Informacje21 stycznia 2013, 00:00,

Podsumowanie Roku Sportowego 2012 Gminy Piaseczno - relacja oraz lista nagrodzonych

W miniony piątek, 18 stycznia 2013 roku w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji Piaseczno odbyła się jedna z najważniejszych imprez sportowych w Gminie Piaseczno pt.: PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2012 GMINY PIASECZNO. Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone w siedmiu kategoriach – zawodnik, uczeń za wysokie wyniki sportowe, trener, nauczyciel w-f za osiągnięcie wysokich wyników w pracy szkoleniowej, nadzieja sportowa za znaczący postęp w osiąganych wynikach sportowych, działacz sportowy za działalność społeczną na rzecz sportu oraz sponsor za znaczny wkład finansowy w rozwój sportu w Gminie Piaseczno.

PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2012 GMINY PIASECZNO - RELACJA ORAZ LISTA NAGRODZONYCH

Wśród przybyłych gości znalazły się takie osobistości jak Erwina Ryś- Ferens olimpijka, wielokrotna rekordzistka i medalistka Polski oraz Europy, obecnie Radna Sejmiku Mazowieckiego, pan Tadeusz Stańczuk Członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego wieloletni działacz na rzecz sportu w Gminie Piaseczno. Gospodarzem imprezy był Zdzisław Lis Burmistrz MiG Piaseczno.

PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2012 GMINY PIASECZNO
Autor zdjęcia: Arkadiusz Strzyżewski. Więcej zdjęć: forum.powiat-piaseczynski.info

Wyróżnienia i nagrody otrzymało łącznie 123 osób. W kategorii zawodnik wręczono 38 statuetek, nadzieja sportowa - 19, trener - 16, działacz sportowy – 11, sponsor -13, uczeń - 16 ( 7gimnazjum, 9 szkoła podstawowa), nauczyciel wychowanie fizycznego 10 ( 4 gimnazjum, 6 szkoła podstawowa). Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Restaurację Fryderyk. Oprawę muzyczną poprowadził DJ Martin Rosa jeden z bardziej rozpoznawalnych DJ w powiecie piaseczyńskim.

PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2012 GMINY PIASECZNO

» LISTA NAGRODZONYCH (.pdf)

autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - GOSiR Piaseczno

Informacje21 stycznia 2013, 00:00,

KPP Piaseczno: kierowcy, uważajcie na drogach

Trudne warunki drogowe spowodowane intensywnymi opadami śniegu, nieostrożna jazda i brak wyobraźni kierowców w wielu przypadkach może prowadzić do kolizji i wypadków. Piaseczyńscy policjanci apelują do osób, które wsiadają za kierownicę, w tych niesprzyjających warunkach atmosferycznych, o szczególną ostrożność i rozwagę Przez ostatnie kilkanaście dni pada śnieg. Meteorolodzy zapowiadają, że sytuacja taka może się jeszcze utrzymywać w ciągu najbliższego tygodnia. To bardzo ważna informacja dla wszystkich tych, którzy zdecydują się dziś uruchomić swoje auta i wyruszyć w podróż.

KPP Piaseczno: kierowcy, uważajcie na drogach

Policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności. Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że w trudnych warunkach drogowych nawet chwila nieuwagi może zakończyć się kolizją lub wypadkiem. Nieostrożna jazda, niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych już nie raz spowodowało śmierć na drodze. Nie przeceniajmy swoich możliwości. Lepiej wolniej, ale bezpiecznie dojechać do celu. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu.

Pamiętajmy, że zła nawierzchnia dróg połączona z opadami śniegu znacznie wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Jeśli widzimy znak ograniczenia prędkości do 50 km/h wielu kierowców uważa, że jest to prędkość bezpieczna. Nic bardziej mylnego, czasem nawet taka prędkość może doprowadzić do wypadku czy kolizji. Musimy, więc dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze, a dziś te warunki są bardzo trudne.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy: