Informacje9 kwietnia 2008, 00:00,

PIASECZNO NAJLEPSZE w Mistrzostwach Samorządowców

5 kwietnia 2008 roku w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji Piaseczno, odbyły się I Mistrzostwa Samorządowców Gmin Powiatu Piaseczyńskiego w Wieloboju Sportowym. W zawodach sportowych, wzięło udział 7 drużyn, reprezentujących samorządowców powiatu piaseczyńskiego oraz Warszawy. W kwalifikacji drużynowej, najlepsza okazała się reprezentacja GMINY PIASECZNO, która zdobyła łącznie 187 punktów. GRATULUJEMY SAMORZ¡DOWCOM! Zapraszamy do obejrzenia reportażu z Mistrzostw Samorządowców, na stronie internetowej TV Piaseczno: www.tvpiaseczno.pl

I MISTRZOSTWA SAMORZ¡DOWCÓW GMIN POWIATU PIASECZYńSKIEGO W WIELOBOJU SPORTOWYM

Mistrzostwa Samorządowców kwalifikacja końcowa drużynowa:
1. GMINA PIASECZNO - 187 pkt
2. DZIELNICA URSYNÓW WARSZAWA - 122 pkt
3. GMINA GÓRA KALWARIA - 111 pkt
4. GMINA PRAżMÓW - 86 pkt
5. GMINA LESZNOWOLA – 66 pkt
6. GMINA KONSTANCIN-JEZIORNA – 64 pkt
7. STAROSTWO POWIATU PIASECZYńSKIEGO – 24 pkt

Mistrzostwa Samorządowców najwszechstronniejsza zawodniczka:
DOROTA WYSOCKA - JOńSKA, GMINA PIASECZNO – 15 pkt
MAGDALENA BOGACZ, DZIELNICA URSYNÓW – 14 pkt
IZABELA KOWALSKA, DZIELNICA URSYNÓW – 14 pkt

Mistrzostwa Samorządowców najwszechstronniejszy zawodnik:
ANDRZEJ MIZERSKI, GMINA PIASECZNO – 18 pkt
W£ODZIMIERZ RASIńSKI, GMINA PIASECZNO – 16 pkt
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno

Informacje6 kwietnia 2008, 00:00,

REFLEKSJE wystawa prac Anny Buczkowskiej w Piasecznie

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego www.piaseczno.pl zaprasza na pokaz prac Anny Buczkowskiej, który odbędzie się w poniedziałek 7 kwietnia 2008 roku, o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Piasecznie, ul. Chyliczkowska 14. Wystawa nosi tytuł: REFLEKSJE (tkanina, obrazy, rysunki). Prezentacja prac Anny Buczkowskiej, będzie dostępna dla zwiedzających w dniach od 8 do 11 kwietnia 2008 roku.

Anna Buczkowska to artystka, która zajmuje się tkaniną artystyczną, malarstwem, kolażem i rysunkiem. Anna Buczkowska należy do twórców, którzy wciąż z pasją potrafią pogłębiać podjęty temat, znajdować dla niego coraz to inny wyraz, utrzymując odbiorcę w pewnym napięciu. Artystka otrzymała szereg nagród i wyróżnień. Prace Anny Buczkowskiej znajdują się w Muzeum Narodowym Warszawie, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Ruchu Ludowego w Warszawie, Nordyska Muzeum w Sztokholmie oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą: w Szwecji, Holandii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, USA, Brazylii i Anglii.

Projekt wystawy Refleksje, składa się z cyklu tkanin, obrazów olejnych i uzupełniających rysunków. Inspiracją do pracy była, jak przyznaje artystka, refleksja nad problemami współczesności. Niektóre prace przedstawiają codzienne problemy dotyczące każdego człowieka, negatywne działanie ludzi niszczących przyrodę, samotność w tłumie, zerwane więzi międzyludzkie, niezdrową rywalizację, niebezpieczeństwa. Zapraszam mieszkańców na wystawę prac Anny Buczkowskiej w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor prywatnego serwisu e-mieszkańców Piaseczno