Informacje15 maja 2013, 00:00,

Poczta Polska uruchomiła placówkę z certyfikatem Obiekt bez barier w Konstancinie

W Centrum Rehabilitacji Stocer w Konstancinie-Jeziornie działa już placówka pocztowa nowego modelu z certyfikatem OBIEKT BEZ BARIER. Placówka jest dostosowana do potrzeb klientów z niepełnosprawnością i obsługiwana przez osoby niepełnosprawne. W nowej placówce dla klientów – osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zaprojektowano szereg udogodnień, m. in. miejsce do obsługi na odpowiedniej wysokości. Również pracownicy – osoby niepełnosprawne nie napotkają w czasie pracy na żadne bariery. Wszystkie meble, urządzania sanitarne, regulatory, włączniki, przestrzenie manewrowe na zapleczu są usytuowane tak by można było z nich wygodnie korzystać.

- Poczta Polska chce dołączyć do czołówki firm społecznie odpowiedzialnych. Dla nas oznacza to m.in. ciągle zwiększanie dostępności produktów i usług dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób niepełnosprawnych. Operator narodowy musi myśleć o potrzebach wszystkich swoich klientów – podkreśla Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.
- Cieszę się bardzo z faktu, iż Poczta Polska dołącza do grona firm otwartych na niepełnosprawność. Jest to długi proces jednak jakże ważny z perspektywy naszego środowiska. Osoby z niepełnosprawnością wciąż na swej drodze napotykają na wiele barier dlatego tak bardzo cieszy mnie fakt, że razem zmierzamy w kierunku Integracji, by niepełnosprawność nie była barierą – mówi Piotr Pawłowski , Prezes INTEGRACJI.

Poczta Polska dla niepełnosprawnych. Obecnie placówki pocztowe są dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych zgodnie z wymogami prawa pocztowego. Udogodnieniem oferowanym przez Pocztę dla osób niepełnosprawnych jest możliwość korzystania z powszechnych usług pocztowych za pośrednictwem listonoszy. Osoby niepełnosprawne poprzez pracownika poczty i bez wychodzenia z domu mogą przekazać przesyłkę do nadania oraz wpłaty na rachunki bankowe. W ofercie Poczty Polskiej są także dwa produkty dedykowane wyłącznie osobom niepełnosprawnym. Jednym z nich jest przesyłka do odczytu przez osoby niewidome lub ociemniałe, drugim tzw. cekogram, czyli druki nadawane w stanie otwartym oraz płytki ze znakami cekograficznymi.

Od 2011 r. osoby niepełnosprawne o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności, które chcą wziąć udział w wyborach mogą także głosować korespondencyjnie za pośrednictwem Poczty. INTEGRACJA - ogólnopolska organizacja pozarządowa, aktywnie działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością, ich rodzin i opiekunów. Powstała w 1994 roku z inicjatywy Piotra Pawłowskiego, twórcy i redaktora magazynu „Integracja”. Fundacja stawia sobie za cel tworzenie sprzyjających warunków, dzięki którym osoby z niepełnosprawnością będą mogły uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym w jak najszerszym zakresie.
autor/źródło: Zbigniew Baranowski - Rzecznik prasowy Poczta Polska S.A

Informacje16 maja 2013, 00:00,

Słoneczny Piknik przy Alei Kalin w Piasecznie

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 2 w Piasecznie zapraszają wszystkich Uczniów, Rodziców, Absolwentów, Nauczycieli i sympatyków szkoły - Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie (Aleja Kalin 30) na WIOSENNY PIKNIK połączony z DNIEM ABSOLWENTA, który odbędzie się 18 maja 2013 roku o godz. 12.00-16.00. Organizatorzy zapewniają dużo atrakcji dla małych i dużych (dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne bardzo mile widziane). Będzie dobre jadło, konkursy, kiermasze, występy artystyczne, w tym spektakle, koncerty, rozgrywki sportowe, atrakcje – niespodzianki.

Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie

Podczas Słonecznego pikniku przy Alei Kalin odbędzie się V BIEG PAPIESKI. W nawiązaniu do tematyki tegorocznego VII Konkursu Papieskiego ,,Przyszłość idzie przez rodzinę” do udziału w biegu zapraszamy dodatkowo absolwentów, rodziców i starsze rodzeństwo naszych uczniów. V Bieg Papieski rozegrany zostanie w czterech kategoriach (gimnazjalistki, gimnazjaliści, rodzice lub starsze rodzeństwo oraz absolwenci). Stworzona zostało również piąta kategoria, kategoria klas, będąca podsumowaniem trzech pierwszych kategorii. W kategorii klas wygra ten zespół klasowy z gimnazjum, który uzyska najlepszy wynik po zsumowaniu 6 wyników: najlepszych dwóch czasów uczennic, uczniów oraz rodziców lub starszego rodzeństwa. Dla lepszej integracji gimnazjalistów oraz rodziny naszych uczniów zachęcamy zespoły do założenia na bieg koszulek w tym samym kolorze. Trasę biegu zaplanowano wokół budynku szkoły- trzy okrążenia (około 2 kilometrów). Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dla zwycięskiej klasy dyplom oraz możliwość zorganizowania dodatkowej wycieczki rekreacyjnej do końca roku szkolnego. V Bieg Papieski został zarejestrowany w ogólnopolskiej akcji Polska Biega 2013. Zgłoszenia na v bieg papieski u nauczycieli wychowania fizycznego.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno