Informacje24 listopada 2007, 00:00,

Otwarta Akademia Sztuki Konstancin - warsztat plastyczny

Pracownia Plastyczna Konstancińskiego Domu Kultury zaprasza do Otwartej Akademii Sztuki, gdzie prowadzone są warsztaty plastyczne dla młodzieży i dorosłych. W najbliższy poniedziałek, 26 listopada 2007 roku, w godzinach od 17:00 do 20:00 odbędą się warsztaty z techniki pastelu. Miejsce warsztatów: Pracownia Plastyczna KDK, przy ulicy Jaworskiego 24. Warsztaty poprowadzi: Monika Pawłowska. Wstęp wolny!

Stanisław Wyspiański - Śpiący Mietek

Tematem warsztatów plastycznych będzie: Subtelność pasteli - technika suchego pastelu w praktyce. Możliwości techniki - na przykładzie prac znanych twórców.Pastele, to technika bardzo wdzięczna. Nie wymaga płótna, prace wykonywane są na papierze. Dzięki temu z plecakiem pełnym kredek i papierów można wygodnie pracować w plenerze. Najbliższe warsztaty w Konstancińskim Domu Kultury odkryją przed jej uczestnikami tajniki tej techniki. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak pracować z kolorem w technice suchego pastelu (dobór materiałów, jak mieszać i nakładać kolor, jakie znaczenie ma papier w końcowym efekcie pracy), jak utrwalać i przechowywać prace. Obejrzą prace mistrzów (m.in. Wyspiański, Degas, Statys) wykonane pastelami. Każdy z uczestników, pod okiem malarza, sam spróbuje tej techniki w praktyce. Zapraszamy na warsztaty plastyczne do Konstancina.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin Jeziorna

Informacje25 listopada 2007, 00:00,

Andrzejki w Lesznowoli - zaproszenie na bal andrzejkowy

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola www.gok-lesznowola.pl zaprasza na bal andrzejkowy, który odbędzie się w sobotę, 1 grudnia 2007 roku, od godziny 19:00 w świetlicy w £azach przy ulicy Przyszłości 8. Podczas balu andrzejkowego przewidziano: tańce, konkursy, wróżby. Catering na Andrzejki zapewni restauracja Ceregiela z Lesznowoli. Zabawę andrzejkową poprowadzi DJ Robert. Wstęp 75 złotych od osoby. Zapraszamy na bal andrzejkowy w £azach.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola