Informacje13 sierpnia 2011, 00:00,

Obejrzyj film DYM w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W najbliższą niedzielę 14 sierpnia 2011 roku o godzinie 21.15 odbędzie się Piaseczyńskie Kino Plenerowe, podczas którego wyświetlony zostanie film DYM. Seanse filmowe w sierpniu rozpoczynają się o godzinie 21.15, na parkingu obok Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Wstęp na Piaseczyńskie Kino Plenerowe jest BEZP£ATNY. Po filmie organizatorzy zachęcają do pozostania na miejscach i przyłączenia się do dyskusji. Więcej informacji o projekcie Piaseczyńskie Kino Plenerowe: www.pkp-info.blogspot.com

FILM DYM SMOKE W PIASECZYńSKIM KINIE PLENEROWYM

Dym Losy bohaterów krzyżują się i splatają choć pozornie niewiele ich łączy. Zbiór fotografii robionych przez sprzedawcę ze sklepu tytoniowego, Auggie'a od lat, każdego dnia o tej samej porze, zmienia życie, cierpiącego po stracie żony, pisarza. Przypadkowe spotkanie z czarnoskórym chłopakiem wciąga obu w krąg jego rodzinnych problemów. Auggie z kolei dowiaduje się niespodziewanie o istnieniu swej córki - narkomanki. Przekazujący pozornie banalne prawdy o świecie, film Wanga jest w istocie, zachwycającym swą bezpretensjonalnością, peanem na rzecz przeżywania każdej, najzwyczajniejszej bodaj chwili codzienności. Najważniejszym bohaterem filmu jest jednak Brooklyn, miejsce gdzie, na marginesie wielkich miraży współczesnego spoleczeństwa, toczy się prawdziwe życie. (...)
Chcesz dowiedzieć się więcej? Przyjdź do kina plenerowego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje15 sierpnia 2011, 00:00,

27 i 28 sierpnia Festiwal Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Tradycyjnie już w ostatni weekend sierpnia (27 i 28 sierpnia 2011) zapraszamy na czwartą edycję Festiwalu Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym. W tym roku formuła będzie nieco zmieniona. Związane jest to głównie z warunkami pogodowymi, jak i również z ograniczonymi funduszami. W okresie lipca i sierpnia w ogrodzie Manuli Kalickiej przy ul. Traugutta 5 dla zainteresowanych odbywają się spotkania operowe. Program przygotował i prowadzi Krzysztof Chalimoniuk - śpiewak operowy i muzyk. Terminy spotkań uzależnione są od warunków pogodowych. Główne wydarzenia festiwalowe odbędą się 27 i 28 sierpnia (sobota i niedziela) na terenie Zalesia Miasta-Lasu w okolicach Placu Wolności.

Festiwal Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym

Rozpoczynamy w ogrodzie Manuli Kalickiej w sobotnie przedpołudnie. Gospodyni zaprasza do swojego ogrodu kolegów-pisarzy i dziennikarzy na dyskusję o literaturze dla kobiet. Autorzy będą także podpisywali swoje książki, które będzie można nabyć po promocyjnych cenach. Dla młodszych i starszych z przedstawieniem Jaś i Małgosia wystąpi Teatrzyk Gagatki Beatki - Ojcowie i Matki. Po południu zapraszamy do pięknego leśnego ogrodu przy ul. Konopnickiej 15. Tutaj o godz. 16-tej po oficjalnym otwarciu festiwalu przedstawimy wystawę z Historii Krauzówki i prezentację unikalnego filmu nakręconego w Zalesiu w okresie okupacji. Od godziny 17-tej miłośników Beatlesów zapraszamy na muzyczno - poetycki wieczór. Wiersze inspirowane utworami zespołu przedstawi autor - Cezary Lipka.

W niedzielę 28 sierpnia w godz. 14.30 - 15.30 zapraszamy ponownie do Ogrodu Leśnego przy ul. Konopnickiej 15 na spotkanie z leśnikiem- arborystą( od krzewów i dużych drzew). Panem Robertem Kraszewskim, na temat pielęgnacji dużych drzew na leśnych działkach, a od godz. 15.30 na koncert Kuby Sienkiewicza. Od godz. 16.30 do wieczora w ogrodzie przy ul. Norwida 17 zapraszamy na Targowisko P(różności). Tutaj artyści - amatorzy będą mogli przedstawić swoje prace- rękodzieła. Można je będzie podziwiać i kupić. Fotograficy będą mogli urządzić wystawy czy prezentacje swoich prac. Gospodarze zapraszają także na warsztaty śpiewacze, a najmłodszych do malowania lampionów. Festiwal zakończy wspólne muzykowanie przy ognisku (zapraszamy z własnymi instrumentami).

Przypominamy, że festiwal odbywa się, co roku niezależnie od warunków pogodowych. W przypadku deszczu prosimy o zabranie parasoli i ciepłych kurtek. My postaramy się o zadaszenie, ciepłe napoje i miłą atmosferę. Wstęp do wszystkich ogrodów jest bezpłatny. Festiwal sfinansowany jest ze środków Gminy Piaseczno i Starostwa Powiatowego. Organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego przy współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie. Do zobaczenia w zalesiańskich ogrodach - Organizatorzy.

Festiwal Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym

Program Festiwalu Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym

Sobota 27 sierpnia
OGRÓD ARTYSTYCZNY Manuli Kalickiej
MIEJSCE: ul. Traugutta 5 (od Placu Wolności)

godz. 13.00 - 15.30 Spotkanie literackie w ogrodzie Manuli Kalickiej, pisarki i dziennikarki odbędzie się kiermasz książek i dyskusja panelowa na dwa tematy: Literatura dla kobiet – potrzebna, czy może nie? Jak napisać książkę i odnieść sukces? Naszymi gośćmi będą pisarki: Maria Ulatowska, autorka najnowszych bestsellerów: „Sosnowego dziedzictwa” i „Pensjonatu Sosnówka”; Lucyna Olejniczak, autorka „ Wypadku na ulicy Starowiślnej” oraz „Dagerotypu”; Agnieszka Gil, autorka „Dzikiego szczawiu”; Anna Zgierun-£acina, autorka „Drużyny majora Limfocyta" „Czynnika miłości”, „Kradzionych róż”, „Sześć Dominika”; Karolina Sykulska, autorka „Nominiusza”, „Bestsellera” i wielu innych książek; Mariola Zaczyńska, autorka „Jak to robią twardzielki” i „Gonić króliczka” oraz agent literacki - Zbigniew Zawadzki. Pisarki będą podpisywały swoje książki, dyskutowały o literaturze, sztuce, pieniądzach…. i facetach. Pięknie ilustrowane książki dla dzieci będzie podpisywał sam mistrz Józef Wilkoń. (wszystkie książki będzie można nabyć po cenach promocyjnych)
godz. 13.00 - 14.00 Indiańska wioska- animacje i zabawy dla dzieci poprowadzi Marta Mularczyk.
godz. 14. 00 - 15.00 Teatr Gagatki Beatki – Ojcowie i Matki Amatorski teatr rodziców, którzy z wielką pasją i ogromnym powodzeniem od 9 lat zabawiają i uczą, bawiąc się przy tym znakomicie. Tym razem przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Program dla dzieci i dorosłych Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego
LEŚNY OGRÓD
MIEJSCE: ul. Konopnickiej 15

godz. 16.00 - 18.00 Oficjalne otwarcie festiwalu. Wystawa - prezentacja Historia Krauzówki i promocja publikacji TPZD.
godz. 16.30 - 17.00 Prezentacja unikalnego archiwalnego filmu z lat 1943 i 1944 nakręconego w Zalesiu Dolnym.
godz. 17.00 - 18.00 Wieczór poezji inspirowanej utworami Beatlesów - Spotkanie z poetą. Cezarego Lipki Wiersze z Warszawy, a oprawa muzyczna z Liverpoolu. Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego

Niedziela 28 sierpnia
OGRÓD LEŚNY
MIEJSCE: ul. Konopnickiej 15

godz. 14.30 - 15.30 Spotkanie z arborystą, czyli znawcą krzewów i drzew, który pokaże i opowie jak pielęgnować duże drzewa w leśnych ogrodach.
godz. 15.30 - 16.30 Koncert Kuby Sienkiewicza, solisty zespołu Elektryczne gitary. Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego
OGRÓD-TARGOWISKO P(RÓżNOŚCI)
MIEJSCE: ul. Norwida 17

godz. 16.30 - do wieczora Gospodarze ogrodu Marta Mularczyk i Krzysztof Chalimoniuk zapraszają na jarmark zalesiańskich talentów. Artyści-amatorzy z Zalesia Dolnego będą mogli zaprezentować swoje rękodzieła, fotograficy - wystawy czy prezentacje fotograficzne. Gospodarze zorganizują także warsztaty śpiewacze. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt z Martą Mularczyk tel. 602 704 379 W programie dla najmłodszych - malowanie lampionów (prosimy przynieść własny słoik). Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie