Informacje1 lipca 2008, 00:00,

Piaseczno rozważa ogłoszenie przetargu lub umowę z ZTM

Firma Mobilis odpowiadająca za linię Express Piaseczno, zobowiązała się w maju do przedstawienia do końca czerwca 2008 roku - kalkulacji cenowej obsługi linii i jej powrotu od września. Po wymianie korespondencji z Panem Danielem Putkiewiczem (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno), otrzymałem informację, że niestety firma nie przesłała do gminy swojej kalkulacji kosztów. W związku z tym, urzędnicy stwierdzili, że Mobilis nie jest zainteresowany rozmowami w tej sprawie. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, posiada aktualne wyceny kosztów przedłużenia nocnej linii ZTM oraz spodziewane koszty przetargu na linię zbliżoną do trasy dawnego Nocnego Ekspressu - obsługiwaną busami. Pan Daniel Putkiewicz, w najbliższy poniedziałek 7 lipca 2008 roku, chce przedstawić całą sprawę, na zebraniu Komisji ds. Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno i poprosi o opinię: czy ogłoszony zostanie przetarg na obsługę nocnej komunikacji, czy jednak podpisania zostanie stosowna umowa z ZTM.

Otrzymałem również informację, że za sprawy bieżące związane z komunikacją zbiorową na terenie Gminy Piaseczno, będzie docelowo odpowiadał Wydział Utrzymania Dróg i Transportu Publicznego (podstrona Wydziału), który w najbliższym czasie planuje zatrudnienie osoby odpowiedzialnej bezpośrednio za ten sektor. Z dodatkowych informacji, o których poinformował mnie Pan Daniel Putkiewicz, to pojawiły się nowe i optymistyczne informacje w sprawie uruchomienia linii do Józefosławia. Szczegóły otrzymam po oficjalnym spotkaniu urzędników z ZTM, które odbędzie się pod koniec tego lub na początku następnego tygodnia. Po otrzymaniu szczegółowych informacji, umieszczę je na łamach naszego prywatnego serwisu e-mieszkańców.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje28 czerwca 2008, 00:00,

Czerskie Spotkania Muzyczne - Kościół parafialny w Czersku

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku, Ksiądz Prałat Włodzimierz Kucharski Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Czersku, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii serdecznie zapraszają na VI CZERSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE. Koncert odbędzie się w niedzielę 29 czerwca 2008 roku, o godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym Przemienienia Pańskiego w Czersku.

VI Czerskie Spotkania Muzyczne rozpoczną się mszą o godzinie 11:00 z udziałem Orkiestry Victoria, następnie o godzinie 12:00 odbędzie się koncert główny. Koncert będzie w wykonaniu Orkiestry Victoria Parafii M.B. Zwycięskiej Warszawa Rembertów (dyrygent płk Julian Kwiatkowski), oraz solistów Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej oraz scen warszawskich: Agnieszka Kozłowska (sopran), Bogumiła Dziel Wawrowska (sopran), Ryszard Wróblewski (tenor), Robert Dymowski (bas-baryton), Grzegorz Szostak (bas-baryton). W programie koncertu są: pieśni religijne, patriotyczno wojskowe oraz arie operowe i operetkowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na VI Czerskie Spotkania Muzyczne.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria