Informacje12 listopada 2015, 08:00,

Działkowcu, zabezpiecz swoją altankę


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Na ogródkach działkowych powoli się zbliża koniec sezonu i widać ostatnie prace porządkowe. Coraz mniej ludzi przebywa na działkach, jest tam coraz ciszej. Za chwilę opustoszałymi altankami zaczną interesować się złodzieje, liczący na łatwe łupy i bezdomni szukający schronienia przed chłodem. Koniec sezonu dla działkowców oznacza początek sezonu kradzieży z włamaniem do altanek.

Policjanci radzą, jak nie stać się ofiarą przestępców i uchronić swoja altankę przed złodziejami w okresie jesienno-zimowym:
- nie zostawiaj w altankach przedmiotów wartościowych oraz łatwopalnych ( butli gazowych, piecyków)
- jeżeli zdecydujesz się pozostawić na działce wartościowe przedmioty należy je oznakować
- pamiętaj o prawidłowym zabezpieczeniu altanki i innych pomieszczeń gospodarczych
- ubezpieczenie altanki wraz z mieniem, które się w niej znajduje, w przypadku nieszczęścia zminimalizuje straty, poprzez uzyskanie stosownego odszkodowania
- zimą wybierz się na spacer i sprawdź czy wszystko jest w porządku, nie zapomnij zwrócić uwagi na sąsiednie działki
- zaistniałe problemy, jak również sugestie dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie ogródków działkowych zgłoś swojemu dzielnicowemu, lub w najbliższej jednostce policji

Jeżeli jeszcze nie zabezpieczyłeś swojej altanki, zrób to jak najszybciej.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje12 listopada 2015, 08:00,

Informacja o sytuacji na rynku pracy powiatu piaseczyńskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Październik to kolejny miesiąc, w którym zmniejszyła się liczba osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Piasecznie. Liczba bezrobotnych wynosi 5080 osób i jest o 802 osoby niższa od liczby bezrobotnych w styczniu tego roku (5882 os.). Stopa bezrobocia po raz pierwszy w tym roku osiągnęła poziom poniżej 7% i wyniosła na koniec września br. 6,8%, podczas gdy w województwie mazowieckim – 8,6% a w kraju 9,7%.

W ciągu 10 miesięcy bieżącego roku w urzędzie zarejestrowano 5512 nowych osób – średnio w miesiącu 551 osób, natomiast wyrejestrowano z różnych przyczyn 5993 osoby – średnio w miesiącu 599 osób. Październik był miesiącem, w którym zarejestrowano 516 nowych osób a więc poniżej średniej, a wyrejestrowano 695 tj. znacznie powyżej średniej. W 45% przyczyną wyrejestrowania było podjęcie pracy niesubsydiowanej oraz z dofinansowaniem z Funduszu Pracy. W poszczególnych gminach powiatu bezrobocie osiąga poziom: gm. Góra Kalwaria - 887 osób, Konstancin-Jeziorna – 773 osoby, Lesznowola - 582 osoby, Piaseczno – 2087 osób, Prażmów - 355 osób, Tarczyn – 370 osób, 26 osób zarejestrowanych nie posiada meldunku w naszym powiecie.

W październiku br. utrzymywała się wysoka liczba zatrudnianych w naszym powiecie cudzoziemców. Pracodawcy zarejestrowali w urzędzie w okresie styczeń – październik br. 18.581 oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom ( w ubiegłym roku zarejestrowano takich oświadczeń 10.139), w tym dla obywateli Ukrainy 15.943 co stanowi ponad 85% wszystkich zarejestrowanych oświadczeń. Najczęściej zatrudniani są obywatele Ukrainy w rolnictwie, budownictwie i w usługach w zakresie administrowania.

Aby umożliwić jak największej grupie osób bezrobotnych uczestnictwo w aktywnych programach PUP pozyskał w tym roku kwotę 1.794.000 zł w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Program skierowany jest do osób bezrobotnych do 30 roku życia, w ramach programu oferujemy 163 osobom udział w stażach lub w szkoleniach, oraz jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.

Umowa na dofinansowanie Projektu pt. „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie piaseczyńskim (I)” pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie a Powiatowym Urzędem Pracy w Piasecznie została podpisana 28 czerwca br. Realizacja będzie trwać do 31 grudnia 2015 r. Kolejne pozyskane w bieżącym roku środki w wysokości 1.292.300 zł są przeznaczone dla osób bezrobotnych w wieku 30 lat i więcej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. W ramach programu 86 osobom oferowany jest udział w szkoleniach, stażach, zatrudnieniu subsydiowanym oraz jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej. Umowa na dofinansowanie Projektu pt. „ Aktywizacja osób w wieku 30 lat i powyżej pozostających bez pracy w powiecie piaseczyńskim (I)” została podpisana 26 października br.

Szczegółowe informacje o projektach zamieszczone są na www.puppiaseczno.com w zakładce realizowane projekty.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=345&start=180

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie