Informacje30 lipca 2008, 00:00,

Inwestycje i remonty w szkołach powiatu piaseczyńskiego

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego poinformowało na swojej oficjalnej stronie internetowej www.piaseczno.pl, że w szkołach prowadzonych przez Powiat Piaseczyński realizowane są prace inwestycyjne i remontowe. £ączna wartość robót wynosi ponad 3 mln zł. - Oświata stanowi dla Rady i Zarządu Powiatu jeden z najważniejszych, strategicznych obszarów działania - podkreśla Sławomir Stoczyński, członek Zarządu Powiatu. - Realizowane co roku inwestycje są konsekwentnym wypełnianiem zobowiązań samorządu wobec mieszkańców. Dzięki podejmowanym przez samorząd powiatowy działaniom poprawiają się warunki pracy w placówkach oświatowych. Jest to bardzo ważne zadanie w warunkach konkurowania naszych szkół ze szkołami warszawskimi. Obecnie w czterech placówkach trwają prace termomodernizacyjne polegające na ociepleniu ścian zewnętrznych budynków.

Roboty termomodernizacyjne prowadzone są w Zespole Szkół Nr 1 przy ul. Szpitalnej w Piasecznie. Całkowity koszt ocieplenia budynku szkoły i sali gimnastycznej przekroczy 500 tys. zł. W ramach inwestycji wykonane zostanie także odprowadzenie wód deszczowych pomiędzy budynkiem sali gimnastycznej i budynkiem warsztatów. W szkole wykonywana jest instalacja przeciwpożarowa oraz częściowa wymiana instalacji elektrycznej wraz z wymianą szaf rozdzielczych.

Termomodernizacja prowadzona jest w budynku szkoły Zespołu Szkół Specjalnych w £biskach. Koszty ocieplenia ścian zewnętrznych szkoły wyniosą 650 tys. zł. Równocześnie wymieniana jest kotłownia gazowa o niskiej sprawności. Zakup i instalacja nowych pieców centralnego ogrzewania dla szkoły to koszt 389 tys. zł. Dwie łazienki na terenie szkoły dostosowane zostaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zadanie uzyskało dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego.

W Górze Kalwarii wykonywana jest termomodernizacja łącznika i stołówki w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Budowlanych. W budynku szkoły wymieniane są grzejniki.

Prace o największej wartości - związane z wykonaniem docieplenia i nowych elewacji - realizowane są w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Ocieplone zostaną ściany zewnętrzne wszystkich budynków szkoły. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 810 tys. zł. Przeprowadzony zostanie również remont podłóg. Wartość prac to 130 tys. zł. W szkole wykonano także oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne wewnątrz budynku. Prace remontowe o wartości 120 tys. zł prowadzone są w Zespole Szkół Nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie.

£ącznie na realizowane obecnie remonty i inwestycje w placówkach oświatowych Powiat przeznaczył ponad 3 mln zł. - Prace w szkołach Powiatu przebiegają zgodnie z ustalonym harmonogramem - mówi Wicestarosta Piaseczyński Marek Gieleciński. - Dzięki inwestycjom termomodernizacyjnym spadną koszty ogrzewania obiektów. Szkoły zyskają także nowe, estetyczne elewacje. Zarząd Powiatu przymierza się już do planów remontowo - inwestycyjnych w obiektach oświatowych w 2009 r.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje30 lipca 2008, 00:00,

64. ROCZNICA POWSTANIA WARSZAWSKIEGO - obchody

Powstanie Warszawskie było największym niepodległościowym zrywem Armii Krajowej i największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. Rozpoczęte 1 sierpnia 1944 roku, na rozkaz Komendanta Głównego AK generała Tadeusza Komorowskiego Bora, miało w założeniach trwać kilka dni, tymczasem zakończyło się dopiero po 63 dniach ciężkich walk. W związku z 64. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, na terenie powiatu piaseczyńskiego zostały przygotowane różne uroczystości upamiętniające Powstanie Warszawskie.

64 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

64. rocznica Powstania Warszawskiego - Gmina Piaseczno

Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Weterani AK i NSZ, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie zapraszają 1 sierpnia 2008 roku, na cmentarz parafialny w Piasecznie, gdzie odbędą się uroczyste obchody 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Program uroczystości: godz. 16:45 zbiórka przy wejściu na cmentarz parafialny, przemarsz na Kwaterę Wojenną, ustawienie pocztów sztandarowych, godz. 17:00 rozpoczęcie uroczystości Piaseczyńska Orkiestra Dęta, Msza Święta, przemówienie Starosty Piaseczyńskiego Jana Dąbka, złożenie kwiatów w Miejscach Pamięci Narodowej, koncert pieśni powstańczych Chór Lira. Godz. 10:00-18:00 wystawa 57 miesięcy okupacji. Społeczeństwo polskie podczas II wojny światowej w Muzeum Regionalnym w Piasecznie.

64. rocznica Powstania Warszawskiego - Gmina Lesznowola

Gminny Ośrodek w Lesznowoli oraz Urząd Gminy Lesznowola serdecznie zapraszają 1 sierpnia 2008 roku na uroczyste obchody 64. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Program uroczystości: godz. 17:00 złożenie kwiatów pod pomnikiem (las w Magdalence przy Kościele) W hołdzie bohaterom polskiego Państwa Podziemnego 1939-1945 społeczeństwo Gminy Lesznowola, godz. 17:30 Msza św. w intencji ofiar Powstania Warszawskiego (Kościół w Magdalence), godz. 18:30 spotkanie Pamiętamy 44 (Świetlica przy ul. Przyszłości 8 w £azach II), śpiewnik Powstańca – występ Zespołu Ludowego Tęcza, opowieść o Powstaniu – spotkanie z historykiem oraz poczęstunek.

64. rocznica Powstania Warszawskiego - Gmina Konstancin

Urząd Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna, Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy oraz Konstanciński Dom Kultury, tradycyjnie, jak co roku, 1 sierpnia 2008 roku zapraszają na obchody Powstania Warszawskiego w Powsinie. W tym roku przypada 64 rocznica. Uroczysta Msza Święta w intencji Bohaterów Sierpnia' 44 zostanie odprawiona o godz. 17:00 w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Parafii Św. Elżbiety. Apel Poległych rozpocznie się o godz. 18:00 na Cmentarzu Powstańców Warszawy.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy: