Informacje29 lipca 2008, 00:00,

Obejrzyj bajkę WALL-E razem z Ośrodkiem Kultury Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn serdecznie zaprasza dzieci, na wspólny wyjazd do kina na film pod tytułem: WALL-E. Zapisy przyjmowane są, pod numerem telefonu (022) 727-71-96 lub w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Koszt wyjazdu to 10 zł. Nie zwlekaj z zapisem, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona! Wyjazd do kina, odbędzie się w czwartek 31 lipca 2008 roku, o godzinie 10:00. Na zachętę, poniżej możesz obejrzeć polski zwiastun tej bajki. WALL.E oraz EVE zapraszają!

obejrzyj polski zwiastun bajki WALL.E

WALL-E Co się stanie, jeżeli ludzie opuszczą kiedyś Ziemię i pozostanie na niej jedynie mały robot? WALL.E (Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E-klasa) przez siedemset lat w samotności oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez ludzi. Pewnego dnia na planetę przybywa EVE – nowoczesna, przepiękna, myśląca maszyna. Tego dnia życie WALL.E’ego zupełnie się zmienia i nabiera nowego sensu. Jego podróż przez galaktykę, przyjaźń z EVE, zabawne przygody oraz nowi, niekiedy niezwykli przyjaciele stali się tematem najnowszej komedii Studia Pixar. Obejrzyj bajkę Wall-E.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Polecane dla Ciebie

Informacje30 lipca 2008, 00:00,

Inwestycje i remonty w szkołach powiatu piaseczyńskiego

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego poinformowało na swojej oficjalnej stronie internetowej www.piaseczno.pl, że w szkołach prowadzonych przez Powiat Piaseczyński realizowane są prace inwestycyjne i remontowe. £ączna wartość robót wynosi ponad 3 mln zł. - Oświata stanowi dla Rady i Zarządu Powiatu jeden z najważniejszych, strategicznych obszarów działania - podkreśla Sławomir Stoczyński, członek Zarządu Powiatu. - Realizowane co roku inwestycje są konsekwentnym wypełnianiem zobowiązań samorządu wobec mieszkańców. Dzięki podejmowanym przez samorząd powiatowy działaniom poprawiają się warunki pracy w placówkach oświatowych. Jest to bardzo ważne zadanie w warunkach konkurowania naszych szkół ze szkołami warszawskimi. Obecnie w czterech placówkach trwają prace termomodernizacyjne polegające na ociepleniu ścian zewnętrznych budynków.

Roboty termomodernizacyjne prowadzone są w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Szpitalnej w Piasecznie. Całkowity koszt ocieplenia budynku szkoły i sali gimnastycznej przekroczy 500 tys. zł. W ramach inwestycji wykonane zostanie także odprowadzenie wód deszczowych pomiędzy budynkiem sali gimnastycznej i budynkiem warsztatów. W szkole wykonywana jest instalacja przeciwpożarowa oraz częściowa wymiana instalacji elektrycznej wraz z wymianą szaf rozdzielczych.

Termomodernizacja prowadzona jest w budynku szkoły Zespołu Szkół Specjalnych w £biskach. Koszty ocieplenia ścian zewnętrznych szkoły wyniosą 650 tys. zł. Równocześnie wymieniana jest kotłownia gazowa o niskiej sprawności. Zakup i instalacja nowych pieców centralnego ogrzewania dla szkoły to koszt 389 tys. zł. Dwie łazienki na terenie szkoły dostosowane zostaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zadanie uzyskało dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego.

W Górze Kalwarii wykonywana jest termomodernizacja łącznika i stołówki w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Budowlanych. W budynku szkoły wymieniane są grzejniki.

Prace o największej wartości - związane z wykonaniem docieplenia i nowych elewacji - realizowane są w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Ocieplone zostaną ściany zewnętrzne wszystkich budynków szkoły. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 810 tys. zł. Przeprowadzony zostanie również remont podłóg. Wartość prac to 130 tys. zł. W szkole wykonano także oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne wewnątrz budynku. Prace remontowe o wartości 120 tys. zł prowadzone są w Zespole Szkół Nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie.

£ącznie na realizowane obecnie remonty i inwestycje w placówkach oświatowych Powiat przeznaczył ponad 3 mln zł. - Prace w szkołach Powiatu przebiegają zgodnie z ustalonym harmonogramem - mówi Wicestarosta Piaseczyński Marek Gieleciński. - Dzięki inwestycjom termomodernizacyjnym spadną koszty ogrzewania obiektów. Szkoły zyskają także nowe, estetyczne elewacje. Zarząd Powiatu przymierza się już do planów remontowo - inwestycyjnych w obiektach oświatowych w 2009 r.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy: