Informacje16 maja 2013, 00:00,

Słoneczny Piknik przy Alei Kalin w Piasecznie

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 2 w Piasecznie zapraszają wszystkich Uczniów, Rodziców, Absolwentów, Nauczycieli i sympatyków szkoły - Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie (Aleja Kalin 30) na WIOSENNY PIKNIK połączony z DNIEM ABSOLWENTA, który odbędzie się 18 maja 2013 roku o godz. 12.00-16.00. Organizatorzy zapewniają dużo atrakcji dla małych i dużych (dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne bardzo mile widziane). Będzie dobre jadło, konkursy, kiermasze, występy artystyczne, w tym spektakle, koncerty, rozgrywki sportowe, atrakcje – niespodzianki.

Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie

Podczas Słonecznego pikniku przy Alei Kalin odbędzie się V BIEG PAPIESKI. W nawiązaniu do tematyki tegorocznego VII Konkursu Papieskiego ,,Przyszłość idzie przez rodzinę” do udziału w biegu zapraszamy dodatkowo absolwentów, rodziców i starsze rodzeństwo naszych uczniów. V Bieg Papieski rozegrany zostanie w czterech kategoriach (gimnazjalistki, gimnazjaliści, rodzice lub starsze rodzeństwo oraz absolwenci). Stworzona zostało również piąta kategoria, kategoria klas, będąca podsumowaniem trzech pierwszych kategorii. W kategorii klas wygra ten zespół klasowy z gimnazjum, który uzyska najlepszy wynik po zsumowaniu 6 wyników: najlepszych dwóch czasów uczennic, uczniów oraz rodziców lub starszego rodzeństwa. Dla lepszej integracji gimnazjalistów oraz rodziny naszych uczniów zachęcamy zespoły do założenia na bieg koszulek w tym samym kolorze. Trasę biegu zaplanowano wokół budynku szkoły- trzy okrążenia (około 2 kilometrów). Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dla zwycięskiej klasy dyplom oraz możliwość zorganizowania dodatkowej wycieczki rekreacyjnej do końca roku szkolnego. V Bieg Papieski został zarejestrowany w ogólnopolskiej akcji Polska Biega 2013. Zgłoszenia na v bieg papieski u nauczycieli wychowania fizycznego.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje16 maja 2013, 00:00,

Zbiórka makulatury w Uwielinach i Prażmowie

W dniach 15-24 maja 2013 roku na terenie Gminy Prażmów prowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontenery na niepotrzebny papier i tekturę będą stały przy szkołach w Uwielinach i w Prażmowie. Dochód ze sprzedaży zebranego surowca zostanie przekazany na rzecz budowy studni w Sudanie Południowym. Zbiórka jest częścią ogólnopolskiej akcji Makulatura na misje - pomagamy misjom katolickim w Sudanie Południowym, która zapoczątkowana została w 2011 r.

ZBIÓRKA MAKULATURY W UWIELINACH ORAZ PRAżMOWIE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Prażmów