Informacje8 czerwca 2008, 00:00,

Piaseczno Darmowy Internet w Web-Kioskach w Piasecznie

Kilka miesięcy temu, informowaliśmy Was, że na terenie Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, został uruchomiony pierwszy WEBKiosk, umożliwiający bezpłatny dostęp do sieci internetowej. Urzędnicy poinformowali wtedy, że jeśli urządzenie spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, to ustawione zostaną dodatkowe dwa punkty testowe w innych placówkach na terenie gminy Piaseczno. Po kilku miesiącach testów - Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, postanowił zakupić trzy Web-Kioski, które stanęły w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, na terenie Galerii Handlowej Auchan Piaseczno oraz w budynku Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Web-Kiosk w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno

Web-Kiosk zapewnia łatwe, bezpieczne i szybkie korzystanie z Internetu. Wewnątrz webkiosku, który znajduje się w budynku Urzędu, zamontowany został nadajnik Wi-Fi, pozwalający na bezprzewodowy dostęp do sieci na terenie urzędu oraz na obszarze całego Skweru Kisiela, placu przed Sądem Rejonowym w Piasecznie i terenach bezpośrednio przylegających do urzędu. Web-Kiosk zamontowane na terenie gminy Piaseczno, udostępniają sygnał bezprzewodowy w promieniu około 50 metrów, posiadają zainstalowane komunikatory i podświetlaną klawiaturę. WebKioski umożliwiają łatwy i szybki kontakt z bliskimi oraz prosty i wygodny dostęp do stron internetowych. Korzystanie z urządzeń WebKiosków, jest oczywiście za darmo. Zachęcamy mieszkańców Piaseczna i okolic, do korzystania z darmowego Internetu w Web-Kioskach.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje9 czerwca 2008, 00:00,

Wystawa fotograficzna Tatry i Styl Zakopiański w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn zaprasza serdecznie mieszkańców na wernisaż wystawy fotograficznej ks. Zbigniewa Pytla pod tytułem: TATRY I STYL ZAKOPIAńSKI. Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 11 czerwca 2008 roku, o godzinie 17:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Serdecznie zapraszamy na wernisaż fotografii w Tarczynie.

Podczas wernisażu, będzie można kupić trzytomowy album fotograficzny ks. Zbigniewa Pytla Mistyka w Tatrach, w cenie 20 zł. Mistyka w Tatrach poświęcony jest sztuce sakralnej w stylu zakopiańskim, która powstała pod Giewontem z inspiracji Stanisława Witkiewicza i swoim niepowtarzalnym pięknem ozdobiła zabytkowe obiekty tej klasy, co kościół Najświętszej Rodziny przy Krupówkach, klasztory sióstr Albertynem na Kalatówkach i Braci Albertynów na Śpiącej Górce oraz kaplice na Jaszczurówce i w Bystrem. Bogaty materiał ikonograficzny stanowi unikatową dokumentację podtatrzańskich obiektów sakralnych.

Ks. Zbigniew Pytel ur. 4 czerwca 1972 r. w Nowym Targu, rodem z Białki Tatrzańskiej. W latach 1991-1997 WSD Kraków. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1997 roku (Katedra Wawelska). Absolwent Wydziału Teologicznego PAT w Krakowie, Studia Podyplomowe Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Sztuki Kościelnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Członek Jordanowskiego Stowarzyszenia Twórców PASJA. Ks. Zbigniew Pytel to miłośnik gór, fotograf, taternik, turysta, oraz laureat licznych konkursów fotograficznych. Zapraszamy na wernisaż ks. Zbigniewa Pytla w Tarczynie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Tarczyn