Informacje29 kwietnia 2014, 00:00,

Piaseczyńska oświata - każdy widzi ją inaczej

Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno - Zdzisław Lis, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Piasecznie - Edyta Woźniak, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu - Jolanta Zawadzka-Ładecka informują, że 7 maja 2014 r. o godzinie 13.00 odbędzie się konferencja pn: PIASECZYŃSKA OŚWIATA - KAŻDY WIDZI JĄ INACZEJ. Miejsce: Zespół Szkół Publicznych w Józefosławiu, ul. Kameralna 11.

Piaseczyńska oświata - każdy widzi ją inaczej

Program konferencji:
Część I – godz. 13.00 – 14.15
1. Rozpoczęcie konferencji.
2. Wystąpienie Pana Zdzisława Lisa Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.
3.„Piaseczyńska oświata wczoraj i dziś” – wstęp do diagnozy.
Część II – godz. 14.30 – 15.30
Różne spojrzenia na szanse i zagrożenia piaseczyńskiej oświaty – podsumowanie spotkania warsztatowego w Sulejówku.
Część III – godz. 15.45 – 17.00
1. „Szkoła naszych marzeń” – panel dyskusyjny.
2. Podsumowanie konferencji.

autor/źródło: Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Piasecznie

Informacje29 kwietnia 2014, 00:00,

Akademia Przedsiębiorcy w Konstancinie

7 maja 2014 roku ogólnopolska Akademia Przedsiębiorcy zawita do Konstancina-Jeziornej. Bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców poprowadzi major US Army, Rocco A. Spencer. Były wojskowy, a dziś doradca firm, pokaże jak odnosić sukcesy na biznesowym polu walki, dzięki metodom wykorzystywanym w siłach zbrojnych. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: STRATEGIA ZWYCIĘSTWA NA BIZENSOWYM POLU WALKI. Data: 7 maja 2014 r., godzina 9:30 Miejsce: Hotel Konstancja, ul. Źródlana 8, Konstancin-Jeziorna. Zapisy na warsztaty na stronie internetowej: www.akademia-przedsiebiorcy.pl

Akademia Przedsiębiorcy w Konstancinie

Akademia Przedsiębiorcy to ogólnopolski projekt, którego celem jest inspirowanie firm nowymi pomysłami, technikami zarządzania czy budowania przewagi nad konkurencją. Tegoroczna edycja odbywająca się pod hasłem: Strategie zwycięstwa na biznesowym polu walki – to przełożenie metod wojskowych na praktyczne wskazówki dla przedsiębiorców.

-Polski biznes staje przed coraz większymi wyzwaniami. Aby im sprostać, współczesny lider powinien m.in. przewidywać ruchy przeciwników. Dlatego tegoroczne warsztaty będą skoncentrowane na strategicznym myśleniu i wdrażaniu narzędzi, które sprawdziły się w siłach zbrojnych – mówi Filip Jaskuła, dyrektor Obszaru Małych Firm Banku Zachodniego WBK.

Major Rocco A. Spencer, który 7 maja poprowadzi warsztaty w Hotelu Konstancja, jest emerytowanym oficerem armii amerykańskiej. Po odejściu ze służby został doradcą firm amerykańskich, między innymi giganta telekomunikacyjnego AT&T. W ramach Akademii Przedsiębiorcy poprowadzi warsztaty pt.: Nie ma drugiego miejsca. Są tylko zwycięzcy i przegrani. Warsztaty będą tłumaczone na język polski.

Rocco A. Spencer podczas warsztatów pokaże, że dzisiejsze wojsko przypomina organizację, w której podstawą jest komunikacja, współpraca i wspólny cel. Każdy realizuje w niej istotną część wspólnego planu. Umiejętność pracy w zespole i dla zespołu jest kluczowym elementem, który często decyduje o powodzeniu misji. Stąd tak wiele elementów z zarządzania na polu walki można wykorzystać w biznesie, by uzyskać przewagę nad konkurencją. Armia to również silne przywództwo. Dowódca to najczęściej lider zespołu, który jest jego częścią, ale potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność za decyzje. Zachowanie równowagi między odpowiedzialnością za człowieka, a koniecznością wykonania zadania, to jedno z wyzwań, które na równi dotyczy sił zbrojnych, jak i biznesu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

-Nikt nam nie płaci za porażki. Liczą się tylko sukcesy. Aby je osiągać potrzebny jest lider, który będzie potrafił pokierować zespołem – mówi Rocco A. Spencer. -Lider przypomina dyrygenta, który dba o to, by nawet trzecie skrzypce w jego orkiestrze grały dokładnie to, czego oczekuje. Właśnie takie podejście powinno cechować dobrego żołnierza i dobrego biznesmena – dodaje.

Zawód żołnierza to profesja, z którą nierozerwalnie związana jest presja, konieczność kalkulacji ryzyka, myślenia strategicznego i planowania. Przedsiębiorcy zaczynają dostrzegać, że to co sprawdziło się w ekstremalnych warunkach i może zostać wykorzystane również w biznesie. Stąd pomysł zaproszenia byłych wojskowych do ogólnopolskich warsztatów w ramach Akademii Przedsiębiorcy. Łącznie odbędzie się 50 spotkań w całej Polsce.

Organizatorem Akademii Przedsiębiorcy jest Bank Zachodni WBK i Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych. Wydarzenie Patronatem Honorowym objęło Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Wydarzeniu patronują: Warszawska Izba Gospodarcza, Klub Integracji Europejskiej oraz Towarzystwo Biznesowe. Wsparcie medialne zapewniają: Polska The Times, TVP Warszawa, magazyn Przedsiębiorcy@eu oraz Kurier Południowy.

autor/źródło: Stanisław Ciarka - Biuro Prasowe Akademii Przedsiębiorcy