Informacje3 września 2015, 08:00,

Podaruj książki, filmy i audiobooki bibliotece na terenie gminy Piaseczno

Podaruj swojej lokalnej bibliotece książki, które już przeczytałeś/aś i zalegają Ci na półce. Może macie filmy, które obejrzałeś/aś i brakuje Ci miejsca na przechowywanie. Być może jesteś właścicielem audiobooków, które już przesłuchałeś/aś? Podziel się z innymi czytelnikami bibliotek, zostawiając je w placówkach na terenie całej gminy Piaseczno. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza do udziału w akcji.

Podaruj książki, filmy i audiobooki bibliotece na terenie gminy Piaseczno

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=11394
Informacje1 września 2015, 08:00,

Piaseczno we wrześniu 1939 r. - wystawa fotografii w Piasecznie

Wystawę pokazującą obraz zniszczeń Piaseczna uwiecznionych na zdjęciach przez niemieckich okupantów zobaczyć będzie można na rynku w dniach 1-14 września 2015 r. Z pewnością inny cel przyświecał faszystom, którzy dumnie pozowali do zdjęć na tle podpalonych budynków oraz martwych żołnierzy polskiego wojska, które starło się z niemiecką dywizją 9 i 10 września w Piasecznie.

Piaseczno we wrześniu 1939 r. - wystawa fotografii w Piasecznie

- Dla nas zdjęcia te są dowodem ich zbrodni ale także elementem historii naszego miasta – mówi Dawid Miszkiewicz, który wspólnie z Maciejem Pedrycem przy współpracy z biurem promocji i informacji, jest organizatorem wystawy. – Piaseczno miało swój udział w kampanii wrześniowej i chcieliśmy przybliżyć mieszkańcom te tragiczne w skutkach wydarzenia, aby pamięć o nich nie wygasła – dodaje autor książki „Ślady działań wojennych z września 1939 r. w Piasecznie, Konstancinie i okolicy.

Piaseczno we wrześniu 1939 r. - wystawa fotografii w Piasecznie

W internecie pojawiła się dyskusja o moralnych obiekcjach kupowania niemieckich zdjęć na ebayu i prezentowanie ich w przestrzeni miejskiej. – Uważamy, że nie ma powodu aby lukrować rzeczywistość, wojna była okrutna i widzimy to na zdjęciach, to że wykonali je Niemcy nie świadczy, że im poświęcamy tę wystawę. Oni są tłem dla tych wydarzeń, a to że pozowali w takich sytuacjach pokazuje ich cynizm, który każdy może teraz samodzielnie zinterpretować – wyjaśnia Łukasz Wyleziński, kierownik biura promocji i informacji.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=43&t=2410&start=90