Informacje17 października 2012, 00:00,

Piaseczno po ulewie - informacja o podjętych działaniach w związku z dużymi opadami

W dniu 16 października 2012 roku nad terenem gminy Piaseczno przeszła ulewa, podczas której wg. szacunków Gminnego Centrum Reagowania spadło ok. 40 l/m2. W wyniku intensywnych opadów deszczu w kilku miejscach gminy doszło do trudnych sytuacji hydrologicznych.

- Na kanale „Perełki” przy Sądzie jednostka OSP Piaseczno udrożniła zatkany niesionymi przez wodę przedmiotami przepust. Interwencja była błyskawiczna i woda nie wystąpiła z kanału a po udrożnieniu przepustu zaczęła opadać.
- Na ul. Mickiewicza podczas intensywnych opadów deszczu przepełnił się bezodpływowy rów melioracyjny. W ten rejon zostały skierowane dwa beczkowozy w celu odpompowania nagromadzonej wody. Po interwencji beczkowozów sytuacja została opanowana w ciągu kilkudziesięciu minut.
- Na ul. Geodetów powstało spore rozlewisko – patrol straży miejskiej wraz z patrolem interwencyjnym PWiK monitorował na bieżąco sytuację w tym miejscu. Punkt, w którym doszło do powstania kałuży jest w rejonie działania przepompowni zlokalizowanej w ul. Kosodrzewiny. Nie podjęto działań w tym rejonie. Przepompownia poradziła sobie z rozlewiskiem w przeciągu ok. 1,5 h
- W rejonie ul. Okulickiego obok zakładów Lamina – powstało spore rozlewisko. Przyczyną nagromadzenia wody były częściowo zatkane kratki wpływowe w ulicy. Sytuacja była w tym miejscu była na bieżąco kontrolowana a patrol PWiK był gotowy podjąć działania. Po ok. 1,5 h woda zaczęła opadać. Nie podjęto działań w tym miejscu.

We wczorajszy wieczór patrole interwencyjne PWIK, dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zastęp Jednostki Ratowniczo Gaśniczej na bieżąco patrolowały teren gminy i tam gdzie było to konieczne podejmowały działania. Działania koordynowane były przez Gminne Centrum Reagowania Kryzysowego. Ok. godziny 22.20 we wszystkich miejscach usunięto zalegającą wodę. Przez cały czas wszystkie drogi na terenie Gminy Piaseczno były przejezdne. Nie używano ciężkiego sprzętu i worków z piaskiem. W żadnym miejscu nie wystąpiło bezpośrednie zagrożenie życia. Do jednego domu przy ul. Cyraneczki wlała się do piwnic woda. W dniu dzisiejszym na to miejsce udał się specjalny patrol w celu oszacowania szkód.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje16 października 2012, 00:00,

Piaseczno: Nagroda Moje Euro 2012 na Orliku

W sobotę 13 października 2012 roku na warszawskim Torwarze przy okazji rozgrywanego tam finału Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, zostały wręczone nagrody Ministerstwa Sportu i Turystyki laureatom ogólnopolskiego konkursu Moje Euro 2012 na Orliku. Przypomnijmy, że impreza MINI EURO Piaseczno 2012 przygotowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie w oczach komisji konkursowej spotkała się z najwyższym uznaniem i zajęła pierwsze miejsce w województwie mazowieckim.

NAGRODA MOJE EURO 2012 NA ORLIKU

Okolicznościowy dyplom z rąk Pani Minister Joanny Muchy oraz złotych olimpijczyków Piotra Małachowskiego i Tomasza Majewskiego odebrali Daniel Putkiewicz - I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno oraz Marek Frącz - Dyrektor GOSiR Piaseczno.

NAGRODA MOJE EURO 2012 NA ORLIKU

Delegacji Gminy Piaseczno podczas uroczystości towarzyszyli reprezentanci wszystkich klubów biorących udział w wyróżnionej imprezie "MINI EURO Piaseczno 2012" którzy przy tej okazji mieli możliwość obejrzeć finałowe zmagania swoich rówieśników.

NAGRODA MOJE EURO 2012 NA ORLIKU

Nagroda główna 6.000,00 złotych zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego przeznaczonego do wykorzystania na "Orliku". Tekst: Tomasz Stuczyński

autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - GOSiR Piaseczno