Informacje24 października 2007, 00:00,

Ogólnopolski Turniej Taneczny w Zespole Szkół w Brześcach

W najbliższą sobotę, 27 października 2007 roku odbędzie się w Brześcach Ogólnopolski Turniej Taneczny: Taneczne pejzaże. Rywalizować będą zespoły w dwóch kategoriach wiekowych: do 12 lat i od 13 do 18. Nasz powiat reprezentować będą TWISTER z Cendrowic oraz BARTEK I, II i III z Góry Kalwarii. Pojawią się reprezentanci województw: mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego.

Ogólnopolski Turniej Taneczny Taneczne pejzaże rozpocznie się o godzinie 12:00. Zakończenie konkursu jest przewidziane rozdaniem nagród o godzinie 17:00. Więcej informacji oraz program turnieju możecie przeczytać na Portalu Mieszkańców GoraKalwaria.net (współpracują z nami). Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolski Turniej Taneczny Taneczne pejzaże w Zespole Szkół w Brześcach.

Brześce to wieś położona w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria. Przy drodze krajowej 724, pomiędzy Konstancinem-Jeziorną a Górą Kalwarią. Zobacz Brześce na mapie Targeo: link
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje19 października 2007, 00:00,

Mieszkania Socjalne Piaseczno - kontenery i domy z blachy

Gazeta Wyborcza Stołeczna poinformowała o sposobach władz Piaseczna, na rozwiązanie problemów ludzi, których nie stać na mieszkanie. Pomysł samorządu Gminy Piaseczno, to kontenery mieszkalne i eksperymentalne tanie domy socjalne. Pierwszy kontener socjalny znajduje się w Gołkowie, przy ulicy Balladyny, w którym mieszka sześć osób.

Kontener socjalny w Gołkowie, przy ulicy Balladyny, zdjęcie: Kurier Południowy

W kontenerach, przy ulicy Balladyny w Gołkowie, znajduje się łazienka, toaleta, jeden przestronny pokój oraz dość duża kuchnia wraz z wyposażeniem. Segmenty, w których zainstalowano elektryczne ogrzewanie, są podłączone do szamba znajdującego się na posesji. Mieszkania socjalne w postaci kontenera, z pewnością nie są komfortowe, ale dla wielu rodzin, których nie stać na wynajem ani tym bardziej na zakup własnego, to jedyna szansa, by ich dzieci mogły wychowywać się w godziwych warunkach.

W Piasecznie na dach nad głową czeka 800 osób, które kwalifikują się do pomocy. W tej grupie blisko 90 ma wyroki eksmisyjne. Samorząd Piaseczna szuka szybszego i taniego rozwiązania. Przy ulicy Geodetów mają już działkę, gdzie chcą ustawić około 50 kontenerów. Mieszkańcy Piaseczna, którzy mają problemy z opłaceniem mieszkań, sami zgłaszają się do Społecznej Komisji Mieszkaniowej z prośbą o przydzielenie kolejnych kontenerów.

Piaseczno chce również budować tanie domy socjalne z blachy, które są ocieplane i z łazienkami. Koncepcję zaprezentowała samorządowcom firma Iglobud ze Śląska (www.iglobud.com). Dom socjalny Iglo, byłby w dwóch wersjach: z mieszkaniami o powierzchni 15 i 19 m2 i z większymi lokalami 37 i 39 m2. Wielkość byłaby dopasowana do powierzchni działki. Koszt budowy metra kwadratowego, miałby wynieść 1,8-2 tysięcy, a złożenie domu z 32 mieszkaniami miałoby trwać tylko pół roku.

Dom socjalny Iglo firmy Iglobud ze Śląska, zdjęcie ze strony producenta

Zaprojektowany przez Firmę IGLOBUD budynek jest jednopiętrowym, wolnostojącym, nie podpiwniczonym domem wielorodzinnym. Segment wyposażony jest we wszystkie instalacje: co, gaz, wod-kan, elektryczną i wentylacyjną. Gmina Piaseczno musiałaby oczywiście uzbroić grunt w media. Jan Liwiński, przewodniczący społecznej komisji mieszkaniowej, będzie namawiał radę Piaseczna, by w budżecie na 2008 rok, znalazły się pieniądze i na kontenery, i na tanie domy socjalne.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno