Informacje21 czerwca 2014, 20:30,

Piaseczyńskie Teatralia Sobótkowe Piaseczno - trzeci dzień


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ostatni dzień teatraliów odbędzie się 21 czerwca 2014 roku i rozpocznie się na Miejskim Rynku o godz. 20.30 koncertem Orkiestry Św. Mikołaja. Zespół ten od lat plasuje się w czołówce polskich zespołów folkowych. Rozpoznawalną cechą kapeli jest akustyczne brzmienie i używanie manier wokalnych, m.in. białego śpiewu. W swoich aranżacjach grupa stosuje instrumenty strunowe: dutar i cymbały, smyczkowe – mazanki, skandynawską nyckelharphę i cała gamę tradycyjnych instrumentów dętych. To one w dużej mierze tworzą specyficzny i niepowtarzalny koloryt brzmienia zespołu, nadając mu mistyczną aurę. Orkiestra jako jedna z pierwszych kapel wprowadziła do repertuaru muzykę inspirowaną słowiańskim folklorem muzycznym, przede wszystkim polskim, łemkowskim i huculskim, i tym inspiracjom pozostała wierna do dziś. Dzień zakończy obrzęd nocy świętojańskiej w Parku Miejskim.

PIASECZYŃSKIE TEATRALIA SOBÓTKOWE

Program Piaseczyńskich Teatraliów Sobótkowych 21 czerwca 2014 r.
godz. 20.30 – koncert zespołu Orkiestra Świętego Mikołaja
scena plenerowa – rynek (pl. Piłsudskiego)
godz.21.30 – obrzęd nocy świętojańskiej
Park Miejski w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 czerwca 2014, 12:00,

XIV Jarmark Hubertowski w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Szlachetne zdrowie - pod takim hasłem w najbliższą niedzielę, 15 czerwca 2014 roku na stadionie KS Hubertus w Zalesiu Górnym odbędzie się czternasta już edycja Jarmarku Hubertowskiego. Oficjalne otwarcie - godz. 12.00. W programie wiele atrakcji, zarówno dla małych, jak i dużych mieszkańców Zalesia i okolic. Ciekawie zapowiada się pokaz ratownictwa medycznego. Na scenie będą królować uczniowie zalesiańskich szkół oraz chóry.JARMARK HUBERTOWSKI W ZALESIU GÓRNYM

Poza programem artystycznym organizatorzy proponują udział w turniejach: szachowym, gier logicznych oraz łucznictwa. Będą też konkursy, zabawy rodzinne i indywidualne. Nie zapomniano o czworonogach i ich właścicielach, dla których przewidziano pokaz tresury psów. Jak zawsze zalesianie chwalić się będą kulinariami. Tegoroczny Jarmark został wzbogacony o zaproszenie lokalnych środowisk do zaprezentowania swojej działalności. Jarmark Hubertowski uświetni występ Kuby Sienkiewicza.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie