Informacje1 lipca 2008, 00:00,

Piaseczno rozważa ogłoszenie przetargu lub umowę z ZTM

Firma Mobilis odpowiadająca za linię Express Piaseczno, zobowiązała się w maju do przedstawienia do końca czerwca 2008 roku - kalkulacji cenowej obsługi linii i jej powrotu od września. Po wymianie korespondencji z Panem Danielem Putkiewiczem (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno), otrzymałem informację, że niestety firma nie przesłała do gminy swojej kalkulacji kosztów. W związku z tym, urzędnicy stwierdzili, że Mobilis nie jest zainteresowany rozmowami w tej sprawie. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, posiada aktualne wyceny kosztów przedłużenia nocnej linii ZTM oraz spodziewane koszty przetargu na linię zbliżoną do trasy dawnego Nocnego Ekspressu - obsługiwaną busami. Pan Daniel Putkiewicz, w najbliższy poniedziałek 7 lipca 2008 roku, chce przedstawić całą sprawę, na zebraniu Komisji ds. Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno i poprosi o opinię: czy ogłoszony zostanie przetarg na obsługę nocnej komunikacji, czy jednak podpisania zostanie stosowna umowa z ZTM.

Otrzymałem również informację, że za sprawy bieżące związane z komunikacją zbiorową na terenie Gminy Piaseczno, będzie docelowo odpowiadał Wydział Utrzymania Dróg i Transportu Publicznego (podstrona Wydziału), który w najbliższym czasie planuje zatrudnienie osoby odpowiedzialnej bezpośrednio za ten sektor. Z dodatkowych informacji, o których poinformował mnie Pan Daniel Putkiewicz, to pojawiły się nowe i optymistyczne informacje w sprawie uruchomienia linii do Józefosławia. Szczegóły otrzymam po oficjalnym spotkaniu urzędników z ZTM, które odbędzie się pod koniec tego lub na początku następnego tygodnia. Po otrzymaniu szczegółowych informacji, umieszczę je na łamach naszego prywatnego serwisu e-mieszkańców.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje27 czerwca 2008, 00:00,

DNI TARCZYNA - wystąpią: Big Bit, Marcin Daniec, Kombii

Burmistrz Gminy Tarczyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają na tegoroczne DNI TARCZYNA, które potrwają przez dwa dni i rozpoczną się w najbliższą sobotę 28 czerwca, a zakończą w niedzielę 29 czerwca 2008 roku. Tegoroczne Dni Tarczyna, zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Organizatorzy Dni Tarczyna, postanowili zaprosić do Tarczyna bardzo znanych artystów m.in.: Big Bit, Marcin Daniec i Kombii. Oprócz tego, jedną z atrakcji będzie tradycyjnie wystawa obrazów Andrzeja Kujawy i Dariusza Sieczki. Przeprowadzone zostaną ponadto darmowe badania medyczne.

DNI TARCZYNA 2008

DNI TARCZYNA 2008 PROGRAM IMPREZY:

Sobota 28 czerwca 2008 roku w godzinach 21:00-2:00 odbędzie się DYSKOTEKA POD CHMURK¡.
Niedziela 29 czerwca 2008
11:00 bezpłatne badania lekarskie na Placu przed Urzędem Miasta Tarczyn,
17:00 koncert zespołu BIG BIT,
18:00 koncert zespołu ŚREDNIA 55,
19:00 program kabaretowy MARCIN DANIEC,
20:15 wręczenie tytułów HONOROWY OBYWATEL MIASTA TARCZYNA,
21:00 koncert zespołu KOMBII.

BIG BIT - Pod Prąd Płyniemy

Dni Tarczyna 2008 rozpoczną się w sobotni wieczór Dyskoteką Pod Chmurką. Zabawa w najlepsze potrwa zapewne do godzin nocnych. Natomiast w niedzielę na tarczyńskim rynku od rana, prowadzone będą Bezpłatne Badania. Zakres bezpłatnych badań obejmuje: mammografia dla wszystkich chętnych (mammografię wykonuje się po 40 roku życia), cytologia dla wszystkich chętnych, densytometria rentgenowska dla wszystkich chętnych, zwyczajowo raczej po ok. 45 roku życia, pakiet kardiologiczny: BMI, cukier we krwi, ciśnienie tętnicze - wszyscy chętni, badania słuchu dla wszystkich chętnych, ale szczególnie osób po 50 roku życia i pracujących w hałasie, spirometria badanie wydolności płuc - dla wszystkich chętnych, ale szczególnie palaczy, pracujących w szkodliwych warunkach, astmatyków, alergików. Osoby z nieprawidłowymi wynikami badań zostaną zaproszone do Centrum Zdrowia przy ul. Czajewicza w Piasecznie na bezpłatną konsultację lekarską, dalszą diagnostykę, oraz dobranie aparatu słuchowego. Wśród pacjentów rozlosowane zostaną piękne atlasy medyczne Mały Medyk.

MARCIN DANIEC - UEFA

Na placu przy Szkole Podstawowej (ul. Stępkowskiego) koncerty rozpoczną się już od godziny 17:00. Zagra wówczas zespół Big Bit www.bigbit.com.pl, wykonujący piosenki z lat 60. i 70. Po nim na scenę wkroczy formacja Średnia 55, lubująca się w brzmieniach rockowych, popowych oraz bluesowych. Następnie wystąpi słynny satyryk Marcin Daniec daniec.interia.pl. Z pewnością wywoła on na wielu twarzach szczery uśmiech. Artysta wprawił bowiem dotąd w zachwyt rzesze publiczności. Uroczystości i obchody Dni Tarczyna zwieńczy występ znakomitego zespołu Kombii www.kombii.pl

KOMBII - ŚLAD

Dni Tarczyna 2008, będą też znakomitą okazją, by odwołać się do lokalnej historii i wyróżnić tytułem Honorowy Obywatel Miasta Tarczyna trzy wspaniałe osoby - śp. Anielę i Wojciecha Górskich, oraz Józefa Ziółkowskiego. Państwo Górscy otrzymają ów tytuł pośmiertnie za założenie szkoły w Pamiątce, działalność charytatywną i wychowawczo-oświatową. Józef Ziółkowski będzie natomiast wyróżniony m.in. za szczególne zasługi związane z działalnością konspiracyjną w okresie II wojny światowej, zorganizowanie Szarych Szeregów na terenie Tarczyna i okolic, a także za udział w akcjach wymierzonych przeciwko okupantowi. Całą trójkę zawsze cechowały niezłomna postawa moralna, heroizm i patriotyzm. Zapraszamy wszystkich na Dni Tarczyna.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn