Informacje18 kwietnia 2018, 17:00,

Plan na wiosnę obudź w sobie kolagen - #CzasKobiet babski wieczór w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Zapraszamy na cykliczne spotkania dla kobiet, na których ciekawi goście pomagają zgłebić zagadnienia z różnych sfer kobiecości. Najbliższe spotkanie odbędzie się 18 kwietnia 2018 roku o godz 19.00. Miejsce: Odjazd ul. Sienkiewicza 14 (wjazd od ulicy Wojska Polskiego), Piaseczno. Temat spotkania: Plan na wiosnę - obudź w sobie kolagen.

PLAN NA WIOSNĘ OBUDŹ W SOBIE KOLAGEN - #CZASKOBIET BABSKI WIECZÓR W PIASECZNIE

Zapraszamy na spotkanie, na którym dowiesz się:
- jak zadbać o swoją skórę po zimie, przywrócić jej blask i odpowiednie nawilżenie,
- dlaczego polski kolagen naturalny uważany jest za najlepszy na świecie,
- jak poradzić sobie z upływającym czasem i różnymi niedoskonałościami na skórze,
- jak zadbać o swoją skórę i stawy od środka.

PLAN NA WIOSNĘ OBUDŹ W SOBIE KOLAGEN - #CZASKOBIET BABSKI WIECZÓR W PIASECZNIE

Podczas spotkania wykonasz kolagenową pielęgnację dłoni, a także otrzymasz voucher na zabieg kolagenowy na twarz. Dla każdej uczestniczki miła niespodzianka! Spotkanie poprowadzą Monika Lewandowska i Anna Nowakowska - facebook.com/events/163465777690963/

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 maja 2018, 07:00,

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w maju 2018 - Lesznowola


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Niespełna połowa uprawionych Polek zgłasza się co roku na badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia. To niewielki odsetek w porównaniu do innych państw, gdzie w badaniach mammograficznych uczestniczy ponad 70 % uprawnionych pań. Warunkiem skuteczności Programu jest jego masowość, długoterminowość i wysoka jakość. Jego waga i znaczenie dla zdrowia i życia Polek jest nie do przecenienia. Kobiety w wieku 50 – 69 lat są bowiem najbardziej narażone na ryzyko zachorowania. Zbadaj się i zyskaj spokój!

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE DLA KOBIET W WIEKU 50-69 LAT W MAJU 2018 - LESZNOWOLA

Przeczytaj też: Plantacja 'marihuany' w Lesznowoli? Tak - już zlikwidowana

Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia. Badanie jest bezpłatne - refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.

Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:
- w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu
-lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach ( dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2 )

Badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) odbędą się w miejscowości: Lesznowola – 24 maja 2018 przy Zespole Szkół, ul. Szkolna 8

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii.

Anna Niemirska

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie