Informacje16 października 2012, 00:00,

Piaseczno: Nagroda Moje Euro 2012 na Orliku

W sobotę 13 października 2012 roku na warszawskim Torwarze przy okazji rozgrywanego tam finału Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska, zostały wręczone nagrody Ministerstwa Sportu i Turystyki laureatom ogólnopolskiego konkursu Moje Euro 2012 na Orliku. Przypomnijmy, że impreza MINI EURO Piaseczno 2012 przygotowana przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie w oczach komisji konkursowej spotkała się z najwyższym uznaniem i zajęła pierwsze miejsce w województwie mazowieckim.

NAGRODA MOJE EURO 2012 NA ORLIKU

Okolicznościowy dyplom z rąk Pani Minister Joanny Muchy oraz złotych olimpijczyków Piotra Małachowskiego i Tomasza Majewskiego odebrali Daniel Putkiewicz - I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno oraz Marek Frącz - Dyrektor GOSiR Piaseczno.

NAGRODA MOJE EURO 2012 NA ORLIKU

Delegacji Gminy Piaseczno podczas uroczystości towarzyszyli reprezentanci wszystkich klubów biorących udział w wyróżnionej imprezie "MINI EURO Piaseczno 2012" którzy przy tej okazji mieli możliwość obejrzeć finałowe zmagania swoich rówieśników.

NAGRODA MOJE EURO 2012 NA ORLIKU

Nagroda główna 6.000,00 złotych zostanie przeznaczona na zakup sprzętu sportowego przeznaczonego do wykorzystania na "Orliku". Tekst: Tomasz Stuczyński

autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - GOSiR Piaseczno

Informacje17 października 2012, 00:00,

18 października IX Konwent Wójtów, Burmistrzów i Starosty Powiatu Piaseczyńskiego

Informujemy, że w najbliższy czwartek 18 października 2012 roku w Starostwie Powiatowym w Piasecznie odbędzie się IX Konwent Wójtów, Burmistrzów i Starosty Powiatu Piaseczyńskiego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie. Konwent podejmie następujące tematy:

IX Konwent Wójtów, Burmistrzów i Starosty Powiatu Piaseczyńskiego

1. Kompetencje samorządów lokalnych w kwestii zdarzeń z udziałem dzikich zwierząt na terenach zurbanizowanych. Aspekty:
a) konsekwencje zmniejszania się obszarów leśnych w wyniku poszerzania siedlisk ludzkich;
b) ochrona dzikich zwierząt i opieka weterynaryjna nad nimi;
c) utylizacja zwierząt martwych poza terenem leśnym;
d) działalność Nadleśnictwa Chojnów i kół łowieckich obszaru powiatu piaseczyńskiego.
Referat i prezentacja tematu: Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Piasecznie, Nadleśnictwo Chojnów, Koła łowieckie powiatu, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Piasecznie.
2. Transport drogowy i kolejowy obszaru powiatu piaseczyńskiego – stan aktualny ze szczególnym uwzględnieniem realizacji S7 i L8. Prezentacja tematu: inspektor Marian Winiarski. Podmioty zaproszone: a) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad: Magdalena Jaworska; PKP SA Centrum Realizacji Inwestycji – dyr. Tomasz Mańturz; Ministerstwo Rozwoju Regionalnego: przedstawiciel Minister Elżbiety Bieńkowskiej (m.in. Efektywność transportowa a rozwój regionalny – planowanie wydatków ze środków unijnych.)
3. Raport z działalności Koordynatora ds. przeciwpowodziowych – dr Janusza Rzepki. Referat i prezentacja materiałów merytorycznych: dr Janusz Rzepka.
4. Szkolny Związek Sportowy – perspektywy i możliwości działania na obszarze powiatu piaseczyńskiego. Stanowiska przedstawią: Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego, Zarząd SZS.