Informacje21 czerwca 2014, 20:30,

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe Piaseczno - trzeci dzień

Ostatni dzień teatraliów odbędzie się 21 czerwca 2014 roku i rozpocznie się na Miejskim Rynku o godz. 20.30 koncertem Orkiestry Św. Mikołaja. Zespół ten od lat plasuje się w czołówce polskich zespołów folkowych. Rozpoznawalną cechą kapeli jest akustyczne brzmienie i używanie manier wokalnych, m.in. białego śpiewu. W swoich aranżacjach grupa stosuje instrumenty strunowe: dutar i cymbały, smyczkowe – mazanki, skandynawską nyckelharphę i cała gamę tradycyjnych instrumentów dętych. To one w dużej mierze tworzą specyficzny i niepowtarzalny koloryt brzmienia zespołu, nadając mu mistyczną aurę. Orkiestra jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem muzycznym, przede wszystkim polskim, łemkowskim i huculskim, i tym inspiracjom pozostała wierna do dziś. Dzień zakończy obrzęd nocy świętojańskiej w Parku Miejskim.

PIASECZYŃSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE

Program Piaseczyńskich Teatraliów Sobótkowych 21 czerwca 2014 r.
godz. 20.30 – koncert zespołu Orkiestra Świętego Mikołaja
scena plenerowa – rynek (pl. Piłsudskiego)
godz.21.30 – obrzęd nocy świętojańskiej
Park Miejski w Piasecznie

Informacje13 czerwca 2014, 19:14,

BEZPŁATNY ODBIÓR ELEKTROODPADÓW

Uprzejmie informujemy, że Gmina Piaseczno podpisała umowę z firmą P.P.H.U.POLBLUME z siedzibą przy ul. 11 Listopada 35 w Piasecznie w sprawie bezpłatnego odbioru elektrośmieci bezpośrednio z nieruchomości. Dzwoniąc bezpośrednio do w/w firmy można się umówić na odbiór wymienionych odpadów bezpośrednio z domu/mieszkania.Telefon: (22) 756 96 61

BEZPŁATNY ODBIÓR ELEKTROODPADÓW

W ramach tej umowy mieszkańcy Gminy Piaseczno mogą bezpłatnie oddać takie sprzęty jak:
- lodówki, pralki, kuchenki, zmywarki, mikrofalówki, tostery, żelazka,
- komputery, monitory, drukarki, skanery, telefony,
- odbiorniki radiowe, suszarki do włosów,
- piły, wiertarki, silniki, wentylatory, piece,
- kable, baterie, świetlówki.

Wydział odpowiedzialny za sprawę: Wydział Gospodarki Odpadami ul. Wojska Polskiego 54, Piaseczno Tel. 22 736 29 84 go@piaseczno.eu