Informacje19 października 2007, 00:00,

Mieszkania Socjalne Piaseczno - kontenery i domy z blachy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gazeta Wyborcza Stołeczna poinformowała o sposobach władz Piaseczna, na rozwiązanie problemów ludzi, których nie stać na mieszkanie. Pomysł samorządu Gminy Piaseczno, to kontenery mieszkalne i eksperymentalne tanie domy socjalne. Pierwszy kontener socjalny znajduje się w Gołkowie, przy ulicy Balladyny, w którym mieszka sześć osób.

Kontener socjalny w Gołkowie, przy ulicy Balladyny, zdjęcie: Kurier Południowy

W kontenerach, przy ulicy Balladyny w Gołkowie, znajduje się łazienka, toaleta, jeden przestronny pokój oraz dość duża kuchnia wraz z wyposażeniem. Segmenty, w których zainstalowano elektryczne ogrzewanie, są podłączone do szamba znajdującego się na posesji. Mieszkania socjalne w postaci kontenera, z pewnością nie są komfortowe, ale dla wielu rodzin, których nie stać na wynajem ani tym bardziej na zakup własnego, to jedyna szansa, by ich dzieci mogły wychowywać się w godziwych warunkach.

W Piasecznie na dach nad głową czeka 800 osób, które kwalifikują się do pomocy. W tej grupie blisko 90 ma wyroki eksmisyjne. Samorząd Piaseczna szuka szybszego i taniego rozwiązania. Przy ulicy Geodetów mają już działkę, gdzie chcą ustawić około 50 kontenerów. Mieszkańcy Piaseczna, którzy mają problemy z opłaceniem mieszkań, sami zgłaszają się do Społecznej Komisji Mieszkaniowej z prośbą o przydzielenie kolejnych kontenerów.

Piaseczno chce również budować tanie domy socjalne z blachy, które są ocieplane i z łazienkami. Koncepcję zaprezentowała samorządowcom firma Iglobud ze Śląska (www.iglobud.com). Dom socjalny Iglo, byłby w dwóch wersjach: z mieszkaniami o powierzchni 15 i 19 m2 i z większymi lokalami 37 i 39 m2. Wielkość byłaby dopasowana do powierzchni działki. Koszt budowy metra kwadratowego, miałby wynieść 1,8-2 tysięcy, a złożenie domu z 32 mieszkaniami miałoby trwać tylko pół roku.

Dom socjalny Iglo firmy Iglobud ze Śląska, zdjęcie ze strony producenta

Zaprojektowany przez Firmę IGLOBUD budynek jest jednopiętrowym, wolnostojącym, nie podpiwniczonym domem wielorodzinnym. Segment wyposażony jest we wszystkie instalacje: co, gaz, wod-kan, elektryczną i wentylacyjną. Gmina Piaseczno musiałaby oczywiście uzbroić grunt w media. Jan Liwiński, przewodniczący społecznej komisji mieszkaniowej, będzie namawiał radę Piaseczna, by w budżecie na 2008 rok, znalazły się pieniądze i na kontenery, i na tanie domy socjalne.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje19 października 2007, 00:00,

Konstancin śladami ludzi i zabytków - Tadeusz Świątek


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie i promocję książki Tadeusza Władysława Świątka pod tytułem: Konstancin. Śladami ludzi i zabytków. Spotkanie odbędzie się w piątek, 26 października 2007 roku, o godzinie 18:00. Miejsce spotkania: Konstanciński Dom Kultury, ul. Jaworskiego 18, www.kdk-info.pl

Konstancin śladami ludzi i zabytków - Tadeusz Władysław Świątek
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Spotkaniu towarzyszyć będzie: wystawa fotografii zabytków Konstancina autorstwa Tomasza Myśluka oraz recital Grażyny £apińskiej. Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie i promocję książki Tadeusza Władysława Świątka: Konstancin. Śladami ludzi i zabytków.

Konstancin śladami ludzi i zabytków - Tadeusz Władysław Świątek

Tadeusz Władysław Świątek to dziennikarz i publicysta, urodzony podczas Powstania Warszawskiego. Pedagog, historyk, kolekcjoner varsavianów, autor licznych artykułów oraz kilku książek dotyczących historii stolicy i jej mieszkańców, m.in.: Mokotów przez wieki, Rody starej Warszawy, Śladami mieszkańców Dawnej Warszawy, Konstancin - wędrówki śladami ludzi i zabytków.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie