych dla osób starszych i dzieci. Spółka jest częścią Grupy Medicover. Oferuje kompleksową pomoc domową w zakresie usług opiekuńczych przeznaczonych dla osób starszych i przewlekle chorych, a także prowadzi Dom Opieki Józefina przeznaczony dla seniorów potrzebujących całodobowego wsparcia ze względu na stan zdrowia i stopień niesamodzielności. Dom oferuje również Opiekę Dzienną, gdzie chorzy z zespołem otępiennym, pacjenci z chorobą Alzheimera, z chorobą Parkinsona oraz po udarach uczestniczą w terapiach mających na celu spowolnienie procesu chorobowego oraz złagodzenie towarzyszących chorobie zaburzeń. CareExperts w zakresie opieki nad dziećmi oferuje pomoc opiekunek, niań i guwernantek. Poza usługami opiekuńczymi, Care Experts świadczy również usługi medyczne takie jak opieka położnych, pielęgniarek, wizyty lekarskie, rehabilitację czy badania diagnostyczne w domu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=25&t=11500
Informacje2 listopada 2015, 21:23,

Uczniowie z Tarczyna poznają żydowską historię swojego miasta


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

22 października 2015 r. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Ireny Sendlerowej rozpoczęli warsztaty w ramach „Szkoły Dialogu” – programu edukacyjnego fundacji Forum Dialogu objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Warsztaty odbyły się dotychczas z ogromnym sukcesem w ponad 200 szkołach w około 130 miejscowościach całej Polski. Przed uczniami z Tarczyna jeszcze dwa spotkania z edukatorami Forum.

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu to program realizowany od 2008 roku, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Oparty jest on na przekonaniu, że wiedza, zrozumienie i dialog to klucz do przełamywania barier. Uczestniczące w projekcie szkoły otrzymują tytuł SZKOŁY DIALOGU. Podczas czterech warsztatów uczniowie poznają szereg zagadnień związanych z kulturą i tradycją żydowską, a następnie pod opieką trenerów Forum przygotują trasę spaceru upamiętniającego przedwojenną historię ludności żydowskiej ze swojej miejscowości. Efekty tej pracy prezentują mieszkańcom miasta podczas wycieczki finałowej. Sprawozdanie z wycieczki weźmie udział w konkursie, którego zwycięzcy zostaną ogłoszeni w marcu 2016 r. podczas uroczystej Gali Szkoły Dialogu w Warszawie.

Szkoła Dialogu

Ciekawe informacje o dziedzictwie żydowskim w Tarczynie można odnaleźć na portalu Wirtualny Sztetl: http://www.sztetl.org.pl/pl/article/tarczyn/5,historia/

Więcej informacji o fundacji i programie Szkoła Dialogu: www.dialog.org.pl Osoba kontaktowa: Ola Tomaszewska, ola.tomaszewska@dialog.org.pl , 22 551 50 25

Fundacja Forum Dialogu jest organizacją pozarządową zajmującą się od piętnastu lat działalnością na rzecz zbliżenia pomiędzy Polakami a Żydami, przeciwdziałaniem przejawom antysemityzmu i ksenofobii, a także edukacją na rzecz tolerancji.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=19&t=11570

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie