Informacje1 września 2015, 08:00,

Piaseczno we wrześniu 1939 r. - wystawa fotografii w Piasecznie

Wystawę pokazującą obraz zniszczeń Piaseczna uwiecznionych na zdjęciach przez niemieckich okupantów zobaczyć będzie można na rynku w dniach 1-14 września 2015 r. Z pewnością inny cel przyświecał faszystom, którzy dumnie pozowali do zdjęć na tle podpalonych budynków oraz martwych żołnierzy polskiego wojska, które starło się z niemiecką dywizją 9 i 10 września w Piasecznie.

Piaseczno we wrześniu 1939 r. - wystawa fotografii w Piasecznie

- Dla nas zdjęcia te są dowodem ich zbrodni ale także elementem historii naszego miasta – mówi Dawid Miszkiewicz, który wspólnie z Maciejem Pedrycem przy współpracy z biurem promocji i informacji, jest organizatorem wystawy. – Piaseczno miało swój udział w kampanii wrześniowej i chcieliśmy przybliżyć mieszkańcom te tragiczne w skutkach wydarzenia, aby pamięć o nich nie wygasła – dodaje autor książki „Ślady działań wojennych z września 1939 r. w Piasecznie, Konstancinie i okolicy.

Piaseczno we wrześniu 1939 r. - wystawa fotografii w Piasecznie

W internecie pojawiła się dyskusja o moralnych obiekcjach kupowania niemieckich zdjęć na ebayu i prezentowanie ich w przestrzeni miejskiej. – Uważamy, że nie ma powodu aby lukrować rzeczywistość, wojna była okrutna i widzimy to na zdjęciach, to że wykonali je Niemcy nie świadczy, że im poświęcamy tę wystawę. Oni są tłem dla tych wydarzeń, a to że pozowali w takich sytuacjach pokazuje ich cynizm, który każdy może teraz samodzielnie zinterpretować – wyjaśnia Łukasz Wyleziński, kierownik biura promocji i informacji.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=43&t=2410&start=90
Informacje2 września 2015, 09:00,

Powstanie kolejnych 50 Klubów Sportowych Orange - przekazanie sprzętu sportowego dla UKS CINIS - TAK w Łazach

Kolejnych 50 klubów sportowych, otrzyma wsparcie sprzętowe i merytoryczne od Orange Polska. Tym samym programem Kluby Sportowe Orange zostanie objętych 100 sportowych inicjatyw. W drugiej rekrutacji o przystąpienie do programu ubiegało się 1121 grup z całej Polski, 435 zgłoszeń spełniło wymogi formalne. Najlepsze z nich rozpoczynają właśnie swoją nową sportową przygodę z Orange Polska.

Sport jest nie tylko doskonałą formą spędzania czasu czy poprawy sprawności fizycznej, ale także kształtuje charakter. Niestety nie wszędzie młodzież ma dostęp do odpowiedniego sprzętu, infrastruktury i wiedzy trenerskiej. Program Kluby Sportowe Orange powstał po to, by im to umożliwić. Kolejna rekrutacja pozytywnie nas zaskoczyła. Poziom zgłoszeń był bardzo wysoki, przez co wybór zwycięzców trudny - mówi Konrad Ciesiołkiewicz, Dyrektor Komunikacji Korporacyjnej i CSR.

W województwie mazowieckim funkcjonuje już 6 Klubów Sportowych Orange w: Rozalinie/ Młochowie, Jedlance/Jedlińsku, Bulkowie, Gzach i Brańszczyku. W drugiej rekrutacji wyłoniono kolejnych 6 klubów. Powstaną one w: Nowej Górze/Staroźrebach, Gzowie/ Pokrzywnicy, Parysowie, Rogolinie, Łazach/Magdalence, i Pomiechówku. Otrzymają one sprzęt sportowy oraz treningowy dostosowany do indywidualnych potrzeb, tablet z dostępem do Internetu oraz możliwość podnoszenia kompetencji i poszerzania wiedzy dzięki specjalnym programom szkoleniowym. Przewidziane są także dodatkowe nagrody motywujące do samorozwoju, które będzie można zdobyć dzięki grywalizacji. Najaktywniejsze kluby mogą liczyć na specjalne nagrody, w tym wspólny trening z piłkarzem Jerzym Dudkiem, szczypiornistą Arturem Siódmiakiem, czy lekkoatletą Marcinem Urbasiem.

Obecnie Kluby Sportowe Orange aktywnie działają w 50 miejscowościach w całej Polsce. Programem objętych jest obecnie przeszło 3 000 młodych sportowców. Dotychczas Orange Polska przekazał ponad 2000 piłek do gier zespołowych, 1250 strojów, 50 tabletów oraz setki innych sprzętów ogólnorozwojowych. Wideo relacja z odwiedzin w jednym z pierwszych klubów dostępna jest pod linkiem: http://blog.orange.pl/korporacyjny/entry/bez-sprzetu-nie-ma-talentu

Informacje na temat programu można znaleźć na www.klubysportoweorange.pl oraz pod numerem telefonu +48 510 555 666, dostępnym w dni robocze w godz. od 9.00 do 17.00. Można również napisać maila na adres info@klubysportoweorange.pl Patronat honorowy nad programem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Sportu i Turystyki.

Przekazanie sprzętu sportowego dla Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS CINIS - TAK

2 września 2015 roku o godz. 9.00 odbędzie się przekazanie sprzętu sportowego od Orange dla Uczniowskiego Klubu Sportowego z miejscowości Magdalenka k. Łazów. Wydarzenie odbędzie się w szkole przy ul. Wiejskiej 2 (na granicy Magdalenki i Łazów).

Strona internetowa: http://www.klubysportoweorange.pl/kluby/uks-cinis-tak/

Redakcja, 16 lipca 2019