Informacje6 stycznia 2018, 12:00,

Orszak Trzech Króli Piaseczno 2018

Już po raz trzeci ulicami Piaseczna przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się 6 stycznia 2018 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 13.30 na piaseczyńskim rynku, skąd Trzej Królowie wraz ze swoimi świtami oraz wszystkimi uczestnikami pochodu wyruszą, aby podążając za gwiazdą ulicami miasta, dotrzeć na plac Jana Pawła II. Tam, przy szopce z żywymi postaciami i zwierzętami, odbędzie się inscenizacja ich pokłonu przed nowo narodzonym Jezusem.

ORSZAK TRZECH KRÓLI PIASECZNO 2018

Na uczestników pochodu będą czekać różne atrakcje, takie jak animacje oraz odgrywane w przestrzeni publicznej sceny związane z narodzeniem Jezusa. Orszak zakończy się wspólnym kolędowaniem, które w auli niebieskiej domu parafialnego poprowadzi zespół Rodzinne Granie. Na zmarzniętych gości czekać tam będzie również słodki poczęstunek oraz kawa i herbata. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy Orszaku będą mogli wziąć udział w konkursie „Przebierz się na Orszak”. Do wygrania będą bardzo atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców Piaseczna i okolic. Niech to wydarzenie zjednoczy nas we wspólnym świętowaniu uroczystości Trzech Króli. Ze względu na przejście Orszaku ulicami miasta przewidywane są pewne utrudnienia w ruchu w centrum Piaseczna, jednak nie planuje się zamykania ulic dla ruchu kołowego. Za niedogodności przepraszamy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje4 stycznia 2018, 07:00,

Hot Spot w urzędzie UMiG Piaseczno

W Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5 można korzystać z dostępu do publicznego bezprzewodowego Internetu. Z myślą o osobach odwiedzających Urząd uruchomiona została usługa publicznego dostępu do Internetu poprzez połączenie wi-fi. – Wystarczy na urządzeniu wybrać z listy UMiG Hot Spot i zatwierdzić regulamin, aby skorzysta z połączenia w dobrej jakości – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik biura promocji i informacji.

HOT SPOT W URZĘDZIE UMIG PIASECZNO

Routery zainstalowane zostały na parterze i pierwszym piętrze budynku, równocześnie zalogowanych na nich może być 50 użytkowników. To kolejny darmowy punkt dostępu do Internetu udostępniany przez gminę. Od kilku lat funkcjonują już hot-spoty na rynku miejskim, skwerze Kisiela, skate parku, terenie wokół dworcu PKP oraz na parkingu przy ul. Zgoda i części parku miejskiego.

UMiG Piaseczno