Informacje9 maja 2011, 00:00,

ODDECH wystawa malarstwa Leszka Zadrąga w Piasecznie

Muzeum Regionalne zaprasza na kolejną w tym roku ważną wystawę malarstwa Leszka Zadrąga: ODDECH. Tym razem artysta z naszej okolicy – Leszek Zadrąg. Absolwent warszawskiej ASP (dyplom w 1985), uczeń prof. Stefana Gierowskiego. Mieszka w Zalesiu Górnym gdzie sam maluje i uczy malować kolejne pokolenia. Leszek Zadrąg znany jest dotychczas przede wszystkim z tworzenia ikon. Na wystawie będziemy mieli okazję zobaczyć obrazy o innym charakterze. Wernisaż odbedzie się 13 maja 2011 roku o godz. 19.00. Wystawę będzie można oglądać do 12 czerwca 2011 roku. Miejsce wystawy: Muzeum Regionalnym (Plac Piłsudskiego 10, Piaseczno).

Oddech wystawa Malarstwa Leszka Zadrąga w Piasecznie

żyjemy w czasach, kiedy kontakt z samym sobą staje się coraz cenniejszym i trudniejszym do osiągnięcia stanem. Wystawa Leszka Zadrąga „Oddech” to wymarzone miejsce dla wszystkich, którzy przytłoczeni lub zagonieni na co dzień chcieliby powrócić do równowagi. Przypomnieć sobie kim są. Przyroda Zalesia, która została uwieczniona na obrazach to osobista, przefiltrowana przez wrażliwość artysty niezwykle barwna ( w każdym znaczeniu tego słowa) opowieść, która pozwala zanurzać się czy wręcz zapadać w coraz głębsze treści ukryte pod powierzchniami płócien. Od razu czujemy się pewnie i bezpiecznie. Możemy wziąć pierwszy, najlepiej głęboki oddech. Natura, której jesteśmy częścią i która po zimie obudziła się, pełna jest witalności, niezwykłej mocy polegającej na nieustannym odradzaniu się. Para na spacerze, pośród migających i ulotnych lśnień słońca, zatrzymała się przy barierce mostku. Jej continuum są dwie wierzby patrzące na zachód słońca. Ich splatające się z czasem coraz silniej gałęzie, to wzajemne wrastanie w siebie, które łatwiej opowiedzieć pędzlem niż bliskość pary na mostku, gdzie widzimy dwie osoby, które po wielu latach mają czas, żeby trzymać się za ręce i chodzić na wspólne spacery.

Oddech wystawa Malarstwa Leszka Zadrąga w Piasecznie

Wystawie towarzyszy element muzyczny. Tryptyk „Trzech Tenorów” wydobywa trzy mocne czyste tony, które rozbrzmiewają i wibrują już w tłach obrazów ale i w całym pomieszczeniu. Dźwięk niesie się czysto i wyraźnie, cóż z tego, że brzmi w naszych wyobraźniach. Jest przez to bardziej osobisty i indywidualny, jak rytm naszych oddechów. Kolejne dwa cykle, to pulsujące światłami i barwami pejzaże z Zalesia. „Wyspa” i „W hołdzie Izaakowi Lewitanowi”. Wystawa, którą możemy oglądać w Muzeum Regionalnym, to nie tylko oddech, odpoczynek malarza po jego niezwykłej „Drodze Krzyżowej”, która powstawała przez cztery ostatnie lata dla zalesiańskiego kościoła św. Huberta, to serdeczne zaproszenie wszystkich na wyprawę w głąb siebie a także na spacer po Zalesiu. Tekst z katalogu autorstwa Marii i Oli Puch.
autor/źródło: Agata Kamińska - Muzeum Regionalne w Piasecznie

Informacje30 kwietnia 2011, 00:00,

Akcja 3 MAJ w Piasecznie - Plac Piłsudskiego w Piasecznie

3 Maj w Piasecznie! Celem akcji jest promowanie aktywności i odpowiedzialności obywatelskiej, wolontariatu, różnorodności współczesnego społeczeństwa obywatelskiego, społecznej odpowiedzialności biznesu i dobrego rządzenia. W ramach akcji 3 MAJ, zapraszamy mieszkańców na imprezę plenerową, która odbędzie się 3 maja 2011 roku w godzinach 10.00-14.00. Miejsce imprezy: Plac Piłsudskiego w Piasecznie. Więcej informacji na stronie internetowej: www.3maj.pl

Akcja 3 MAJ w Piasecznie

W ramach projektu 3 MAJ w Piasecznie odbędą się wystawy: "KONSTYTUCJA 3 MAJA", "MARIA SK£ODOWSKA-CURIE", "ŚWIATOWY DZIEń WOLNOŚCI PRASY". Dodatkowo będzie miał miejsce: HAPPENING KREATYWNY "MALUJEMY FLAGę" oraz POKAZ SZTUK WALKI. Informacje o imprezach towarzyszących: Uroczyste Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 MAJA.

Wystawa KONSTYTUCJA 3 MAJA: w ramach przygotowywanej przez nas wystawy plenerowej zaprezentujemy zarówno samą Konstytucję 3 Maja, jak również kontekst historyczny jej uchwalenia, sylwetki jej autorów oraz ludzi, miejsca, wydarzenia i inne okoliczności z nią związane. Zwrócimy również uwagę na fakty i ciekawostki wiążące Piaseczno oraz inne okoliczne miejscowości z tym doniosłym wydarzeniem.

Wystawa MARIA SK£ODOWSKA-CURIE: jedyna kobieta, która została uhonorowana Nagrodą Nobla w dwóch różnych dziedzinach naukowych – w 1903 roku wspólnie z mężem Piotrem Curie i fizykiem Henri Becquerelem otrzymała Nagrodę Nobla z fizyki za badania nad promieniotwórczością, oraz w 1911 roku (sto lat temu) otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie nowych pierwiastków: polonu i radu. 2011 r. obchodzony jest w Polsce jako Rok Marii Skłodowskiej-Curie.

Wystawa ŚWIATOWY DZIEń WOLNOŚCI PRASY: 3 maja obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Wolności Prasy (stanowiącej bardzo ważny wymiar społeczeństwa obywatelskiego), ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.

POKAZ SZTUK WALKI: Podczas pokazu zaprezentują się zawodnicy sztuk walki reprezentujący kluby KS Piaseczno, Bąkowski Fight Club, UKS Akrobata Tarczyn, Tom Bee Team. Obejrzymy walki sparingowe w kilku formułach kickboxingu. Najmłodsi adepci sztuk walki dadzą pokaz walki w formule Touch Contact, bardzo bezpiecznej dla dzieci, gdzie walka toczy się na piankowe pałki (podobne do tych używanych na basanie). Ponadto swój udział w pokazie sztuk walki potwierdzili zapaśnicy z klubu KS Piaseczno, którzy również zaprezentują swoje umiejętności. Organizator: Stowarzyszenie Promocji Sztuk Walki Runda Zero Promotion.
autor/źródło: Paweł Dobosz - Piaseczyńska Grupa Obywatelska