Informacje26 lutego 2011, 00:00,

O smoku i królu Leniuchu - Bajkowa Niedziela w Słomczynie

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza mieszkańców na Bajkową Niedzielę, podczas które zaprezentowana zostanie bajka kostiumowa: O smoku i królu Leniuchu. Bajka kostiumowa dla dzieci w reżyserii i scenografii: Katarzyny Słomki, muzyka: Tomasz Frączek, teksty piosenek: Agnieszka Stróż, wykonawcy: Katarzyna Słomka, Maciej Dużyński, Lidia Kucharska, Justyna Kacprzycka. Spektakl można obejrzeć 27 lutego 2011 roku o godz. 15.00, w Domu Ludowym w Słomczynie.

O SMOKU I KRÓLU LENIUCHU - BAJKOWA NIEDZIELA W KONSTANCINIE

Spektakl O Smoku i Królu Leniuchu, utrzymany jest w konwencji comedii del arte, to historia o królu Leniuchu, któremu nic się nie chce. Sielankowy nastrój lenistwa zakłóci niespodziewany gość, który bohaterom przysporzy wielu kłopotów, a wśród publiczności wzbudzać będzie salwy śmiechu. Królestwo króla Histeriusza zapada na chorobę zwaną lenistwem. Podwładni króla gromadzą wszystkich ludzi, którzy mogliby uleczyć króla z lenistwa. Pojawiają się na dworze królewskim tajemniczy goście, przed którymi wszyscy dworzanie umykają. Bajka pełna zabawnych zwrotów akcji, koloru i muzyki. Barwne widowisko to nie tylko wspaniała zabawa, ale i lekcja szlachetnych zasad. Zaś bogactwo walorów plastycznych i muzycznych sprawia, że bajka zapada na długo w pamięci. Zapraszam na spektakl O smoku i Królu Leniuchu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje27 lutego 2011, 00:00,

Katarzyna Groniec z zespołem - Centrum Kultury Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, na recital Katarzyny Groniec z zespołem, który odbędzie się 4 marca 2011 roku o godz. 20:00. Koncert odbędzie się w sali Centrum Kultury, przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp: 35 złotych w przedsprzedaży, oraz 40 złotych w dniu koncertu. Zapraszamy na koncert Katarzyny Groniec z zespołem w Piasecznie.

Katarzyna Groniec to wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny. Niekiedy cały teatralny zespół nie jest w stanie dostarczyć tylu emocji i tak umiejętnie przenieść słuchaczy w świat o którym opowiada. Kiedy śpiewa, ma się wrażenie, że cała bez reszty zanurzona jest w nim. Jej występy to przejmujące spektakle, a widzowie od początku czują realistyczność wszystkich historii. Towarzyszący artystce muzycy w idealny sposób dawkują emocje budując niepowtarzalny nastrój. Podczas koncertu w Piasecznie, usłyszymy autorską kompilację utworów z różnych płyt artystki. Na pewno nie zabraknie "Listów Julii", ale także pojawią się utwory z pierwszych albumów. Więcej informacji o Katarzynie Groniec, możecie przeczytać na: www.katarzynagroniec.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno