Informacje7 listopada 2017, 11:52,

Odnawialne źródła energii w Gminie Prażmów

Gmina Prażmów ponownie prowadzi analizę w zakresie zainteresowania mieszkańców realizacją zadań z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE), które mogłyby być finansowane ze środków zewnętrznych. Pozwoli to podjąć decyzję o ponownym przygotowaniu projektu i aplikacji w ramach środków działania 4.1 Odnawialne źródła energii, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

Podczas naboru w 2016 r. do projektu na Odnawialne Źródła Energii wpłynęła niska liczba deklaracji od zainteresowanych mieszkańców. Z tego powodu wniosek aplikacyjny złożony przez Gminę Prażmów nie uzyskał wystarczającej punktacji do otrzymania dofinansowania.

Deklaracje złożone przez zainteresowanych w 2016 roku automatycznie weszły w pulę zgłoszeń do bieżącego projektu o dofinansowanie. Prosimy zatem o zgłaszanie się mieszkańców, którzy w poprzednim naborze nie złożyli deklaracji a są zainteresowani udziałem w projekcie.

Więcej informacji o naborze wraz z formularzami można znaleźć na stronie: http://www.prazmow.pl/art,352,odnawialne-zrodla-energii-w-gminie-prazmow-analiza-zainteresowania-mieszkancow

Polecane dla Ciebie

Informacje7 listopada 2017, 11:57,

Nabór wniosków na wymianę pieców lub palenisk węglowych w gminie Prażmów

Wójt Gminy Prażmów ogłasza w terminie do 31 grudnia 2017 r. otwarty nabór wniosków dla osób zainteresowanych modernizacją indywidualnych źródeł ciepła w 2018 roku.

Prowadzony przez Gminę Prażmów nabór jest elementem przygotowania dokumentacji aplikacyjnej wniosku o dofinansowanie planowanych zadań ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Poniższe warunki otrzymania dotacji mogą ulec zmianie po ogłoszeniu konkursu w 2018 r. przez WFOŚiGW.

Projekt będzie realizowany jedynie w przypadku pozyskania przez Gminę dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dofinansowaniem mogą być objęte przedsięwzięcia polegające na modernizacji indywidualnych źródeł ciepła tj. wymianie kotłów lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą (kotły na biomasę nie mogą posiadać dodatkowego rusztu żeliwnego, umożliwiającego tradycyjne palenie jak w kotle zasypowym), zastąpienie kotłów gazowych, olejowych lub opalanych biomasą źródłem ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu kotłów na węgiel lub ekogroszek).

Dotacja wynosi do 75 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 000,00 zł dla mieszkańca. Pozostałe koszty realizacji przedsięwzięcia stanowić będzie wkład własny dla wnioskodawcy.

Więcej informacji na ten temat, można przeczytać na stronie Gminy Prażmów: http://www.prazmow.pl/art,437,nabor-wnioskow-na-wymiane-piecow-lub-palenisk-weglowych

Polecane dla Ciebie