Informacje11 maja 2017, 20:20,

Od 1 czerwca zmiany w taryfie biletowej ZTM Warszawa


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od 1 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w taryfie biletowej. Skorzystają na nich osoby dojeżdżające z okolic Warszawy, grupy pasażerów uprawnionych do przejazdów ulgowych, uczestnicy konferencji oraz turyści. Dodatkowo od września warszawscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych będą podróżować bezpłatnie.

OD 1 CZERWCA ZMIANY W TARYFIE BILETOWEJ ZTM WARSZAWA

Od 5 maja bezpłatnie mogą podróżować komunikacją miejską osoby związane z opozycją antykomunistyczną.

Bilety grupowe, trzydniowe i konferencyjne

Pierwszą nowością, która pojawi się w taryfie, będzie bilet jednorazowy przesiadkowy grupowy ulgowy. Będzie on obowiązywał dla maksymalnie 10 osób i będzie kosztował 22 zł. To ułatwienie dla podróżujących grup szkolnych i ich opiekunów, którzy do tej pory musieli kasować dużą liczbę biletów. Teraz wystarczy skasowanie jednego czy dwóch kartoników. Dzięki temu trudniej będzie o pomyłkę, dzieci nie zgubią swoich biletów, a opiekunowie nie będą musieli trzymać wielu kartoników.

Do taryfy powraca bilet trzydniowy. Oferta ta skierowana jest do turystów i osób przebywających w stolicy zaledwie przez kilka dni. Pasażerowie ci będą mogli raz skasować bilet, a następnie bez ograniczeń i potrzeby pamiętania o kasowaniu kolejnych korzystać z komunikacji miejskiej. Jest to również dobry sposób na ograniczenie kosztów poruszania się po Warszawie. Bilet ważny w strefie 1. będzie kosztował 36 zł, w strefie 1. i 2. zaś - 57 zł. Będą one również dostępne z ulgą 50 procent. Bilety te będą ważne przez 72 godziny od momentu skasowania.

Przygotowane zostało również udogodnienie dla organizatorów wydarzeń kulturalnych, sportowych, konferencji czy kongresów: bilet konferencyjny. Organizator będzie mógł kupić dla uczestników bilety które będą ważne na konkretne dni. Warunkiem będzie zakup biletów dla minimum 100 osób.

Taniej za bilety dwustrefowe

Od czerwca obniżone zostaną ceny biletów długookresowych ważnych w 1. i 2. strefie. Np. pasażerowie korzystający z biletów 30-dniowych normalnych, które teraz kosztują 210 zł zapłacą 180 zł i zaoszczędzą dzięki obniżce 30 zł miesięcznie. Jeszcze więcej zyskają użytkownicy biletów 90-dniowych (kosztujących obecnie 536 zł), którzy zapłacą 460 zł. W ich portfelach pozostanie 76 zł.

OD 1 CZERWCA ZMIANY W TARYFIE BILETOWEJ ZTM WARSZAWA

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Legenda:
BW - Bilet Warszawiaka
BMW - Bilet Młodego Warszawiaka
UBW - Ulgowy Bilet Warszawiaka
BW+ - Bilet Warszawa+
UBW+ - Ulgowy Bilet Warszawa+

Uczniowie pojadą bezpłatnie

Bezpłatne przejazdy - od 1 września 2017 roku - przysługują uczniom warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów, oraz uczniom mieszkającym w Warszawie i uczącym się w innych, nie stołecznych szkołach podstawowych i gimnazjach. Uprawnienie jest wgrywane na specjalne spersonalizowane Karty Miejskie - Karty Ucznia, na cały okres pobytu dziecka w szkole (nie dłuższy niż 4 lata) i obowiązuje na obszarze 1. i 2. strefy.Ulgi dla osób związanych z opozycją

Od 5 maja 2017 roku bezpłatnie mogą podróżować również osoby, które pracowały po 1956 roku na rzecz organizacji politycznych i związków zawodowych, nielegalnych w rozumieniu przepisów obowiązujących do kwietnia 1989 roku. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również osoby, które nie wykonywały pracy w okresie przed dniem 4 czerwca 1989 roku na skutek represji politycznych.

Ponadto bezpłatnie podróżować mogą opiekunowie osób niepełnosprawnych (przewodnicy osób z chorobami narządu wzroku), które są zwolnione z opłat za przejazdy środkami lokalnego transportu zbiorowego.

ZTM Warszawa

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje12 maja 2017, 16:00,

Między ciszą a szeptem - malarstwo Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

12 maja 2017 r. godz. 18.00 zapraszamy na wystawę malarstwa Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek "Między ciszą a szeptem". Miejsce: Galeria PASAŻ w filii GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2.

MIĘDZY CISZĄ A SZEPTEM - MALARSTWO MIECZYSŁAWY IZDEBSKIEJ-ŁAZOREK

Wykreował mnie Kazimierz Dolny nad Wisłą – miasto w którym mieszkam i tworzę, miasto, które od pokoleń rodzi malarzy. To miejsce, gdzie utajone gdzie indziej uzdolnienia nie tylko ujawniają się, ale domagają wcielenia. Jak realizować swoje marzenia i jak sprawić aby tworzenie było nie tylko pasją, ale również spełnieniem odkrył przede mną Stanisław Jan Łazorek. Był nie tylko wielkim artystą, mężem, ale przede wszystkim przyjacielem. Przyjacielem, z którym na nowo mogłam odkryć czym jest życie, i jak niezwykły, i piękny jest otaczający świat." - mówi o swojej twórczości Mieczysława Izdebska-Łazorek.

Mieczysława Izdebska-Łazorek pochodzi z Kazimierza, gdzie mieszka, maluje oraz prowadzi galerię autorską. Wieloletni członek zarządu Kazimierskiej Konfraternii Sztuki. Obecnie prezes Fundacji Łazorek, której celem jest promocja ludzi utalentowanych, oraz regionu i powiatu puławskiego.

Malarka baśniowych pejzaży. Jej obrazy przywodzą na myśl senne marzenia lub ilustracje do najpiękniejszych bajek. Oglądający ma ochotę wejść do tego pięknego świata, świata widzianego oczyma wrażliwej na piękno artystki Mieczysławy Izdebskiej-Łazorek. Kiedyś o pani Mietce (tak podpisuje swoje obrazy) mówiono, że jest żoną wielkiego Jana Łazorka, jednego z najsłynniejszych kazimierskich malarzy. To pod jego okiem młoda, zdolna dziewczyna kształciła swój malarski warsztat. Ale kiedy pan Jan zmarł, ona rozwijała się dalej, dopracowując się własnego, charakterystycznego stylu. Jej kwiatów, dmuchawców czy spowitych mgłą kościółków nie da się pomylić, od razu wiadomo spod czyjego pędzla wyszły. Przybyli na wernisaż jednoznacznie orzekli - pejzaże pani Mietki są urzekające. Patrząc na nie przenosimy się do innej, piękniejszej rzeczywistości /Cytat: Gazeta Puławska; Tygodnik Powiśla nr 14(637) 4 kwietnia 2012 r./

Mieczysława Łazorek wystawia swoje prace od 2000 r. Dziś w swoim dorobku ma kilkanaście wystaw zbiorowych w Polsce i poza granicami kraju: ~2000 r. Tunis ~2001 r. Kazimierz Dolny ~2002 r. Kazimierz Dolny, Lublin ~2003 r. Kazimierz Dolny, Lublin ~2004 r. Rzeszów, Warszawa, Nidzica, Faltyjanki, Goluchów, Maków Podh., Lwówek, Lublin ~2005 r. Gołuchów, Byslaw, Barwinek, 2x Kazimierz Dolny ~2006 r. Łęczna, Szklarska Poręba, Treviolo (It), Poznań, Kazimierz Dolny, Lublin ~2007 r. Poznań, Kazimierz Dolny, Bysław, Lublin ~2008 r. Kazimierz Dolny, Warszawa, Lublin ~2009 r. Kazimierz Dolny, Poznań, Lublin ~2010 r. Kazimierz Dolny, Poznań, Lublin ~2011 r. 2x Kazimierz Dolny, Warszawa, Lublin ~2012 r. Kazimierz Dolny, Puławy, Dęblin, Krynica ~2013 r. Krynica, Kazimierz Dolny, Zambrów, Sława ~2014 r. 2x Sława, 2x Kazimierz Dolny, Warszawa, Torzym, Kielce ~2015 r. Wystawa autorska pt."Kazimierz bywa kobietą" w galerii Łazorek -Kazimierz Dolny, Wystawa autorska w galerii Łazorek - Kazimierz Dolny, Wystawa poplenerowa – Torzym, Wystawa poplenerowa w Sławie, Wystawa zbiorowa w Galerii Sztuki "Stara Fabryka" Marii Idzikowskiej -Zielona Góra ~2016 r. Wystawa poplenerowa w Jarosławiu, Wystawa autorska w galerii Łazorek -Kazimierz Dolny, Wystawa "15 lat Kazimierskiej Konfranternii Sztuki" w Muzeum - Kazimierz Dolny, Wystawa Kazimierskiej Konfranternii Sztuki, Kanał Sztuki - Kazimierz Dolny, Wystawa poplenerowa w Chyżne, Wystawa poplenerowa w Sławie ~2017 r. Wystawa autorska w galerii Łazorek pt. "Cisza" - Kazimierz Dolny, Wystawa zbiorowa pt. "Klasztor Zwiastowania-Polski Nazaret", Klasztor OO. Franciszkanów - Kazimierz Dolny, Wystawa zbiorowa pt. "Kobiece Światoprzestrzenie" - Lesznowola

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie