Informacje11 listopada 2015, 16:00,

Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Górze Kalwarii

Zapraszamy mieszkańców na obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Górze Kalwarii. 11 listopada 2015 roku o godz. 16.00 zapraszamy na Niepodległe Ognisko, które odbędzie się na Skwerze przed Ratuszem Miejskim w Górze Kalwarii. Więcej informacji na plakatach:

Obchody Narodowego Dnia Niepodległości w Górze Kalwarii

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=5969
Informacje12 listopada 2015, 08:00,

Działkowcu, zabezpiecz swoją altankę

Na ogródkach działkowych powoli się zbliża koniec sezonu i widać ostatnie prace porządkowe. Coraz mniej ludzi przebywa na działkach, jest tam coraz ciszej. Za chwilę opustoszałymi altankami zaczną interesować się złodzieje, liczący na łatwe łupy i bezdomni szukający schronienia przed chłodem. Koniec sezonu dla działkowców oznacza początek sezonu kradzieży z włamaniem do altanek.

Policjanci radzą, jak nie stać się ofiarą przestępców i uchronić swoja altankę przed złodziejami w okresie jesienno-zimowym:
- nie zostawiaj w altankach przedmiotów wartościowych oraz łatwopalnych ( butli gazowych, piecyków)
- jeżeli zdecydujesz się pozostawić na działce wartościowe przedmioty należy je oznakować
- pamiętaj o prawidłowym zabezpieczeniu altanki i innych pomieszczeń gospodarczych
- ubezpieczenie altanki wraz z mieniem, które się w niej znajduje, w przypadku nieszczęścia zminimalizuje straty, poprzez uzyskanie stosownego odszkodowania
- zimą wybierz się na spacer i sprawdź czy wszystko jest w porządku, nie zapomnij zwrócić uwagi na sąsiednie działki
- zaistniałe problemy, jak również sugestie dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie ogródków działkowych zgłoś swojemu dzielnicowemu, lub w najbliższej jednostce policji

Jeżeli jeszcze nie zabezpieczyłeś swojej altanki, zrób to jak najszybciej.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie