Informacje27 czerwca 2008, 00:00,

DNI TARCZYNA - wystąpią: Big Bit, Marcin Daniec, Kombii

Burmistrz Gminy Tarczyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają na tegoroczne DNI TARCZYNA, które potrwają przez dwa dni i rozpoczną się w najbliższą sobotę 28 czerwca, a zakończą w niedzielę 29 czerwca 2008 roku. Tegoroczne Dni Tarczyna, zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Organizatorzy Dni Tarczyna, postanowili zaprosić do Tarczyna bardzo znanych artystów m.in.: Big Bit, Marcin Daniec i Kombii. Oprócz tego, jedną z atrakcji będzie tradycyjnie wystawa obrazów Andrzeja Kujawy i Dariusza Sieczki. Przeprowadzone zostaną ponadto darmowe badania medyczne.

DNI TARCZYNA 2008

DNI TARCZYNA 2008 PROGRAM IMPREZY:

Sobota 28 czerwca 2008 roku w godzinach 21:00-2:00 odbędzie się DYSKOTEKA POD CHMURK¡.
Niedziela 29 czerwca 2008
11:00 bezpłatne badania lekarskie na Placu przed Urzędem Miasta Tarczyn,
17:00 koncert zespołu BIG BIT,
18:00 koncert zespołu ŚREDNIA 55,
19:00 program kabaretowy MARCIN DANIEC,
20:15 wręczenie tytułów HONOROWY OBYWATEL MIASTA TARCZYNA,
21:00 koncert zespołu KOMBII.

BIG BIT - Pod Prąd Płyniemy

Dni Tarczyna 2008 rozpoczną się w sobotni wieczór Dyskoteką Pod Chmurką. Zabawa w najlepsze potrwa zapewne do godzin nocnych. Natomiast w niedzielę na tarczyńskim rynku od rana, prowadzone będą Bezpłatne Badania. Zakres bezpłatnych badań obejmuje: mammografia dla wszystkich chętnych (mammografię wykonuje się po 40 roku życia), cytologia dla wszystkich chętnych, densytometria rentgenowska dla wszystkich chętnych, zwyczajowo raczej po ok. 45 roku życia, pakiet kardiologiczny: BMI, cukier we krwi, ciśnienie tętnicze - wszyscy chętni, badania słuchu dla wszystkich chętnych, ale szczególnie osób po 50 roku życia i pracujących w hałasie, spirometria badanie wydolności płuc - dla wszystkich chętnych, ale szczególnie palaczy, pracujących w szkodliwych warunkach, astmatyków, alergików. Osoby z nieprawidłowymi wynikami badań zostaną zaproszone do Centrum Zdrowia przy ul. Czajewicza w Piasecznie na bezpłatną konsultację lekarską, dalszą diagnostykę, oraz dobranie aparatu słuchowego. Wśród pacjentów rozlosowane zostaną piękne atlasy medyczne Mały Medyk.

MARCIN DANIEC - UEFA

Na placu przy Szkole Podstawowej (ul. Stępkowskiego) koncerty rozpoczną się już od godziny 17:00. Zagra wówczas zespół Big Bit www.bigbit.com.pl, wykonujący piosenki z lat 60. i 70. Po nim na scenę wkroczy formacja Średnia 55, lubująca się w brzmieniach rockowych, popowych oraz bluesowych. Następnie wystąpi słynny satyryk Marcin Daniec daniec.interia.pl. Z pewnością wywoła on na wielu twarzach szczery uśmiech. Artysta wprawił bowiem dotąd w zachwyt rzesze publiczności. Uroczystości i obchody Dni Tarczyna zwieńczy występ znakomitego zespołu Kombii www.kombii.pl

KOMBII - ŚLAD

Dni Tarczyna 2008, będą też znakomitą okazją, by odwołać się do lokalnej historii i wyróżnić tytułem Honorowy Obywatel Miasta Tarczyna trzy wspaniałe osoby - śp. Anielę i Wojciecha Górskich, oraz Józefa Ziółkowskiego. Państwo Górscy otrzymają ów tytuł pośmiertnie za założenie szkoły w Pamiątce, działalność charytatywną i wychowawczo-oświatową. Józef Ziółkowski będzie natomiast wyróżniony m.in. za szczególne zasługi związane z działalnością konspiracyjną w okresie II wojny światowej, zorganizowanie Szarych Szeregów na terenie Tarczyna i okolic, a także za udział w akcjach wymierzonych przeciwko okupantowi. Całą trójkę zawsze cechowały niezłomna postawa moralna, heroizm i patriotyzm. Zapraszamy wszystkich na Dni Tarczyna.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje24 czerwca 2008, 00:00,

Wakacje spędź udane LATO W MIEŚCIE z KDK Konstancin

Konstanciński Dom Kultury zachęca wszystkie dzieci i młodzież do spędzenia udanych wakacji z Konstancińskim Domem Kultury. Tegoroczne Lato w Mieście w Konstancinie, będzie pod tytułem: PO ŚWIECIE BEZ BILETU. Wakacyjny program przybliży i zapozna dzieci z krajami i tradycjami różnych kultur. Organizatorzy planują zaproponować tematycznie dni m.in.: indiański, słowiański, francuski i włoski. Przeprowadzone zostaną warsztaty artystyczne, zajęcia muzyczne, mini rozmówki językowe oraz wycieczki autokarowe i piesze. Zajęcia odbywać się będą w filii Konstancińskiego Domu Kultury, ul. Sobieskiego 6 w dniach od 1 lipca do 1 sierpnia 2008 roku. Szczegółowe informacje i zapisy, można uzyskać pod numerami telefonów: (022) 754 47 23 lub 754 06 12.

WAKACJE

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na najbliższe wycieczki autokarowe: 4 lipca 2008 roku (piątek) do kina Imax w Warszawie, na film pod tytułem: Delfiny i Wieloryby, oraz rejs gondolą - Park w Wilanowie, koszt 10 zł. Natomiast tydzień później 11 lipca 2008 roku (piątek), odbędzie się wycieczka do Warowni Jomsborg nad Zalewem Zegrzyńskim. W programie wycieczki m.in.: zwiedzanie grodu połączone z lekcją historii i prezentacją broni i strojów z epoki, wysłuchanie sagi opowiedzianej przez Wikingów, pokaz walki wikingów, turniej sportowy np.: walka workami z sianem na równoważni, łucznictwo, gry zręcznościowe, malowanie twarzy, wróżby, plecionki. Koszt 20 zł. Zapisy na wycieczki w Konstancińskim Dom Kultury Konstancin.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin